Postieľka - inšpirácie

vvrga1
6. mar 2022

Ahojte, postieľku už máme kúpenú, len sa neviem rozhodnúť aký mantinel, resp.set si mam kúpiť. Čakám chlapčeka a za každú inšpiráciu budem vďačná. Ak máte chuť kľudne sem s fotkami
Ďakujem 😊

anshelia
6. mar 2022

@vvrga1 nerozumiem "móde" mantinelov, aj tak tu každá druhá píšete, že deti v postielkach nespia 😉 mám pocit, že každá si deti dávajú k sebe do manželskej postele a chlapa pošlú preč 😉

zuzanaete
6. mar 2022

Najlepsi mantinel je ziadny mantinel. Znizujes tym riziko udusenia sa.

jazula
6. mar 2022

@anshelia Občas je to aj naopak…u nás partner zdrhol do obývačky, keď zistil, že pri krpatej sa fakt nevyspí 😂 (mala pár mesiacov, spala vtedy v postieľke a cca 4-5x za noc sa budila s plačom na dojčenie). A až časom som zistila, že aj ja sa vyspim aspoň o trochu lepšie, keď je malá pri mne 😉.

A k otázke, tie sady sú podľa mňa strašne nepraktické, zahltia celu postielku. Mantinel som dala až keď mala cca pol roka a aj to len krátky na stranu od steny, kvôli lepšiemu prúdeniu vzduchu.

patka06
6. mar 2022

Dcéra od narodenia do 2,5 roka spávala výlučne v postieľke,
Novorodenec by mal mať postieľku prázdnu, žiadne mantinely, hniezda, vrkoče ...a pod.
Až neskôr keď sa začne v postieľke hýbať sme mali tenký penový mantinel, aby sa neudierala o postieľku a nezasekla si nohu medzi tie paličky na postieľke

zuzahajdulka
6. mar 2022

@vvrga1 , prepac nevyziadanu radu, ked sa pytas na ine. Len som chcela poradit, ze pre teba aj babo bude pohodlnejsie, ak budete spat spolu v posteli. Lepsie sa vyspite obaja. Po prve - na kojenie dvestokrat za noc nemusis vstavat a vyberat ho z postielky, len sa poleziacky otocis nabok k malemu a kojis. Po druhe - ak ho po nakojeni a zaspinkani budes prekladat naspat do postielky, na 90% sa zobudi a mozes zacat znova kojit a uspavat. Po tretie - babo fyziologicky potrebuje citit mamu pri sebe, potom spi pokojnejsie. Ak sa v noci zobudi, niekedy staci, ze sa k nemu pritulis a pohladkas a ono zaspi. Ked zistis na vlastnej kozi, co je spankova deprivacia mamiciek, budes si cenit kazdu minutu spanku navyse, no a spanie v spolocnej posteli tomu velmi napomaha.

simona92101
6. mar 2022

@zuzahajdulka u nas to veru takto nebolo,nikto sa nevyspal ak sme spali spolu v jednej posteli,dcerka bola hore po kazdom zamrveni v posteli.cize od narodenia pekne v postielke,zobudila sa zo 2x,dala som papat a spala kludne dalej.

ailiba
6. mar 2022

@vvrga1 tak moj syn spi v postielke a musi mat mantinel, lebo sa rad do neho zakutra a inak mu z postielky trcala raz nozka, raz rucka a buchal sa o mreze. Je to tam take útulné a ziadny prievan.
Za mna teda mantinel urcite ano.
Nam sa osvedcil taky vankusikovy.

es2021
6. mar 2022

@ailiba prosim Vas, tento sa zavazuje aj hore aj dole? Mozem sa spytat odkial mate?🙂 dakujem

patka06
6. mar 2022

@zuzahajdulka spánok s dieťaťom v posteli naozaj nevyhovuje každému, my by sme sa nevyspali ...ani dieťa ani dospelí.

zuzahajdulka
6. mar 2022

@patka06 , na spolocne spanie musia byt samozrejme podmienky, manzelska postel s minimalnou sirkou nestaci. Bezne si mamicky na co-sleeping prirazaju k posteli este jednu postel, cize kazdy ma svoj plac a vsetci maju z toho vyhody. Ja co-sleepujem teraz uz s dvoma detmi a neviem si predstavit inak. Keby ze mam v noci kvoli kojeniu vstavat a vykladat a vkladat babo hore-dole z postielky, asi by som uz bola neboha.

gabika42252
6. mar 2022

@vvrga1 my mame sice dievcatko, teraz mala rok. Vzdy spala v postieľke az na niekolko výnimiek. Na začiatku ako babatko sme ju mali v hniezde, nechcela byt uviazana v perinke, tak sme to riesili takto. Vzdy spinkala krasne celu noc. Ked sa náhodou zobudila raz na kojenie bez problémov som vstala nakrmila a bud vratila do postielky alebo ostala pri mne. Po prvom regrese (4 mesiac) sme prirazili postieľku k posteli a mala tam vrkoc, len ked sa zacala uz otacat a gulat, tak ten vrkoc bol na figu aj ked bol priviazany, nohy, ruky hlava podnim. 😊 Ked sa zacala uz plazit a stvornozky zacala nam utekat z postielky a bala som sa aby nespadla z postele i tak spadla 😔. Takze sme jje dali opat postielku zvlast a kedze nasa spageta spi po sirke postielky, tak sme vrkoc vymenili za obycajny tenky mantinel aby jej netrcali nohy von. Spacie vaky uz teraz nehrozia. Trosku som sa rozpisala 😃😃😃
Teraz to ma Ritusa takto a tento obycajny mantinel si odlozim pre prípadného surodenca. Ziadne vrkoce a vankuse co zaberaju kopu miesta a prd z toho... 😊

oblecenie99
7. mar 2022

@zuzahajdulka U nás sa tiež osvedčila vlastná postieľka, malý je po mne, musí mať svoj priestor. Teraz spal síce na mne, bol chorý, a takto sa najviac ukludnil, ale takéto prípady by som vedela spočítať na jednej ruke za dva roky a ešte by mi zostali prsty, aj ma prekvapil, že mu to takto teraz vyhovuje.. On sa vo všeobecnosti veľa pretaca, mrvi sa, vzdy som sa bála, že spadne (mame široku a vysokú manželskú posteľ) no a manžel zase spi takým brutálne hlbokým spánkom, že som sa reálne bála, že by malého ešte ako bábätko nebodaj priľahol.. No a potom som tam ja, čo by som najradšej aj vlastného muža zhodila z postele, u nás nehrozí tulenie sa a objimanie sa počas spánku, nemilosrdne ho kopem a tlačím so svojho teritória späť na jeho stranu. Aby som sa vyspala, tak potrebujem mat veľa priestoru a relatívne chladno, pritom sa v noci nehýbem nikdy, spím ako Drakula na chrbte s rukami na hrudi bez pohnutia 😀 Čiže, my sme v tomto asi divní, ale u nás sa ten spoločný spánok neosvedcil, malý sa aj sam pýta po čase do vlastnej postieľky.. Ja by som preto tu postieľku úplne nevylúčila na začiatku, aj keď súhlasím, že väčšina mamiciek ma dieťa aj tak pri sebe v posteli a postieľka stojí v podstate nevyužitá a prázdna, ALE s hniezdom a must have vrkočom 😀

Autorka, náš má ináč od narodenia taky jednoduchý mantinel do postieľky z IKEi, dáva sa to na tie paličky suchým zipsom, a zdola je taka sieťka, na to vlastne ide matrac a preto to nepadá a drží tvar, a je akurát taky vysoký, že vidím na malého, ale plní účel, neudiera sa o boky postieľky,nezasekne sa mu noha o tyče a pod. Cez deň ako dekoráciu ma v postieľke 2 vankúše, ktoré mu vyberám stále, keď ide spať. Nikdy som tam nenechávala zbytočnosti, teraz už má 2 roky, tak ma tam malého plyšáka na spanie a vankúšik pod hlavu.

Ešte taký tip, najmä pre trošku staršie bábätká, ktoré sú už v pohybe. Náš na sebe neznesie žiadne prikrývky, ja sa vždy bojím, že si nevšimnem, že sa zas odkopol a prechladne, najmä v noci sa extrémne potí, a navyše sa do nich vždy zamota a potom sa na to zobudí, a začne plač.. Veľmi sa nám osvedčili tie spacie vaky ale s nožičkami, zabezpečujú voľnosť pohybu, a nemusím riešiť prikrívky, zostane v teple 😉
K fotke pre istotu vysvetlenie: robila sa dávno, keď ešte malý nevedel ani stáť poriadne a určite ani nedočiahol, odvtedy sme samozrejme zapchali obidve zástrčky s tou bezpečnostnou ochranou 🙂

marzuz89
7. mar 2022

@zuzahajdulka prepac nevyziadanu otazku, cosleepujes aj so svojim manzelom? 😉 Naozaj nie kazdemu vyhovuje mat deticky v posteli, ja by som sa velmi bala, ze im ublizim, fakt, stala by som celu noc v pozore 😅 obidvaja synovia spinkaju od narodenia v postielke, normalne ich tam ukladam a nikam inam, pekne spinkaju, maju svoj priestor, pohodlie, rovny chrbatik, nerobi mi najmensi problem na krmenie x krat za noc vytiahnut babatko a potom "vratit" naspat. Navyse nenaucia sa tak zaspat na prse ci flaske, ale pekne sa pomrvia vo svojej postielke a zaspinkaju, ocenila som to x krat uz, ani sa tolko nebudia. Ale kazdemu vyhovuje nieco ine, a tak to ma byt. Hlavne nech je rodina spokojna.

Ja si zase nedokazem predstavit, ze by som mala deti (milovane najviac na svete ❤️) v posteli a manzela roky v obyvacke 🤔 pretoze to tu citam velmi casto.

marzuz89
7. mar 2022

@vvrga1 mame obycajny biely mantinelik z IKEI, a hniezdo kvoli polohovaniu hlavicky, ked sa zacne pretacat, pojde hniezdo z postielky prec. Mne osobne sa tie precackane preflakane sady do postielok vobec nepacia, nemali by byt ani z hladiska bezpecnosti. Plus rozne baldachyny, v ktorych sa drzi prach. Babatko to nepotrebuje 😉

ailiba
7. mar 2022

@es2021 ano, zavazuju sa na 4 miestach, su tam take stuzky, kazdy roh zvlast. Su to take vankusiky. Mam to z modreho koníka😁.

ailiba
7. mar 2022

@gabika42252 jej pekne, a dobry napad... Take intimco na oddych.