Darček pre 10-mesačné dieťa

luba555
19. máj 2024

Ahojte, prosím, čo priniesť 10-mesačnému dievčaku ako darček, keď ideme na návštevu?
Na čokoládu je ešte asi ZAvčasu. Zatiaľ nemáme skúsenosti

judit47
19. máj 2024

Knizka knizka a este raz knizka pripadne nejaky hlavolam na jemnu motoriku.

Nic na jeden(nevies co moze/nemoze)

Hraciek,plysakov ma neurekom a dalsia raroha do domu.

Na druhek stran pochopim potrebu clovek,ze chce vidiet okamzitu radost dietata-tak mozno nejaku babiku(hracku so zvukom alebo svetlami to zboznuju deti)🙂,toho psika co steka a hybe sa napr par€ to stoji🤣

pribinak
19. máj 2024

@luba555 nejaká sada knižiek je super darček

https://www.martinus.sk/2478855-knizky-zo-skatu...

Aj takáto vkladacka je fajn

https://www.brendon.sk/fisher-price-baby-s-firs...

https://www.brendon.sk/goki-lift-out-puzzle-far...

Mizes kúpiť aj nejaké detské kekse v DMke

sun_shine_2020
19. máj 2024

@luba555 kniha 😊 pokojne aj nejaka zvukova 😊

13uzivatelka11
19. máj 2024

Keď sa pýtala na čokoládu, tak asi nechce kupovať hračky knižky, ale len malú pozornosť za euro 🤷‍♀️

Môjho syna v 10m. Potešila ovocná kapsička napríklad 😊

minesasubu
19. máj 2024

Určite chrumky detske zeleninove alebo ovocné , kapsičky to vydrzi dlho

vkatush
19. máj 2024

Podľa rozpočtu, či chceš niečo za euro, desať alebo aj viac.

Ovocná taštička je klasika (ak nevieš o alergiách, odporúčam len jablko/banán, tie sú zväčša bezproblémové. Niektorým deťom škodí napr častá jahoda/marhuľa. A ak je mama bioekoraw, tak tie bez pridaného cukru, napr značka Sunar alebo babylove z DM.).
Prvé chrumky či keksíky/piškóty sú tiež fajn, opäť, ak dieťa môže lepok.

Knižky detské. Náš ich miluje a stále si ich ideme dookola. Svojtka ak stihneš objednať. Ak nie, tak v Martinuse majú pekný výber tiež. Môže byť klasická alebo hracia.
Môj v tom veku začal čapať tie knižky Maľovanie vodou. V lete ideálne na vonku, nech sa dieťa hraje. Alebo bude mať na neskôr.

Do hračiek by som extra nešla. Plyšáky vôbec a hračku nevieš, či ju záujme, či bude chcieť, či ju už nemá.
Mne napríklad kamošky pošlú link, či by to malého zaujalo, či také už nahodí nemá. Alebo sa rovno spýtajú, čo mu plánujem kúpiť a kúpia to oni.

A obyčajným oblečením tiež nič nepokazíš, len číslo väčšie odporúčam alebo sa spýtať, aké nosí (môjmu musíme o 2-3 čísla väčšie, lebo je na svoj vek vysoký).

vyrovnanaosoba
19. máj 2024

@luba555 detské výživy 😁

cyberk
19. máj 2024

knizka vzdy potesi, pripadne oblecenie nejake 🙂 za mna jedlo vobec nie, nevies co jedava, mna by vobec nepotesili ani kapsicky, ani vyzivy... mozno tak zeleninove/ovocne chrumky max, ak chces fakt malickost

tamvtme
19. máj 2024

Zvukova knizka urcite potesi

mima1608
19. máj 2024

Ja som polovicu keksov čo mojej malej navláčili vyhodila, lebo boli absolútne nevhodné (obsahovali cukor, alebo boli mrkvove - máme problémy s trávením, takže mrkva a banán sú u nás momentálne zakázané).
Skús možno nejaké výživy. Napríklad od ovko. Alebo kapsičky. Ja kupujem malej od Gerber. Tie sú top 👌☺️

13uzivatelka11
19. máj 2024

@cyberk tak oblečením sa už vôbec trafiť nemusia.. A kde kúpiš pekný kúsok v cene ovocnej kapsicky? Ved ide iba na návštevu, kam možno chodí pravidelne. tak chce doniesť dáku pozornosť aj dieťaťu, nejde na oslavu ze jej ma teraz kupovať hračky knižky oblečenie..

judit47
19. máj 2024

@13uzivatelka11 knizka (pre tie male deti) s pesnickami.okienkami alebo len riekanky stoji aj 3-4€. To ju hadam nezrujnuje. Nehovorim o 10-20€ knihe ale mala drobnost🙂

13uzivatelka11
19. máj 2024

@judit47 tak napríklad nám sa už párkrát stalo ze syn dostal niečo, čo už má 🤷‍♀️

judit47
19. máj 2024

@13uzivatelka11 ano je to vabank ako pri vsetkom-jedlo moze mat alergiu,kozmetika nepouzivaju,oblecenie nenosia ten styl, podla mna aj snaha sa ceni vzdy a ked sa nehodi posuvam dalej🙂

cyberk
19. máj 2024

@13uzivatelka11 ked sa pyta, co priniest, asi tam nechodi casto 🙂 pochybujem, ze niekto vychovava nebinarne, ked vie ze je chlapec a ma 10 mesiacov tak je to jednoduche nieco kupit 🙂 k nam ked niekto prisiel vzdy doniesol bud oblecenie alebo knizky... a to sme nemali ziadnu oslavu nic, ale ja som asi z inych kruhov ;) pre mna su kapsicky hnus, je fakt delikatesa cucat mrtve mysky ;) .. ja som napisala len moj nazor, to ze ty sa potesis kapsickam je tvoj svet 🙂

aaao
19. máj 2024

Ja by som zobrala ovocie pripadne nejake chrumky.

sun_shine_2020
20. máj 2024

@luba555 kniha, alebo podbradnik, pekny set na jedenie napr z DMky.

joybex
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
lenka_k999
23. máj 2024

@luba555 Ahoj, ja by som venovala ako darcek Montessori gulicky a pohariky od znacky Joybex. Mame s nimi dobru skusenost. Syncek aj deti, ktore pridu na navstevu sa s tym vedia prehrat dlhsiu dobu. Dieta sa pri tom uci farby a zlepsuje si koordinaciu medzi pohybom ruk a zraku 🙂