Čo kúpiť na 1. narodeniny pre chlapca, ktorý má už všetko po staršom bratovi?

janee91
4. okt 2022

Ahojte. prosím poraďte mi čo kúpiť ročnému chlapcovi keď ma už všetko po staršom bratovi. Už som z toho zúfalá.

pondelok01
4. okt 2022

@janee91 a musis mu nieco kupit? Pametat si to nebude, a ked ma mat radost z rozbalenia, tak mu zabal nieco po tom starsom bratovi (ak sa jedna o tvoje deti). Ak je to pre cudzie dieta, tak iba drobnost ako ceruzky a nacrtnik, plastelinu a podobne.

veronika4495
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
asfodelka
4. okt 2022

@janee91 moj drobec ma tiez vsetko po bratovi, ale napr paw patrol vtedy neboli tak dostal tych psikov s autom a vrtulnikom. Kazdy den s tym chodi.

zuzanaete
4. okt 2022

Lego duplo napr. Toho nikdy nie je dost.

surama
4. okt 2022

@pondelok01 Rocnemu dietatu plastelinu? Farbicky? To nemozes mysliet vazne.

Autorka: Tatrovku, kocky take, co do seba zapadaju, knizky s obrazkami farieb, jedla, zvieratiek, velke kocky.

ewka9
4. okt 2022

Peknou knihou nikdy nič nepokazíš🙂neviem či ide o tvoje dieťa alebo nie, ale ak náhodou nie, tak ja by som sa určite rodičov opýtala, čo také by sa im pridalo, aby si nekúpila nejakú zbytočnosť🙂

7lenka11
4. okt 2022

podľa mňa je veľa vynovených hračiek, resp. vylepšených verzií.. strašne sa to mení a stále sa rozširuje ponuka.. ja by som mu niečo kúpila, aby aj on mal niečo nové, pekné a aby ste si spomenuli, že to dostal na prvý rok.. on to tak nevníma, ale napríklad u nás v rodine je tradícia, že sa deti fotia na oslave 1. roka s darčekom a tortou.. keď sa k tomu po rokoch vraciame, je to milé.. takže ja by som mu niečo určite dopriala, hoci aj podobné, ako má.. nikde nie je napísané, že to musí byť drahé

simona20201309
4. okt 2022

@surama prečo by to nemala myslieť vážne? Prvý krát ma vidieť plastelínu a farbicky v škôlke?

Farbičky stabilo od 1+, plastelina je to najlepšie pre také malé deti na rozvoj jemnej motoriky, nejaké veľké skicare A3, prstové farby.... veľmi dobrý nápad
Tiež súhlasím, že s knihou nič nepokazí. U nás mali vždy najväčší úspech balóny 😅... hoc darčeky boli od výmyslu sveta.
A autíčko podľa mňa vždy poteší, pripadne nejaké senzoricke podložky, puzzle, keďže začína chodiť. Nasej sa to veľmi páčilo a využívame to dodnes. Obrovský úspech mal tunel, riečne kamene,... to sú zo športových obchodov, ale naozaj denno denne to u nás fičí

marianarem
4. okt 2022

@janee91 My sme nasmu kupili na prve narodky voskovky 2cm hrube zo vcelieho vosku, farbene potravinarskymi farbivami. Neznicitelne, jedle 🙂 Chvilu trvalo, kym ich naozaj zacal pouzivat, ale mali uspech.

elizabet173
4. okt 2022

@janee91 zúfalá? To myslíš vážne? Ročnému je to úplne v paži, bude mať radosť, aj keď mu dáš veľkú krabicu plnú nafúknutých balónov a tortu.

mima1
4. okt 2022

@surama a co je na takom darceku? Ze plastelina alebo pastelky. Moj mal rok aj par mesiacov a stihal noznicami. Kreslia tiez dlho. Aj ked to nebolo na zaciatku kreslenie skor carbanice ale kreslia. Tiez pouzivali velmi skoro farby stetce.

@janee91 kupila by som fakt hoc co. Lego duplo to sa vzdy zide. Farby,pastelky omalovanky nalepky plastelina nieco na tvorenie,pripAdne farby do vane. Moj ma tiez vsetko po starsom ale nikdy nepremyslam ze toto ma od neho. Idem kupim to co si vyberie. Teraz chcel bager ma bager aj ked ich mame doma uz milion

surama
4. okt 2022

@simona20201309 Preco z extremu do extremu? Medzi rocnym a trojrocnym je 2 roky rozdiel. Rocne dieta si dava vsetko do ust...fakt si neviem predstavit dat mu plastelinu.

surama
4. okt 2022

@mima1 Moj ma rok a plastelinu by zarucene zjedol, kedze v takom veku dieta vsetko spoznava tym, ze vsetko dava do ust. Farbicky su ostre nie? Jedine, ze by boli nejake speci tupe, ale nechce aa mi verit, aby rocne dieta s nimi kteslilo viac ako ich hryzlo.

mima1
4. okt 2022

@surama prveho som mala takeho ze vsetko daval do ust. A 2syn nic. A to naozaj. Ani hryzatka na zuby co sme kupili nepouzival ze by okusoval. A fakt ze kreslil a strihal nieco kusok po roku. Opakoval po starsom.

simona20201309
4. okt 2022

@surama tieto odporúčam. Naozaj idú dole zo všetkého, nie sú ostré, je k tomu špeciálne struhadlo. Ročne dieta nenechám ani na sekundu bez dozoru, takže plastelimu len pod dohľadom. Ale ak dieťa dáva všetko okamžite do úst tak, samozrejme ze nie. Už autorka hádam zváži, či je to dobrý nápad, alebo nie.

surama
4. okt 2022

@mima1 To potom naozaj zalezi od dietata. Ak tvoj nedaval vsetko do ust, tak parada 🙂

surama
4. okt 2022

@simona20201309 Vdaka za tip, tieto vyzeraju dobre, to by slo 👍

mima1
4. okt 2022

@surama no zato 6r ten kolko krat aj teraz cosi zuje co nema 🙈

janee91
autor
5. okt 2022

@pondelok01 jedna sa o moje deti ale ide o to ze mna sa na to vsetci z rodiny pytaju ze co mu kupit.... My sme mu uz darcek dali. A plastelina a ceruzky rozhodne nie je vhodny darcek pre rocne dieta

janee91
autor
5. okt 2022

@zuzanaete tak to moj muz nepochopi mame za 2 tasky

janee91
autor
5. okt 2022

@veronika4495 pokladnicky uz maju obaja a manzel zakazal aby im davali peniaze

janee91
autor
5. okt 2022

@asfodelka na paw patrol frci starsi takze tiez uz mame

janee91
autor
5. okt 2022

@ewka9 ide o moje deti. Mna sa vsetci pytaju ze co mu kupit. A knizky u nas zatial nemaju ziadny uspech ani u toho starsieho nie to este mladsieho

janee91
autor
5. okt 2022

@7lenka11 ano s tym suhlasim ale mame uz zopar veci dvojmo a moj muz je v tomto aaaach.... Ten na to strasne nadava a neda si to ani za svet vysvetlit ak ked mu ja poviem ze je to to iste ako ked on ma niekolko srobovakov alebo kladiv🤦🏼‍♀️

ewka9
5. okt 2022

@janee91 to poznám, tiež sa rodina pýta, čo mojim deťom kúpiť a niekedy mám pocit, že už majú všetko..dcére som na prvé narodeniny kúpila knihu a takú vkladačku...od našich dostala hrací stolík..inak mňa keď fakt nenapadá nič, tak si poprosím oblečenie, to sa vždy pridá 🙂

angel993
5. okt 2022

@janee91 ja mám tiež druhého chlapca, hračiek milión, lebo už pri prvom vykúpili hrackarstva. Tak som povedala rodine že by potešil poukaz na fotenie, prípadne peniaze na tento účel. Aj so starším sme sa boli fotiť, tak nech má aj mladší pamiatku. Alebo ešte také praktické veci ako topánky, ale to posielam konkrétny link, prípadne overal na zimu. A plienky, tých nikdy nie je dosť.

veronika4495
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
mamkalentedkova
6. okt 2022

Tiež sa pripájam k babám ..farby do vane sú super..alebo akákoľvek hračka..také tie trebárs čo sa vedia nalepiť na vaňu ..čokoľvek do piesku aj keď to teraz cez zimu asi nevyužije ..akúkoľvek tvorivú hračku ,môže byť ajmore staršie veď sa nepokazí ,guličkové dráhy všelijaké sú ..moja napríklad dostala drevenú hračku na tlačenie a už tri mesiace s ňou rada behá ako vonku,tak vnútri ,tiež Duplo ,ako baby rádia ,drevené kocky ,stavebnice ..je toho kopu

janee91
autor
6. okt 2022

@angel993 topanocky su sper napad akurat ze nas ma priserne siroky priehlavok ze este aj barefootky su nam male takze to len snim ist merat ... A fotenie no ja som fotografka takze asi len tolko...😂

janee91
autor
6. okt 2022

@veronika4495 ano moj muz je priserny frfloš. U nas je ofrflane hadam aj jablko no proste neskutocne😂 mame geniuso ci ako sa vola to pero ale uspech nemalo.... Ale taky vysavac to ano to sa pacilo starsiemu ked dostal. Obcas mam pocit ze by nam bol treba este jeden dom na hracky postavit lebo ten nas je maly. 120m2 je malo na hracky hlavne ked moj frfloš by bol najradsej keby v obyvacke nebola absolutne ziadna hracka co je samozrejme nerealne😂😂