Vyrážky - akné u 15 ročnej dcérky

hanna998
22. jún 2020

Dobrý deň, rada by som sa opýtala, či niekto nemáte skúsenosti s vyrážkami v pubertálnom veku, teda akné. Dcéra má 15 a skúšali sme rôzne prípravky odporúčané v lekárni a časopisoch a nič nezabralo. Dcéru to veľmi trápi, pretože je vo veku, keď chce asi každé dieťa vyzerať čo najlepšie. Ak máte nejaké skúsenosti s prípravkami, ktoré by odstránili akné alebo zabránili ich tvorbe, taktiež aj jedlá, ktoré by akné mohli spôsobovať, prosím napíšte budem veľmi rada za každý komentár 🙂

simsalabim
22. jún 2020

@hanna998 starsia dcera s akne nemala problem, ale mladsia s nastupom puberty mala celu tvar posiatu ciernymi bodkami, ktore sa zacali zapalovat. Hned, ako som si to vsimla, skusali sme par dni vodicky a masticky z lekarne, ale ked som videla, ze sa to vobec nelepsi, sla som s nou na kozne. Predpisane masticky jej plet neuveritelne vycistili 👍 Ak par dni na mast zabudne, hned to je poznat. takze kym sa z tohoto zleho veku nedostane, nebudeme experiementovat. Na cistenie pleti a starostlivost pouziva kozmetiku z lekarne (La Roche alebo Bioderma na problematicku plet) a raz denne plet natrie predpisanou mastickou. Kozny jej strieda rozne, podla dostupnosti. Ked vidim plet neiktorych jej spoluziaciek a spoluziakov, som rada, ze som necakala, kym to dospeje do takeho stadia.

stanulienkat
22. jún 2020

Cutis help akne krem. Je super. Vyskusala som roky: bioderma,la roche,avene,vichy, eiceton- a nula bodov.

simca06022011
22. jún 2020

Ja som to za mladi zvladla sama, akmosky chodili ku kozmeticke 🙂 Kozmetiky je kopec, zase tomu akne sa u plne nevyhne.A nejake extra skusanie vsetkeho neviem ci pomoze. Nviem ci pouziva micelarne vody z lekarne (lebo maju ju asi vsetky znacky v lekarni), tak nanu pozor. Ja som partrala po dovode vyrazok, pouzivala som micelarky ako tonikum a nakoniec ma kozmeticka na to upozornila.. popozerala som na nete infosky a mala pravdu. Na akne sa mi velmi osvedcilo (aj na uhry a celkovo na vycistenie pleti) : https://theordinary.deciem.com/product/rdn-niac...
Inak len cistit, hydratovat.. a neprehanat to, predsa ma 15rokov. Moj brat akne riesil hada 5 rokov, a pomohlo mu az dospiet... patlal sa kremami, dokonca lieky dostal nejake od kozneho a bez vacsieho efektu, proste snazil sa aspon nech to nie je "uplne zle" .

kakawah
22. jún 2020

Mohla by aspon vylucit mlieko. A pit žihľavovy caj tri týždne pit a tyzden volno. Aspon 3xdenne

mzov
9. okt 2020

@simsalabim prosim, viete aj názvy tych masticiek?

simsalabim
10. okt 2020

@mzov kozny ich strieda 3 rozne, pamatam si Duac a Skinoren, ten treti nie, ale tusim bol na E.

leni1007
22. nov 2020

Neviem či poradím správne, ale ja by som odporučila normálne ísť ku kozmetičke, absolvovať čistenie pleti, potom možno ešte raz o nejaké 2 týždne až mesiac. Určite odporučí aj masť alebo nejakú masku a toto absolvovať pravidelne, samozrejme upraviť stravu, viac vitamínov a obmedziť sladkosti a slané a údené. Dostatok tekutín. Ak by toto nepomohlo tak navštíviť lekára. Píšem to z vlastnej skúsenosti, dosť sa mi zhoršila pleť po vysadení antikoncepcie a do toho aj stresy. Všetko je to spolu prepojené, hormóny, strava, stres atď... Mne toto veľmi pomohlo a odvtedy už nemám problém, samozrejme raz za 2 až 3 mesiace idem na čistenie pleti ale nie je to ako na začiatku keď som to začala riešiť, toto chodím už teraz len tak preventívne.

miriam_s
23. nov 2020

Určite aby som zvážila hĺbkové čistenie pleti u kozmetičky, čo sa týka dennej starostlivosti, určite dobrý umyvaci gél na tvár, ktorým si očistí tvár ráno aj večer, ak používa micelárnu vodu, vždy sa musí opláchnuť, aj toto môže narobiť šarapatu... Kúpte jej sérum s Niacinamidom ( majú napr v DMke od catrice, je super na to aby sa pleť tak nemastila, pôsobí upokojujúco, sťahuje póry) , ako tonikum môže skúsiť ružovú vodu, najlepšie čistú , v drogerke to majú, pekne tonizuje , upokojí pleť 🙂 LRP už ide.dost do peňazí , môže skúsiť aj cerave napr. , tiež majú dobrý umyvaci gél na tvár podľa typu pleti... Prípadne garnier má tiež radu pre problematickú pleť, mali sme doma viaceré prípravky od nich a teda pomáhalo to pekne na tvár.... Najme ten gél na umývanie. Pozrite si aby v zložení bola kyselina salicylová, tá pomáha liečiť upchaté póry, vyčistí ich a rozpustí maz ktorý v nich je, zlupovacie masky na to nepomáhajú ...

mzov
27. nov 2020

@simsalabim este sa môžem spýtať - keď ste krémy dostali, za koľko dni (týždňov?) ste videli že začínajú účinkovať? Dcéra dostala skinoren a belakne. Ďakujem.

simsalabim
27. nov 2020

@mzov velmi rychlo, uz si to presne nepamatam, ale urcite uz v priebehu par dni bolo vidiet, ze sa plet nezhorsuje, ze cierne bodky sa nezapaluju a tak.

zuzka1.
27. nov 2020

uhlove mydlo, kupis aj tu na MK ,vyrabaju to tu baby, syn ma problem s akne a teda vyrazne eliminuje zapalovanie ciernych bodiek aj tvorbu

att123
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
baboadel
9. jan 2021

Dcére 13. Teraz momentálne zabrala kozmetika nechtíkové tonukum,gel a olej z Farmasi. Tiež som jej dala výživové doplnky vit. E+nechtík. Používa to cca 3 mesiace a je to lepšie.

majky_15
4. mar 2021

@att123 Ja mám teraz 15 za 4 mesiace 16 do septembra 2020 som nemal ani jednu výražku ako sme začali chodiť do školy v rúškach a rúška su povinne všade tak odvtedy mam problem s akne na lícach furt sa mi zapaluju a už mi to leze na nervy neviem čo stym už

kvevka
19. sep 2021

môžem poradiť kvalitný cbd olej do správy