Detská posteľ - poraďte

pekarovamonika
8. nov 2018

Ahojte maminky, prosím Vás o radu. Ideme kupovať malému 4,5 ročnému synovi posteľ do izby. Nevieme sa rozhodnúť či 160 alebo 180 cm dlhú. 200 je už veľa - máme obmedzený priestor. Do akého veku približne vydrží tá 160 cm postielka? A ešte jedna vec, tie 160 cm postielky sú aj nižšie od zeme? Dakujem Vám za Vaše rady a skúsenosti.🙂

simsalabim
8. nov 2018

@pekarovamonika zalezi aj od toho, ako rychlo dieta rastie. Moja mladsia mala 160ku do 9 rokov, potom sme ju posunuli v rodine. Teraz ma 12 a je stale drobna, myslim, ze by sa v nej stale este vyspala, ale uz by mala iba necelych 20cm na dlzku volno.

floriana_
8. nov 2018

@pekarovamonika Je lepšie kúpiť vačšiu určite, ak sa mestí, keďže ju bude mať asi na xy rokov, tak teda zainvestovať do poriadnej postele a poriadneho matraca.

jaroe
8. nov 2018

Tiez nemame priestoru na rozdavanie, tak sme sa rozhodli pre tie 160 tky a som spokojna. Su aj nizsie od zeme ako velke postele. Vydrzia min do 10 roku veku podla mna, pri mensich detoch aj dlhsie. Nevadi mi, ze ich budem musiet casom aj tak vymenit za vacsie, ram sme kupili z druhej ruky, cize to nebola velka investicia a matrace je dobre menit tak ci tak. Tiez nam teraz vyhovuje, ze maju viac miesta v izbe. Ked budu decka vacsie, uz nebudu potrebovat tolko priestoru na hranie na zemi....

pekarovamonika
autor
8. nov 2018

Tak sme sa rozhodli a už aj objednali tú 160 tku. Tiež si myslím, že nám ešte vzhľadom na vek syna vydrží dlho a máme doma mladšiu 2 ročnú sestričku, takže jej ju potom posunieme a synovi kupime už väčšiu. Momentálne nechceme mať zapratanú polku izbičky len posteľou, nech maju viac miesta na zemi na hranie.🙂🙂
ďakujem Vám za rady maminky👍