-Bolesti brucha v oblasti pupka u 9-ročného, ako mu pomôcť?

zuzkajanko
13. nov 2019

Dobrý deň. mám 9 ročného syna. už 3. rok presne na jeseň (november) ho bolieva brucho v oblasti pupka. prešiel si tortúrami v nemocniciach, všetko negatívne a po niekoľkých mesiacoch mu bolesti ustali. odporučili nám psychológa. tam sme chodili. psychologička vravela, že je citlivý, zjednodušene potrebuje byť za dobrého jednotkára, je taká povaha, aj keď my ako rodičia nie sme takí prísni. pracovali sme na tom, aby normálne zvládal aj negatívne situácie. avšak prišla jeseň a bum, zase bolesti brucha v oblasti pupka. teraz neviem čo mám robiť. prejsť zasa tortúrami v nemocniciach (veľmi zle to znášal, má z toho traumu), rovno sa obrátiť na psychológa alebo čo ďalej. zveril sa mi, že má v hlave strašne veľa myšlienok ohľadom učiva, povinností v škole a nevie na to prestať myslieť. často hovorí o bodovaní čo majú škole (dáke dobré červené a zlé čierne bodky). napr. mal opuchnutý prst a stále hovoril, že určite dostane čiernu bodku,lebo písali písomku a písal škaredo, hoci o tom povedal učiteľke. z toho usudzujem, že by tie bolesti mohol mať psychického pôvodu. myslíte že je preťažený? rozmýšľala som, či by mu nepomohli nejaké meditácie, aby dokázal vo voľnom čase oslobodiť myseľ od povinností? lebo úlohy si rýchlo porobí po škole....alebo ako by sa mu dalo pomôcť? ďakujem za rady

miiriaam
13. nov 2019

@zuzkajanko ja som toto mala ako dieta,neviem z coho,velakrat ma bolelo brucho v oblasti pupku iba tak z nicoho nic.. ale je pravda ze vzdy som chcela byt dokonala pre ludi v mojom okoli a chcela som byt vzdy za dobru a zavdacit sa rodicom tym ze sa budem ucit a tym ze upracem a pod...nemas na neho vysoke naroky?nerozpravas o nom skaredo pred kamoskami alebo s manzelom tak ze to pocuje?

janinah
13. nov 2019

skús jednu vec a to placebo,ked ho tak rozbolí,daj mu tbl.napr. magnezium /biela tbl/ alebo dáku,ktorú nespozná,že je to vitamín resp. nič na bolesť....stačí aj polovička...zrejme bolesť prestane...budeš vedieť na čom ste....a pridaj mu probiotikum

zuzkajanko
autor
13. nov 2019

@miiriaam práveže my vždy o ňom len pekne, je šikovný, a aj sme upustili z nárokov práve preto, že on bude zrejme ten typ, že chce byť za dobrého a dokonalý. za prvú 5 čo dostal tohto roku mu muž dokonca kúpil autíčko, aby mu dal najavo, že sú to len známky nič viac (...no a zle mu vysvetlil učivo, ktoré v škole nepochopil🙂). to placebo mu skúšali dať aj vtedy v nemocnici, aj my doma, ale nič. raz ho to bolí, raz nie. a do školy chce ísť aj keď ho bolí, no potom ho pošlú domov, že je bledý. do školy sa teší, niežeby sa tam bál chodiť alebo čo. myslím si, že je to to, čo píšete Miriam, že chce byť dokonalý, preto mu v mysli neustále prúdia tie učivá, noty a povinnosti čo od neho v škole chcú....no chcem ho od tých myšlienok oslobodiť ALE AKO? sú na to meditácie, joga alebo čo?

miiriaam
13. nov 2019

@zuzkajanko podla mna joga urcite,normalna joga pre zeny konci uvolnenim celeho tela a aj mysle a potom sa to nauci robit doma pred spanim a bude kludnejsi

macik34
14. nov 2019

@zuzkajanko zober ho na imunulogiu na vysetrenie znasanlivosti potravin

miaxy
14. nov 2019

@zuzkajanko tiež má pred týždňom bolelo brucho v okolí pupka a išla som.radsej na urgent keďže som sa bála opätovnej pankreatitidy..
No aj keď ma všetky vyšetrenia negatívne podľa mňa si isto nevymýšľaj.. ako dieta má často bolelo brucho ..nvm prečo či stres zo školy 🤔 kazDopadme držím.palce to nech to prejde 🙏

zuzkajanko
autor
14. nov 2019

@miaxy Ja mu verím,že si nevymysla,ja mu chcem pomôcť

mataemmka
14. nov 2019

@zuzkajanko ak sa smiem spýtať brali mu aj stolicu ? našu malú tiež bolievako bruško okolo pupku nie stále a všetky vyšetrenia ok aj psychicky ,a po vys

mataemmka
14. nov 2019

@zuzkajanko vyšetrení stolice jej našli napíšem ako sa to hovorí"jersiniu"dali antibiotiká a bol pokoj

miaxy
15. nov 2019

@zuzkajanko ja viem 🙏 nech sa podarí