1,5 ročná dcéra má veľa znamienok

1lele
20. mar 2016

Ahojte maminy. Mam 1,5 rocnu dcerku a trapi ma ze ma vela malych znamienok. Neviem ci je to bezne alebo sa mam bat. Od 4 mesiaca sa nam spravili skvrny cafe au lait ale pomalinky nam tmavnu. Nie su uz ani ako biela kava ale este nemaju ani farbu ako znamienka. Pred pol rokom sa jej zacali po brusku a nozickach vyhadzovat take pehy. Stale pribudaju. Uz ich ma hadam aj 40. Chodime na kozne a sleduju nam to ale nic nam k tomu nepovedia. Bojim sa ze jej to bude pribudat stale viac a viac. Ved je este malinka na to aby mala tolko znamienok. Mate niekto s tym podobnu skusenost?

3009
21. mar 2016

@1lele skús ísť k dermatológovi.

mia265
21. mar 2016

Ja som si teraz rátala a len na jednej ruke mám okolo 5O malých. Neviem,či s tým niečo narobíš. Mne to lezie na nervy, manželovi sa o páči 😀

jana_eyre
21. mar 2016

@1lele zmen kozneho lekara, uz len kvoli tomu, ze vam k tomu nic nepovedia - ak maju problem normalne rodicom vysvetlit o co ide a ci sa to stava, tak by som menila..

katka1981
21. mar 2016

mne napadla neurofibromatoza, ale nechcem strasit, snad by uz kozna vedela

kuriatkomm
21. mar 2016

Ahoj,ak vám to sledujú a je to ok,v čom je problém? Či ide o estetiku,mne sa znamienka/šošovičky veľmi páčia aj vo veľkom množstve,je predsa veľa ľudí komplet "posiatych" šošovičkami.

1lele
autor
21. mar 2016

@katka1981 dufam, ze to nebude neurofibromatoza. Povedala nam kozna ze to moze byt aj to. Preto chodime aj na neurologiu aj na genetiku ale kedze je este mala tak to nevedia urcit presne. Len to sleduju.

1lele
autor
21. mar 2016

@kuriatkomm ja viem, len sa bojim ci je to normalne uz v takom skorom veku. Ja mam tiez dost znamienok ale vytvorili sa mi az v dospelosti. Ked sa opytam mamin, ktore poznam ci uz ma ich dietatko nejake znamienko vsetky povedia ze nie alebo 1 alebo 2 a moja ich ma tolko.

anjelicek26
21. mar 2016

@katka1981 podobne ma to napadlo. Ak pribudaju a je ich vela.

1lele
autor
21. mar 2016

@anjelicek26 moze ist o neurofibromatozu ak su to malicke znamienka ako pehy? Vsade som sa docitala len o vacsich skvrnach.

123janka345
Autor odpoveď zmazal
Zobraz