Aké máte detské postele?

buzz5
11. okt 2022

Prosím o radu aké máte doma postele a aké si myslíte su vhodné? Ideme prejsť s postieľky na posteľ a neviem si vybrať. Ci kúpiť posteľ so zabranou, alebo bez a zabranu dokúpiť osobitne. Pripadne ci hned kúpiť veľkosť 200 ale stačia menšie, ale radšej by som chcela väčšie ak by nechceli spat samé aby som si vedela ľahnúť k nim aj ja. Poraďte, pripadne co by ste nekúpili podľa vašej skúsenosti

nina004
11. okt 2022

@buzz5 Môj syn má rok a pol, posteľ sme kupovali minulý mesiac. Kúpili sme rozmer 180x80, potrebujeme do izby dve a väčšie by nevošli. Ale v pohode sa na nej vyspím aj ja. Ja som určite za zábranu, bez nej by bol drobec stále na zemi. Máme ju originál k posteli ale nie je šrúbovacia ,len sa tam zasunie a vydrží aj mňa 🙂 a dá sa dať hocikedy preč. Ja som ešte trvala na Tom ,aby bola posteľ vyššia aj z tej strany ako je stena, aby nebola stena hneď špinavá. A kúpila som mu do postele cop ,lebo pchal nohy medzi posteľ a zábranu a hlavou stále narážal na čelo. Pod posteľou máme šuplik na periny, čo je fajn ,lebo malý aj cez deň lozí do postele a chce si tam čítať. A odporúčam výškovo ,tak aby ti tam vedelo dieťatko samo vyliezť a zliesť. 🙂

mizu89
11. okt 2022

@buzz5 ja by som kúpila klasickú veľkú 80-90/200.ak kúpiš menšiu 140 tak vydrží ti tak do 6rokov a potom zase väčšiu a väčšiu a budeš kupovať každé 3 roky novú posteľ.radsej už veľkú však to nie sú haraburdy čo sa rozsypú za 5-10-15 rokov.a k tomu dokup zábranu aj tuto z koníka.my sme chlapcovi kúpili 80/180 keď mal 2r 3/4 a ešte stále spí v nej.teraz má 8r.ale budeme robiť budúci rok detskú izbu pre 8r a 3r a kúpim dvojposchodovu klasickú 80-90/200

mizu89
11. okt 2022

@buzz5 my máme túto. 80/180.je super ale už poobijana lebo drevo je mäkké.to nie ako kedysi keď sme mi boli deti .keď budem kupovať dvojposchodovú tak každo pádne do hneda

malebiele
11. okt 2022

@buzz5 urcite pozeraj uz klasicku velku postel aj ked je dietatko mensie, ja som presne toto riesila tiez a kupili sme 160x80 a trochu banujem, navyse neprisla najlepsia kvalita - bolo to objednavane cez net. sice sa do postele vojdem aj ja ale nie je to taky komfort. teraz by som uz rozhodne kupila velku postel so zabranou alebo klasicku a dokupila k nej zabranu.. ale urcite pozeraj klasicky rozmer 200x90 a pokial sa da, chod ju pozriet a nekupuj z netu

euka210
11. okt 2022

@buzz5 za mna je medzivelkost postele vyhodene peniaze, takze nasim na 2r sme kupili riadnu 190cm. Daju sa kupit zabrany co sa daju dat pod matrac. Ale to zavisi od dietata...niektore nespadne a niektore sa kruti aj v 8r ako jeden z nasich, ten spi pri stene a maju zatial dvaja postele spolu ako letisko.

ikonica
11. okt 2022

Ikea brimnes + zabrana zoppa monna grey

darka1996
12. okt 2022

Odporúčam so zábranou, my sme spokojní s touto https://www.verapostele.sk/detska-masivna-poste...

btus
18. okt 2022

my sme hneď kupovali klasickú 180x80. (dlhšia by sa nám nevošla do detslkej. ) Spávame na nej aj ja, alebo manžel. Dcéra ju má už 9 rokov. A bude ju mať ešte dlho. 🙂 Zábranu sme nedávali, spadla z postele asi 2x a to v nej spáva od 1,5 roka. á niečo takéto: https://www.gazel.sk/postel-sendy-90-buk

oliverdaren
5. apr 2023

@btus zdravim,prosim vas aku velkost ste zvolili vankus a paplon? Dakujem pekne

btus
6. apr 2023

@oliverdaren klasila: 140x200 a vankúš 70x90. Aj plachty používame klasické.

oliverdaren
6. apr 2023

@btus a netrci moc 200ka z tej 180? Aj sirka mi pride dost 😂🤦‍♀️ zatial tam ma postielkovy

btus
6. apr 2023

@oliverdaren nie, je to úplne v pohode. Veď také široké máte aj vo svojej posteli a zdá sa Ti široké? Nie, je to fakt OK. Detským sa zakryje tak do 3 rokov, potom budú trčať nohy 🙂 . Veď ak tak vyskúšaj dať mu váš paplón a uvidíš, že je to v poriadku. 🙂

1mina
6. apr 2023

Za mna obidve deti presli rovno do posteli 200×90, taku som kupila aj 2 rocnemu nedavno. Za mna je to super lebo s oboma bolo treba spavat, ked su chory, maju zle sny, volaju ma k sebe, nemam problem sa vyspat s nimi na ich posteli v ich detskej izbe ak zrovna treba, a zaroven su nauceny na svoje postielky. Dcera ma princeznovsku domcekovu s riadnou zabranou, a syn tiez ma zabranu v podstate okolo celej postele, ostava mu tam len vchod na vlezenie dnu.

kikulienkadd
6. apr 2023

Ahoj, máme od firmy Domestav,najprv sme kúpili staršiemu synovi a neskôr mladšiemu a urobili sme z nich poschodovú. Vyhovovala mi variabilita a sú to naozaj kvalitné drevené postele. Chlapci majú 90/200.