Oplatí sa investovať do zábrany na posteľ?

zuzka341
28. aug 2021

Ahojte, moja maličká má 10 mesiacov, spí pri mne na posteli. Oplatí sa investovať do zábran? Zatiaľ lozí, štvornožkovanie príde čochvíľa, nebude sa snažiť zábrany preliezať? Nie je to lacná záležitosť, resp. nejaké iné tipy? Ďakujem

simona92101
28. aug 2021

@zuzka341 my sme kupovali z Lidla za cca 20e,dcerka ju ma na svojej posteli,da sa sklopit.ja som spokojna

zuzka341
autor
28. aug 2021

@simona92101 a neprelezie cez ňu? Resp. je tá zábrana naozaj na pevno?

simona92101
29. aug 2021

@zuzka341 neprelieza,ma domcekovu postel ktora je celkom vysoko,takze sa neodvazi.spi vo svojej izbe a rano pekne caka kym zabranu sklopim a zoberiem ju.

simona92101
29. aug 2021

@zuzka341 da sa zmensit,zvacsit do sirky,sklopit to sama nevie lebo treba z boku stlacit 2 gombiky a tolko sily nema.ma aj drevennu zabranu a cez nu veselo prelezie lebo sa tam ma o co zapriet.
Pokial vsak dieta je vo faze vymyslania,bude vymyslat ako vyliezt urcite 😃

kulumulu123
29. aug 2021

@zuzka341 my máme túto moj takmer 2r 98cm vysoký syn cez ňu ešte veľmi dlho nebude vedieť preliest takže rátam se nám vydrží do konca kým nám bude treba. Je okolo celej postele takže keď krpec spi nebojím sa ho nechať samého viem ze sa mu nič nestane.... https://m.aliexpress.com/item/1005002275797347....

kulumulu123
29. aug 2021

@zuzka341 dá sa kúpiť v rôznych veľkostiach myslím dĺžkach aby sasovala na každú posteľ (140,160,189,200cm) za ma upna topka. Mam vysoký madrac 20cm kľudne zvládne aj vyšší nakolko je výškovo nastaviteľná....

kulumulu123
29. aug 2021

180 sorry

marzuz89
29. aug 2021

@kulumulu123 offtopic, ale pousmiala som sa nad tvojimi slovami, ze este velmi dlho nebude vediet preliezt 🙂 nas tolko cm nema ani teraz v 2,5, ale asi v 20m vyliezol a spadol na podlahu z najnizsej (!) polohy klasickej detskej postielky. A to je teda ovela vyssia zabrana 🙂

Tym detom staci len chciet, akakolvek zabrana nezabrani uz takto velkym detom vyliezt, tvoj len nechce, tak nech mu to nechcenie naozaj dlho vydrzi 💪😉

didi2102
29. aug 2021

@zuzka341 ja mám a nedám na ňu dopustiť

kulumulu123
29. aug 2021

@marzuz89 nejde ani o to ze by nechcel ta zábrana je 49cm nad madracom takže ju nedokáže preliest plus je výškovo nastaviteľná tj môže byť aj vyššie...

kulumulu123
29. aug 2021
marzuz89
30. aug 2021

@kulumulu123 ved to si nemusela kvoli mne merat 😉 tak som vzala aj ja meter do ruky a uroven od matracu po vrch postielky, z ktorej vysiel, 60cm, s to mal 20m. Stolicka, obyc nasa jedalenska, 47cm a na nu bez pomoci vylieza od roku a pol. Najskor nemotorne, po par mesiacoch na nu vyskocil ako srnka.

Gauc ma 45cm, co je skoro rovnako ako tvoja zabrana, a tam vie vyliezt uz ani nepamatam odkedy, ale este vtedy samostatne nechodil urcite. Teda ani na gauc ani na stolicku ti nevylezie?

Deticky kam dociahnu "vylozit pätu" , dociahnu vyhodit aj ritku 🤗 je super, ze tvoj zabranu respektuje ako hranicu priestoru. Nas zivel respektuje svoje vlastne chcenie a ked raz chce, priestorove hranice neexistuju 😅 este raz pisem, neber to prosim ta v zlom 😉 ale vidim ze neberies, tak je dobre. Len naozaj sa mi to milo citalo. Ale ako rada pre 10m je to urcite fajn, take tych 49cm urcite preliezt nezvladne. A pochval za mna syna. Paci sa mi, ze zabranu fakt respektuje 😅

btus
23. sep 2021

naša zábranu ani nemala. Z postele spadla 2x. Príde mi to zbytočné. Veď my sme tiež žiadne zábrany nemali a nepadali sme 🙂

jana_eyre_2
23. sep 2021

@btus to je od dieťaťa k dieťaťu, každé je iné, takze ťažko zhodnotiť čo sme my mali či nemali.. ja som 84r a zábranu som mala do 5 rokov lebo som jednoducho spávala hrozne a metala som sa..

Moje deti sú tiež každé iné.. najstarší syn potreboval.zabranu chvíľočku a potom nepadal, spí veľmi kľudné na jednom mieste.. najmladší zabránu nepotrebuje od 4rokov.. ALE moja dcéra čo bude mať 8rokov zábranu má.. totiž spáva hrozne, keď som jej ju zrušila, každé ráno som ju našla spat na podlahe schulenu čo jej bola zima, ale nezobudí sa ani za nič a spí vlastne po celej izbe..

myslím že je každý má konať podľa potrieb svojich detí, nie podľa toho čo kedysi bolo či nebolo..

rachelkk
23. sep 2021

My ju máme už 3,5 roka na posteli. Máme vysokú posteľ a neviem si predstaviť že by z nej spadla. Takže za mňa sa oplatí .

btus
23. sep 2021

@jana_eyre_2 ja som písala, že dcéra zábranu nemala. Spávala sama od 1,5 roka vo svojej posteli. Teraz má 9 a nemá zábranu. Ak sme niekde, spí na poschodovej a ešte nespadla. Keď bola malá cca do dvoch rokov spadla z postele asi 2x. nikdy s ňou nebol problém. 🙂