Posteľ do detskej izby

kaca222
30. aug 2024

Ahojte, podeľte sa prosím so skúsenosťami, akú posteľ do detskej izby zvoliť. Malý má dva roky a chce vlastnú posteľ. Ešte mu pribudne súrodenec, izba je veľká, miesta dosť.
Zvažovali sme s mužom rozmer 140x200, aby sme sa pri ňom pohodlne vyspali, keďže často chce, aby sme spali pri ňom.
Bola tu však švagriná a tá že nám rozhodne odporúča kúpiť manželskú, má dvoch synov a tí často chcú spať spolu v posteli.
Aké sú vaše skúsenosti? Má niekto pre deti manželskú a spavaju deti s rozdielom 3r spolu? Je mi jasné, že po pár rokoch budeme meniť za dve jednotlivé.
Ďakujem

pukina
30. aug 2024

svagrina navrhuje blbost. rozmer 140x200 je uplne postacujuci, deti spolu nebudu chciet spat az do puberty a do toho casu aj tento rozmer je pre nich obrovske letisko. Navyse klasicke manzelske postele su vysoke a pri dvoch malych detoch by som urcite isla do nizsej postele.

pukina
30. aug 2024

a navyse, nikto ti nezarucuje ze spolu budu chciet spavat v jednej posteli🤷🏻‍♀️

ina2405
30. aug 2024

@kaca222 máme perfektnú poschodovú posteľ z masívu, 140x200. A uspávali sme na nej bez problémov.

bolarazjedna
30. aug 2024

My máme ikea brimnes posteľ, ak chcem vysuniem a mam manželskú posteľ, ak chcem, mam iba pre jedného. Ak budú chcieť spať spolu, bude roztiahnuta, ak nie, kúpime ešte jednu posteľ a vysúvací lôžko bude super pre kamošov, ktorý budú chcieť u nás prespať.

simca06022011
30. aug 2024

mame 160x200 a viac by som na to nesla, malemu dietatu jeho malu postel, potom vymenit za vacsiu, pripadne roztahovaciu, ked pridu kamarati. Deti budu spat spolu? no to iste... Predpokladam, ze aj izby budu chciet maj osve nie len postel. Cize ak maju spolocnu izbu, casom sa bude aspon ciastocne predelovat :D Rodic sa vprace aj na valendu vedla 2r dietata + ak chec svoju postel, asi tam chce aj spat a teda vy budete vo svojej posteli. Alebo pride ku vam do postele.

Aktualne mame s postelou len ostaru, lebo je velka, aj ked izba ma 30m2, ma dieta ine zaujmy :D Vysku ma normalnu to vobec nie je problem (ale napr. manzelska nasa postel je o riadnych 30+cm vyssia, cize asi zalezi, aku vyberiete)

pralinka86
30. aug 2024

Každému ine vyhovuje.. za mna kupit 2 samostatne postele. Takto sa s nim v izbe este vyspis ty alebo manzel, podľa potreby. Dieta si zvykne na "samostatne" spanie, ale zaroven nebude sam, lebo tam bude niekto s nim. Hlavne pocas choroby na nezaplatenie. Plus vzdy sa lepšie vyspim, ked spim sama, nez s dietatom na spolocnej posteli, ktore cestuje hore dole

anjelicek26
30. aug 2024

Vo veku 2 rokov mi to prijde zbytočne a hlavne neutulne ak tam dieta zaspi same je to obrovske. Moji maju od 6 rokov všetci 140x200, chlapci dokonca 160x200 obaja. Ale také dvojrocne by som tam hladala...naši nikdy,aby som spala pri nich nechceli. Keď bolo volaco, tak sa natlacili do postele mne v spalni....chalani mi majú tie 3 roky rozdiel a tiež každý osobitne,ani ich nenapadlo tlacit sa k sebe...každý ma rad svoj priestor aj keď izbu mali spoločnu...

h2
30. aug 2024

Môj syn má Hemnes z IKEA, rozložiteľná na plnohodnotné dvojlôžko a aj na nej takto spí (má ju rozloženú). V izbe má ešte jednu takú istú, tá nie je rozložená, má ju, ako gauč. Keď bol syn naposledy chorý, spala som s ním v izbe, ale na tej druhej posteli. Ak máš dosť miesta, kúpila by som pre 2 deti 2 takéto postele. Okrem iného je to fajn aj ako príležitostné spanie pre návštevy.

januska12323
30. aug 2024

Manželská jedine ak to chcete aj pre návštevy. Deti spolu nebudú spať a keby aj náhodou áno stačí im jedna normálna s prístelkou.

biba_18
30. aug 2024

aj 140 je veľa, takých 90 v pohode ... a riadne kvalitný matrac na to ...

katica06
30. aug 2024

Máme poschodovú posteľ z masívu, ktorá sa dá rozložiť aj na 2 samostatné postele ale malú izbu takže rozložiť nemáme kde. Ani takto nikdy nebol problém ak som deti uspavala alebo chceli späť spolu.

andreakotesova
30. aug 2024

Naše deti majú každý svoju postel 140x200. Je to paráda.

kaca222
autor
30. aug 2024

@biba_18 nad 90kou ani neuvažujem, sme zvyknutí spať spolu a malý síce chce spať v svojej izbe, ale aspoň s jedným rodičom 😀 momentálne sa tlačíme na 90tke po predošlých majiteľoch, určite potrebujeme širšiu

earlgrey
30. aug 2024

Moja dcéra má klasickú 90x200, má skoro 6 rokov a ver mi, alebo nie, často spím s ňou, keď v noci ma o to poprosí a pekne sa obe vyspíme a netlačíme sa 😀 ale ak vám taká veľkosť nevyhovuje, tak 140x200 je ideálna.

biba_18
30. aug 2024

beriem to z praktického hľadiska, aby sa kvalitne vyspal potrebuje kvalitný matrac - a 90-ka stojí menej ako 140 ... ale veď každý máme niečo ... čo sa týka spania neskôr, vymeníte, my sme tiež menili keď chcel poschodovú ...

simca06022011
30. aug 2024

@kaca222 a kolko rokov budet espat spolu? a preco teda nespite vo vasej posteli?

danyelia
30. aug 2024

Manželskú posteľ do detskej izby? To nieee...🤪

kaca222
autor
30. aug 2024

@simca06022011 neviem koľko tak ešte budeme spať, ale viem si predstaviť že ešte nejaké 2-3 roky budeme zaspávať spolu, takže chceme mať pohodlie 😀 a nespíme tam celú noc, zle som to napísala, len tak zaspáva. Potom v polke noci prejde k nám 😂

simca06022011
30. aug 2024

tak ked si rozhodnuta kup si, na 2-3r investovat do velkej postele mi to pride uplny nezmysel, radsej ho zacat ucit spat vo svojej a ak nie, lebo na to est enie je nachystany, tak bude chodit do vasej skor :D v "malej" sa max precita rozpravka a tak
Ale je to na vas, ved si kupte aj dalsie 2 postele :DD len naozaj, o par rokov sa ti to pacit nebude, u nas v posteli neustali bordel, lebo tym ze je taka velka, je to ulozisko/ihrisko, bordelovna... ak mate dve velke izby pre dve deti, tak kludne. Fakt je to na otm, co vam vyhovuje.

kaca222
autor
30. aug 2024

@simca06022011 ďakujem, cenu som neriešila 🙂 neporiadok mi nevadí a spoločné zaspávanie maximálne vyhovuje.
Ale aj na základe reakcií teda ostaneme pri 140, manželskú asi zbytočne

amelie2017
30. aug 2024

Dcera mala 3 a pol, ked sa narodil syn. Dovtedy spava sama, potom ziarlivost a spaval pri nej manzel. V izbde maju 2 90tky. Ale v hostovskej mame 140, dcera uz ma 6 a niekedy tam spolu spime. A nikedy si spojime postele v izbe.