Kúpené čižmičky na zimu z bazárika s goretexom, prali ste ich v práčke?

katkami123
15. okt 2019

Ahojte, chcem sa opýtať všetkých tých mamičiek, ktoré takto kupovali na zimu topánočky ako ste ich potom čistili? Rozmýšľala som nad praním v práčke, len majú goretexovu membránu a bojím sa, aby potom nepremokali, alebo sa nejak praním nezničili. Mám aj gelovy prášok na textílie s membránami.

tahivka
15. okt 2019

osobnú skúsenosť nemám, ale podľa mňa by to s nejakým neagresívnym prostriedkom na 30tke mohli prežiť :D Plus následne nezabudnúť na impregnáciu . Tiež som zvedavá na skúsenosti iných, ja zatiaľ takéto topánky len ručne čistím...odvahu na práčku som ešte nenašla :P

kiwi3
15. okt 2019

aky to ma povrch? ak kozeny, tak do pracky urcite nie. najlepsie nechat vymocit vo vode s praskom a potom vycistit

franci70
15. okt 2019

@katkami123 ja periem normalne topanky aj goratextove bundy a mohacice ma programe sport (bez zmykania 30stupnov) praci prostriedok specialnu na sportove veci

luliu
15. okt 2019

Prečo to chceš prať, nepremokavé topánky do práčky nepatria

katkami123
autor
15. okt 2019

@franci70 aj ja mám taký program, tak vyskúšam. Predsa len, chcela busom ich predtým celkovo nejak vyčistiť ako ich dcérke obujem...

candii
15. okt 2019

@katkami123 kúp dezinfekčný prostriedok do obuvi

kika831
15. okt 2019

@katkami123 mne v obchode povedali ze len v cistej vode rucne, poriadne nechat vysusit a potom nastriekat sprejom na goratex a outdoorove oblecenie.

babi81
15. okt 2019
jankapepe
15. okt 2019

@katkami123 Normálne periem v práčke treba speci prostriedok a vhodný program ..... Ak sú topánky kvalitné a máš správny prostriedok na to určený nebudú premokat.

babi81
15. okt 2019

@katkami123 ja tiez v pracke na studenom bez zmykania a dezinfekcnym