Darček pre bábätko novým susedom

5. nov 2021

Ahojte, bývame v malej dedinke, prisťahovali sa sem nový susedia, zatiaľ sme sa rozprávali len raz ,no suseda o pár dní porodila. Je tomu asi týždeň, dokopy tu bývajú 2. Kúpiť darček pre bábätko alebo nie ? Chceli by sme udržiavať dobre susedske vzťahy.

portret7
5. nov 2021

Drobnosť bude určite milá. My, ked sme sa prisťahovali, tak sme po krsteni obehli susedov s koláčmi a pálenkou a “starousadnici” si to veľmi pochvaľovali a boli prijemne prekvapení😀

liusa82
5. nov 2021

A čo máš ty ešte s nimi? ved ste sa bavili len raz v živote ešte sa riadne ani nepoznáte.Nepoviem keby sa lepšie poznáte vtedy áno to by menilo situáciu a keby máte kamarádsky vzťah.Ja keby takto kupujem darčeky každému tak skrachujem

petamich
5. nov 2021

ak chcete budovat vztahy preco nie - kupte ked len hrkalku (odporucam oball z DM najoblubenejsia hracka nasho drobca), ak mate domacu zoberte flasu, ak nie kupte flasu niecoho, jej mozno kvietok a chodte im to dat s tym, ze ale ak chcete aj pokecat tak par tyzdnov pockajte, cerstva mamicka asi bude rada, ze je rada a ked im to len chcete "hodit cez plot" tak mozete aj teraz ;) ja by som to ocenila byt na ich mieste a tiez by som to spravila byt na vasom, mozno z toho bude pekne priatelstvo a mozno si len pomyslia, ze videli sme sa raz, tak so sem lozia ale pokazit nic nepokazite

autor
5. nov 2021

@petamich tu sa každý z každým pozná, práveže by sme im tak chceli ukázať ze budeme radi ak západnú, určite k nim nebudem lozit keď majú bábätko, tiež to mam nie dávno za sebou a bola som rada len keď návšteva odišla, nie keď prišla 😀 popozerám nejaké drobnosti, podľa mňa ich to poteší

@portret7 ďakujem, tiež sme to tak spravili 🙂

@liusa82 a vy mate určite super vzťahy potom zo všetkými 😀 ale ja neskrachujem keď kúpim susedom drobnosti pre bábätko

liusa82
5. nov 2021

ja len nemám rada vtierky.A Tí noví susedia to tak kludne môžu brať nepoznáte ich.To ked niekomu súdnemu poviete že raz v živote ste sa s nimi bavili a už niečo kupujete tak si budú ťukať na čelo

zuzubb007
5. nov 2021

Jasne, ze by som kupila daku drobnost na oblecenie a dakeho mojkacika, dala medzi dvermi a isla domov ja som to tak spravila podla mna je to slusne a mile na navstevu by som nesla ani keby ma pozvu kazdy chce svoj klud vtedy 🙂

jablkovastrudla
5. nov 2021

Ja som dostala darcek od susedov ked sme sa nastahovali, ale my sme mali vzdy stastie na dobrych susedov 🙏 dostala som pyzamka, plysoveho macka a este nieco ale to uz si nepamatam. Podla mna je to mile gesto. A presne ako pises, takto sa buduju vztahy. Nemusis kupovat 100 e poukazku ale nieco mile ich urcite potesi. Ja som ku kazdemu darcek dostala aj darcekovy recept keby to chcem vymenit.

luccija
5. nov 2021

@liusa82 nikto si tu netuka na čelo len ty🙂
Áno, kúpila by som drobnosť..je to milé.Nam dnes zvonil nový sused priniesol koláče,darček predstavil sa mile to bolo ..

liusa82
5. nov 2021

@luccija no ja neviem ja by som to brala ako vtieranie ak niekoho nepoznám a takto by doliezol.My sme pri domoch už svoja partia to je dačo iné my sa poznáme ale takto cudzota no neviem.Ani neviem že by to u nás v dedine takto dakto robil. Ako toto počujem prvý raz že neznámemu dačo dať

portret7
6. nov 2021

Podľa mna, keď kúpiš naozaj maličkosť, tak to vtieravo nebude a kupuješ to dieťatku, nie im😉

portret7
6. nov 2021

Nám susedia, čo sú už v dôchodkovom veku, tiež synovi doniesli po úvode, ako som spomínala vyššie a mna to veľmi potešilo. A dlho potom vždy vedeli doniesť naor na Mikuláša čokoládou...

h2
6. nov 2021

Ja keď som porodila, asi po mesiaci prišla suseda, staršia pani. Priniesla plienkovú tortu. Veľmi milo ma to prekvapilo.

zuvelyn
6. nov 2021

Mňa by to napríklad napríklad otrávilo, ale to som ja. Som rada ze doma mám kľud sama s rodinou a nie to ešte riešiť premotivovanych susedov ktorí si ulicu mýlia so školským ihriskom 😏

malinoismum
6. nov 2021

My sme sa rozhodli že “novému” susedovi resp. Maminke darujeme toto. Dnes jej to ideme odovzdať lebo už kocikuje 🙂 (2x vlhčené z lidl a vtipne bodycko na leto🙂)

enoula
6. nov 2021

Upec babovku alebo nejaky kolac. Zena po pôrode sa isto potesi 🙂 a pre male babo max pyzamko/overal alebo hrkalku... Plienky je risk, vlhcene tiez a take male babo isto ma veľa veci uz nakúpených.. mozno este kniha pre babatko, o mesiac a pol uz ju bude vnimat

ptmt1011
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
ptmt1011
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
jasminet
6. nov 2021

nesla by som k cudzim ludom nosit darceky..

autor
6. nov 2021

Neviem niektoré baby čo tu píšu, potom aj také vzťahy sú medzi ľuďmi, vidíme si do dvora, jej muž keď ide z prace každý deň sa pozdravíme, prečo by som mu nemohla podať nejakú drobnosť pre babo, my keď sme tu boli nový susedia sa tiež prišli predstaviť, doniesli víno. Čo je na tom zle ze mame v dedine dobre vzťahy. Prečo by som sa vtierala, ved nejdem k nim domov, ani nepotrebujem babo vidieť, len za mi zdalo žeby ich to potešilo, aby sa necítili "odstrceny" zato ze su tu nový. A ďakujem babam ktoré pochopili môj zámer, určite niečo kúpim a podám, keď vidím ako by sa zachovali tu niektoré mamičky, ešte o to viac ma to motivuje, lebo nechcem byť taká istá fúria. Tiež mám malé bábätko a aj šťastie deti, možno z nich neskôr budú partaci. Ďakujem za normálne odpovede a prajem krásny deň, a niektorým ľuďom len to, aby stretli v živote samé seba. 🙂

autor
6. nov 2021

*staršie

liusa82
6. nov 2021

Pre autorku.Ved si kup ak chceš nikto ti nezakazuje.Ani nás v dedine nikto neprivital pri bráne ked sme došli a aj napriek tomu tu máme pekné vzťahy okolité domy.Tu zoznámenie prebehlo postupne.Ale ani to ti nezaručuje dobré vzťahy aj ked im dačo dáš.Nemusiš sa hned urážať ak niekto má iný názor ako ty

liusa82
6. nov 2021

@ptmt1011 Ja neviem asi to pobrali z usa alebo čo tieto novoty.Mne to tiež pride pritiahnuté za vlasy po pár vetách dačo dávať.Ešte viac ma prekvapilo kolké mamičky by tu tiež očakávli alebo davali po pár vetách padarunky 😀

ptmt1011
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
autor
6. nov 2021

@liusa82 prepáčte, asi bolo jasne ze som nás rozhovor ukončila, popriala som to, či ono, na vás mi asi sedi len "trafená hus zagagala "

ptmt1011
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
autor
6. nov 2021

@ptmt1011 tak XY mamiciek pochopilo ako to myslím, a som zato vďačná. Ja neocakavam ze keď im nieco dám budeme mat určite dobre vzťahy, to som nikde nenapísala, len si myslím, že ich to poteší a budú vedieť , že chceme tie dobre vzťahy mat, ak budú mať aj ony záujem. A tiež som nikde nenapísala, že keď so mnou nesúhlasíte, ste hneď furie, to si napísala ty. Nejde o to co napíšeš, ale ako to napíšeš, a to svedčí o tom, či niekto je, alebo nieje fúria.

ptmt1011
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
autor
6. nov 2021

@ptmt1011 ja nepotrebujem na nikoho zapôsobiť, to si na veľkom omyle, to by si ma musela lepšie spoznať, aby si vedela ze o to mi určite nejde.

ptmt1011
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
ptmt1011
Odpoveď bola odstránená
Zobraz