Zdravotné problémy a nadváha

siu7
4. júl 2023

Chcela by som sa spytat, pri akej vahe ste spozorovali prve zdravotne problemy, alebo taku fyzicku nepohodu, ktora uz prekazala, napr. zadychanie pri chodeni a podobne?

mykaellle
4. júl 2023

Ahoj Siu, ja síce podľa BMI nemám nadváhu, ale všimla som si, že už pri dvoch kilách, ktoré mám navyše, cítim nepohodu. Jednoducho mi vadia, akoby mi voľačo zavadzalo 🙂

gejb
4. júl 2023

@siu7 u mna to zacina od 64kg.

dota6
4. júl 2023

Ostali mi navyše cca 4-5kg navyše od pôrodu (všetky sa koncetrovali na boky zadok) a cítim to, vadí mi to. Fyzickú nepohodu cítim, keď sa snažím zapnúť nohavice, prípadne keď sa ich snažím predrať cez stehná :D je to ozaj nepríjemné. A najviac bolí pohľad do zrkadla samozrejme 🥲

melanta
4. júl 2023

Stačí 5 kíl a už cítim nepohodu. Prípadne stačí, že ochoriem a nemôžem 3 týždne cvičiť a už cítim nepohodu.

siu7
autor
4. júl 2023

Dakujem pekne za vase odpovede, kedze sa zaoberam zdravym zivotnym stylom, chcela som vediet ako zeny dokazu vnimat zmeny na svojom kile, lebo povedzme si otvorene, nezobudeme sa jedno rano s 10 kilami navyse, preto som rada, ze dokazete vnimat rozdiel pri takom malom rozdiele. nejde mi ani tak o esteticku stranku, ale presne o tu pocitovu, ci uz zdravotnu alebo ten pocit, ze "nie som vo svojej kozi", lebo podla mna kazda zena vie, kedy a v akej velkosti sa citi dobre. Dakujem pekne