Dary pre bábätko v rodine

buzz5
2. jan 2022

Chcem sa spýtať aké darčeky dávate bábätká v rodine v akej hodnote a ci aj podla vzťahu? U nás je to tak že švagor zo ženou sú aj krstný rodičia našim deťom, keď sa narodili tak im kúpili nejaké plienky, utierky, cumlíky, fľaše. Na krst iba peniaze tak isto aj na narodeniny, a pod stromček po jednej bábike. Nikdy im okrem takých sviatkov nič iné nedoniesli ani len keksik. Teraz čakajú bábätko, dnes sme sa dozvedeli ze my krstný nebudeme. No ja sa aj tak veľmi teším a už pozerám v obchodoch nejaké darčeky hrkalky, oblečenie, plienky a pod. Viem ze nato mame im kúpiť viac ako dali oni nám, no oni sú taky ze keď im aj niečo pošlem ani nepodakuju. Muž sa tiež veľmi tešil a myslel ze bude aj krstný už sme plánovali darček, dosť nás to sklamalo.

certik302
2. jan 2022

@buzz5 a nad plienkovu tortu ste nepremýšľali?

pribinak
2. jan 2022

@buzz5 pozri, kúp tak od srdca pre dieťa a na tých dvoch sa vybodni

syslik81
2. jan 2022

@buzz5 kup to co uznas za vhodne a co sa ti paci-dieta za rodicov nemoze .. ale tym by som skoncila a ostatne sviatky riesila len neakou pozornostou

buzz5
autor
2. jan 2022

@pribinak hej tiež to tak ja osobne beriem, že proste sa teším na to male a chcem to preňho, nemôže zato predsa akých ma rodičov 🤷‍♀️ takže keď aj kúpim viac ako oni nám, bude to OK

sense
2. jan 2022

Nikdy som neriešila že kto koľko mne toľko ja jemu... A keď mi dal niekto napr dar za 50 e tak mu to musím oplatí lebo sa "patrí".. Ak som chcela niekoho obdarovať, tak som to urobila....

viestta
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
lukina20
2. jan 2022

@buzz5 Ahoj kup to, co ty uznas za vhodne...
ale napr za mna... my sme si s muzom celkom poctivo setrili, na byt, jeho rekonstrukciu, zariadenie, na nove auto...
behom jedneho roka sa nam narodilo dieta, zrekonstruovali sme stary byt, kupili sme si zariadenie atd... fakt som baby obracala kazde jedno euro, nezijeme z ruky do ust, ale nebudeme v tomto byte zit ani rok ani dva, cize ked sa mi pacilo nieco, co bolo drahsie, investovala som skor do toho...
v rodine sa nam tiez behom tohto roka narodili deticky tak sme podarovali skor drobnosti, deky, hracky, jednemu sme kupili taky zvieratkovsky zupan...
tiez sme sa o sebe neviem co dopoculi... ale uplne som to dala jednym uchom dnu a druhym von, vsak hadam, ked chcem niekoho obdarovat tak obdarujem sama, lebo chcem a nieze on by mi mal sa nazad revansovat a okrem toho, my sme si primarne vrazali prachy do niecoho uplne ineho, cize ano, pozerala som sa na kazde euro... a co?
mne ked sa narodilo dieta, tak som mu vybavicku kupovala ja a muzom necakala som, ze to niekto urobi za mna, ani som neposielala zoznam po rodine, co ma kto kupit...

petamich
2. jan 2022

@certik302 za mna osobne je plienkova torta hlupost - dostali sme dve, maly nosil 1tky plienky asi tyzden, kedze sa narodil a mal 4.5 kg a teda sme takmer cele plienkove torty rozobrali a darovali, nehovoriac o tom, ze sme dostali take, ktore som nechcela pouzivat a mali sme nakupene uplne ine 🤷‍♀️

autorka: mne osobne viac vyhovovalo, ked sa ma spytali co maly potrebuje a dostali sme veci ako chuvicka, kolotoc nad postielku, hracia podlozka alebo nam dali peniaze, poukazku do Brendonu, DM a k tomu len nejake drobnosti ako ciapku, kontrastnu knizku, ...
u nas sa velmi neosvedcilo, ze nam kupili oblecenie (vacsina mu bola mala) a ano urcite si davame aj podla nejakeho vztahu, najlepsej kamoske som dala viac ako sesternici, kedze nie sme vobec v kontakte ale daj tolko kolko uznas za vhodne a ako to citis

janetinka27
2. jan 2022

@buzz5 nejako som nepochopila, co je na tom svagrovi zle. nakupili vam nejake plienky,cumliky, na krst dali peniaze, na vianoce po babike. su to vase deti, snad im nic nechyba. tak nerozumiem,v com je problem. ty ich dietatu chces kupovat a zahrnat ho vecami, to je tvoj postoj. dnes maju deti haldy veci,ktore ani nevynosia, kopce hraciek.neviem ci je potrebne ich az tak zahrnat.