Zvykne alkoholik odmietnuť alkohol?

22. feb 2024

Keď je niekto alkoholik, tak využíva každú možnosť a príležitosť vypiť si? Alebo sa môže stať, že odmietne alkohol (že nemá vôbec chuť, alebo si dá len prípitok) a napriek tomu je to alkoholik?

Ide totiž o to, že som v živote zažila jedného alkoholika. Ten nikdy od nikoho žiaden alkohol neodmietol. Ale poznám niekoho, o kom mám podozrenie, že má problém s alkoholom. Minule si však dal len prípitok zo slušnosti a viac už odmietol piť. Myslíte, že aj tak sa môže jednať o alkoholika?

esther100
22. feb 2024

Moja svokra odmietala aj ten prípitok v spoločnosti. Keď bola doma, tak sa zatvárala do kumbálu a tam natajnáša pila.Kolkokrat sa stalo, ze už doobeda mala riadne nakúpené

dadka1997
22. feb 2024

Ja si myslim, ze nie, ak uz je niekto alkoholikom, staci mu iba kvapka, a neodola, ne to ako hazard, proste závislosť a tej sa neda odolať, mozno keby mal velmi silne sebazaprenie, ale vtedy by sa nedalo povedat ze je alkoholik ...

A inac preco si to o nom myslis ?

deti95060810
22. feb 2024

môže byť aj tak ako píše @esther100

autor
22. feb 2024

@esther100 to si ma nepotešila

ziarifka
22. feb 2024

Poznám 2 alkoholikov, ktorí pijú presne tak, ako píše @esther100

autor
22. feb 2024

@dadka1997 pre mňa bol vždy najväčší varovný signál, keď niekto pil sám doma. Pivo/víno je v ešte ako tak v pohode, ale keď to je tvrdé, už mi bliká kontrolka. Plus také, že šťastie/smútok riešiť alkoholom. Dostanem výplatu - idem si hneď kúpiť víno.

lucia13022023
22. feb 2024

Ja poznám dvoch mužov. Jeden využije každú príležitosť, na všetky oslavy, svadby, podujatia chodil len kvôli tomu, aby mu mohli zadarmo naliať. Sam to priznal.
Ale poznám aj druhého muža, čo vždy odmietol aj prípitok, že on nepije, a doma sa nadajal chlastom, potajomky chodil kŕmiť zvieratá kde mal schované fľašky..

cacianka
22. feb 2024

Alkoholizmus na mnohé smutno smiešne prejavy...

poppy22
22. feb 2024

medzi ludmi zvykne aj alkoholik nepit-aby to lepsie zamaskoval, ze ma problem...dokonca si to tak aj pred sebou ospravedlni-ze ved aha, odmietol som...mnohi to ani tak neberu,ze su alkoholici,ked piju len doma a nechodia nasiroko po ulici...