Farby stien alebo tapeta v študentskej izbe

mimanr
16. nov 2023

Ahojte, prosim Vas, ako vyzera farebne izba Vasho "pubertaka"? Pripadne ma nejake tapety, fototapety? Uvazujem, ako ju zmenit/skulturnit...Realne foto mi velmi pomoze,keby ste boli take ochotne😉 dakujem velmi pekne ❤️

rebrambora
16. nov 2023

Pytali sme sa nasich pubertiakov, ako by to chceli. Oni si to aj tak dotvoria podla svojho 😅

cookie29
16. nov 2023

Ved sa opytaj, uz su dost velki na to aby vedeli, co chcu. A uprimne, az na par vynimiek, tam aj tak nic cez bordel neuvidis 🙂

jaja20
16. nov 2023

Moja chcela v 15 čierne steny, ale jej u nás nepresloy,tak sme sa dohodli na sivej farbe. Aj to nie veľmi tmavý odtieň, ale len taký decentný. Plus má na stene plagát Kurta Cobaina a mapu sveta.
Ostatné veci si vešia na nástenku.

mimanr
autor
16. nov 2023

Ved ja som sa pytala, ale ani sam nevie, preto by som rada tu vizualnu inspiraciu

simca06022011
16. nov 2023

Ked nevie, tak si vymysli ty. Ja som teraz 12r davala na vyber a sotala fialova :DDD Ked sme rozhodovali brali sme do uvahy zavesy,okna, podlahy, nabytok.. biela do uvahy nesla, ciernu som zatrhla a napr. pred pol rokom ciernu chcela, teraz nechcela ked som isla malovat... tak ostala fialova. Aktualne som zakazala polep na steny akykolvek, v ikei som kupila policky na fotky, to jej rozmiestnim na jendu stenu, nabucha si tam obrazky a kadeco, este dostane nastenku, obrazy ma normalne v ramoch zavesene a ramy ma take ze si v nich vie menit obrazky, cize nech si tam da co chce...
Nedavala by som tmave farby a podla zriadenia ani nie vsetky steny jeden odtien, my sme dali jednu tmavsiu fialovu stenu, a ostatne su take svetle... farba tam je, steny nekricia... len teraz su prazdne kym pride skrina :DDD
Farbu mam umyvatelnu, cize cokolvek umyjeme.
Inak mavaju vzorkovniky v obchodoch, bud papieriky co vezmes domov, alebo pozicias za poplatok komplet. Chalanovi by som isla do sivej, nejakej nie prilis studenej modrej.. alebo biela, alebo neutralne bezova, biela, zlta, zelena... a odtienov je z kazdej milion.

simca06022011
16. nov 2023

a google ti da kopec inspiracie v obrazkoch https://www.google.com/search?q=student+room+bo...

Do fototapiet by som isla iba podla zalub/zaujmov, ak sa mu nejaka bude pacit.

cookie29
16. nov 2023

Pozri mozne je vsetko, ja pracujem v tom. Ale treba vediet napriklad ci chlapec/dievca, aka velka je miestnost, ako je orientovana? Aka je svetelnost a podobne... aky ma nabytok... predpokladam, ze nejdete od piky, ale uz nieco mate, tomu sa treba prisposobit. Aj cierna moze byt super, ak je napriklad len jedna stena, izba nie prilis malicka a presvetlena...

v prvom rade pozri a definuj styl, zaluby, oblubene farby. Potom mozes prejst napriklad pinterest najdes kopu inspiracii

lubina
16. nov 2023

@mimanr spolu s dcerou sme menili jej izbu a potom aj s mladsou, ked prisla do pubertalneho studentskeho veku. Jedna ma biele steny a na casti steny ma tapetu, take velke listy, ako palmove, to sa jej velmi pacilo, tak to ma a na to si dala fotky. Druha dcera ma biele steny a jednu ma inej farby, taku zelenu olivovu si zasa ona vybrala. Na stene ma vlastne kresby, kedze ona maluje uz dlhe roky. Je to o dohode s tym "dietatom", aku by chcel/chcela izbu v tomto veku. Sama by som nemenila nic, iba po dohode s nimi.

nelca84
16. nov 2023

@mimanr nas ma jednu stenu tmavosivu, tam kde ma celo postele, ostatne steny biele

martul
16. nov 2023

@mimanr fotku nemám, ale dala by som takú jemnú, bledsiu sivú, jednoduchý nábytok, záclony nie, len závesy, u chlapca by som to len tak jednoducho riešila, ešte peknú hernú stoličku.

mimanr
autor
16. nov 2023

Dakujem vam, nabytok mame, je biely, sem-tam zasuvka tyrkysovo modra, hernu stolicku ma bielo modru, riesim hlavne steny, chcela by som to ozivit, aby to pozitivne posobilo, nie prilis tmave ani studene farby, izba je orientovana na SZ, svetelnost nie je zla, ale ani vynimocne dobra....

simca06022011
16. nov 2023

@mimanr chod na ten moj link a vyberte, su tam paradne zelene.. ak nema vela svetla tak tiez zelene su krasne farby tam, pripadne sivo modre, alebo bielu a ozivte to potom niecim na stenach. Pozrite a nech vyberie on, co sa mu paci.. ja by som tiez do ciernej nesla a tmavosedej :DDD ked tak nejaka mini stena ale dost :D