Do akého veku je použiteľná detská postielka 120 x 60 cm?

11. jan 2022

do akého veku je použiteľná? ideme kupovať postielku pre bábo aby bola od narodenia a neviem aké rozmery pozerať toto je najčastejší rozmer

amelie2017
11. jan 2022

Cca do 2-3 rokov. Zmesti sa do nej este aj moja 4 rocna, ale uz by sa tam pohodlne nevyspala.

e1i
11. jan 2022

Nasa ma 2 r a 3 m a zacala vyliezat vrchom ako cez plot tak sme vymenili za postel 160x70 so zabranou

tosomja
11. jan 2022

My máme takú, najprv bola poskladana akk klasická a teraz ma 20m a už si sám ide ľahnúť aj v noci príde ku mne do postele. Ešte jedno také dieťa k nemu vojde 😃

beata_k
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
rora
11. jan 2022

Obe deti isli po 2 rokoch do vacsej postele, nakolko aj kvoli bezpecnosti (zacali spekulovat a vyliezat) a taktiez aby si zacali zvykat na skolkovy rezim, nechat si tam pyzamko, paplonik napravit, pekne sa zakryt,nevymyslat atd (syn isiel v 2 a pol roku).

x_mery_x
11. jan 2022

Nas ma 2 roky a asi do 3 rokov bude v nej spat, lebo nemame zatial kam dat normalnu postel. Hadam sa bude zmestit, este ma priestor nejakych 20 cm :D

matulat
12. jan 2022

ahojte nas ma 29 mes. a v pohode spi v noci v postielke. cez den spi vo velkej posteli a zvycajne tak ako sa ulozi cize nebadam ze by priestor potreboval. Ale okolo 3 rokov pojde spat do dezskej izby k sestricke.

lucia147852
12. jan 2022

Naša do 1,5 roka aj to už ledva ledva. V noci je pohyblivá a buchala si hlavu, ruky, nohy do okrajov. Tak šla do postele so zábranou

lenka398
13. jan 2022

Tak do 3 rokov. Syn mal v decembri tri roky a už plánujeme vymeniť postieľku lebo fakt sa mu tam zle spí

nitakimuri
13. jan 2022

Tak náš obor uz v 11 mesiacoch mal 16 kg a 93 cm a teda ked zatriasol tou bocnicou postielky, tak to bol teda des (mame v rodine geny ze vsetci sme nadpriemerne silní) a len len ze sa neprevrhol aj s postielkou. Odvtedy ma riadnu dospelacku postel 200 x 120 cm a fakt tam sa vyspi ako treba. Ani do jasli ho pre toto nedam, lebo tam maju do 3 rokov len tie mini postele pre babatka.

ailiba
13. jan 2022

Môj syn má práve 2 roky a spinka stále v posielke. Nevylieza, ale všade musia byť vankúše, lebo sa v noci strašne prehadzuje a putuje. Podľa mňa, keby spal v normálnej posteľ, tak by určite padal (aj napriek zabrane) . Aj z dôvodu, že mu za pár mesiacov pribudne súrodenec, tak zatiaľ nič nebudeme meniť a budeme späť všetci spolu a uvidí sa, ako nám to pojde.

juliasb
13. jan 2022

Ono podľa veľkosti dieťaťa určite. My sme mali velkača, veľmi dlhý bol ale v tejto postieľke kľudne vydržal do 2r+4mesiace. Ešte by vydržal aj dlhšie kľudne, ale už sme mu dali urobiť klasickú veľkú posteľ

svetadielko
13. jan 2022

Moja má 3r4m a ešte v nej spáva ak sme u babky 😃je to dosť dlhé dieťa, ale ešte sa tam v pohode vyspí 😃

kata305rina
19. jan 2022

@ailiba mala má 2 a pol a na Vianoce sme jej kúpili novú posteľ zo zabranou už sa prevalila cez zábranu a spadla ale zvyká si , no z postielky už chcela vyliezať to by bol horší pád

ailiba
19. jan 2022

@kata305rina tak to áno. Môj syn zatiaľ nevylieza, nastastie. Ale rozmýšľam, ze skúsime dat dole bocnicu a dat tam zabránu a uvidíme...

basska_b
19. jan 2022

My sme to zrusili este pred 2. narodeninami, nechcelo sa mi tam malu dvihat, lebo aj tak vacsinou zaspala na velkej posteli. Tak uz tam rovno aj zostala. 3rocne dieta ma dlzku asi 100 cm plusminus cize to aj bude male