Veľmi sa bojím korony.

aalzbetkaa
15. mar 2020

Ahojte baby... Som z Oravy, tu to,, zatiaľ,, nie je.. Aspoň sa nikde nič nehovorí... Ja sa strašne toho bojím, keď vidím na nete tých ľudí ako sa boli lyžovať v tej jasnej alebo dnes na nejakej chate v tatrách..... Je mi do plaču...nech to už všetko skonci

romanka_369
15. mar 2020

@aalzbetkaa ahoj.. Ja mam tiez uz strach.. Som z NR do teraz kym tu nebol potvrdeny ziadny pripad som bola trosku pokojna ale uz su potvrdene 3 tak mam fakt strach.. Som sice doma na MD, aj so starsim synom kedze skolky su zavrete ale manzel chodi do prace a oto vacsi strach pocitujem kedze robi v automobilke..a este sme len na zaciatku.. A nechaoem tu aroganciu ludi co robia a neuvedomuju si ako ohrozuju ostatnych..

majusska202
15. mar 2020

@aalzbetkaa ahoj ja sa tiež bojím stredne Slovensko. Najviac mi je ľúto tu aroganciu ľudí byvam v dedine kde je veka chatarov hlavne z ba, samozrejme ze sa sem polka z nich dotrepala na víkend veselo di tu behajú.

vejuska23
15. mar 2020

Vidite a my mame pripad v Partizánskom. Byvam asi 200 metrov odtiaal 🙂 uz mam strach aj ja

marca12
15. mar 2020

@majusska202 u na to iste. Cela blava sa nastahovala na chaty v okoli. Keby aspon cucali tam,ale chodia kade tade. A vacsina boli na lyzovackach. Koronu nam prinieslo hornych 10tisic,tak nech si aspon sedia na zadku doma a necurakuju sa medzi zdravych ludi.

majamat
15. mar 2020

mnohi sa boja, aj ja sa bojim a to bez ohladu na to, kde zijeme. nikdy nemozeme vediet, ci v obchode nestretnem niekoho co prisiel z cudziny. ,mnoho ludi chodi do zahranicia robit. aj pribuzni mojich kolegyn.

majusska202
15. mar 2020

@marca12 mne sa jedna chcrla natrepat do locika lrd som mala uspala ihned som ju posla niekde

balihara
15. mar 2020

@vejuska23 kde konkrétne v PE?

marca12
15. mar 2020

Ja strach nemam,zatial len obavy a pocitujem velku zodpovednost ochranit rodinu a blizkych aj seba,aby som to neroznasala. Ja uz ani znamym neverim,nestretavam sa s nikym. Bohuzial musim chodit do prace a to ma najviac desi. Ale strachom si nepomozeme. V tychto casoch hlavne obmedz kontakt s rodicmi a starsimi ludmi. Ja som mala minuly rok chripku a myslela som,ze prisla moja posledna hodina. Preto mam obavy ako by som zvladla tento virus. Utesujem sa len tym,ze nebyvam chora. Minulorocna chripka bola jedina moja choroba za posledneych 15 rokov. Ale co rodicia.... tych najde kazdy "bacil". Dufam,ze zavru aj fabriky,ved tam je najviac pohybu ludi. Snaz sa upokojit,noste ruska,dezinfikujte,posilnujte imunitu a len dufat a verit,ze to co najskor skonci. Ale este sme len na zaciatku. Bude to trvat dlsie. Cina to zvladla,lebo zaviedli prisne pravidla. U nas mame demokraciu. Tu pomoze len hruba sila.

mariamagdalena212
15. mar 2020

Ahoj ja mam tiež také pocity. Neviem co bude ďalej. Už mám najhoršie možné scenáre a chytá ma úzkosť, obava z budúcna. 🙍‍♀️

vejuska23
15. mar 2020

@balihara udajne na luhoch nedaleko ostrovaa. Cislo cinziaka 853

vejuska23
15. mar 2020

Najhorsie je to neviem co robiť ja pracujem v obchode a ani posrate ruska nam nedali doteraz. Sam si nezozenies tak nemas

kitinka
15. mar 2020

Tiež sa bojím, o to viac, že som astmatik a syn po prekonaní zápalu pľúc v 6 týždňoch má veľmi citlivé sliznice a aby toho nebolo málo manžel je lekárnik. Takže bohovská kombinácia. A to nehovorím o zvyšku rodiny o tých mám tiež strašný strach

judar
15. mar 2020

@vejuska23 to nevies kuknut do skrini po satke alebo saly?...vsetci sa idu potrhat po ruskach jak po modnom hite a doma v skrinach satky saly...

marry144
15. mar 2020

Ahojte, ja som tehotná, dozvedela som sa to pár dní dozadu. Strašne sa bojím keďže robím v obchode. Myslíte že ma lekár dá aspoň na pár týždňov na pn? V utorok idem k dr.

marca12
15. mar 2020

@marry144 urcite ano

vejuska23
15. mar 2020

@judar ja som si zohnala 🙂 ale ide o princip ze velky obchodny retazec trzby narastli o 100% a nemaju nam ako zabezpecit ochranu

judar
15. mar 2020

@vejuska23 keby len obchodne retazce...kde su danove kontroly cil ked vsetcii ryzuju na ruskach aj bez zivnosti....cinske nestastie vynasa....ja osobne to mozem s*at pretrhnut sa nejdem - dnes som si vyhrabala xy rocnu satku v skrini z cias mladi a mam pokoj nez aby som davala 4-5€ za rusko este aj s postou ktore ked opadne epidemia mi bude naprd rovnako ako japoncom ktory to pozahadzovali do riek

vejuska23
15. mar 2020

@judar ja som zohnala po 1e tak som rovno zobrala aj pre rodinu 🙂 co viem tak fb to stahuje ponuky ak su moc drahe

miskahryzka333
15. mar 2020

Tak necitajte ked sa bojite asi najlepsi liek.Ved to budu plne psychiatricke ambulancie zachvilu a same samovrazdy ,dajte si predpisat nieco na ukludnenie popripade .

evka258
15. mar 2020

@marry144 skús sa hneď hodiť na PN.

blska381
15. mar 2020

Ja mam tiez obavy, manzel je sice aktualne doma a cerpa ocr na starsiu dceru 5r, ja som na MD so 6tyzdnovym syncekom, ked skonci ocr ktora je aktualne 14 dni, vobec neviem co bude, ak pojde do prace, tak musi ist verejnou dopravou, nema vodicak, tak mam z toho najvacsi strach, ledva si doliecil plucne chlamydie a teraz tu lieta virus po okoli, byvame hned pri BA a manzel v Ba pracuje, von chodime len s ruskami na prechadzky po okoli mimo ludi, obchod sa snazime uplne obmedzit na 1x za 3 dni aspon po pecivo, navstevy nehrozia ziadne, so sestrou, mamou a babkou si denne volame... som zvedava kedy a ako skonci toto katastrofalne obdobie

zuzu1122
15. mar 2020

@blska381 OČR tejto situácii bude platiť po celú dobu ako budú zavreté školy a škôlky. Takže ak to bude 30, tak aj OČR bude trvať 30 dní

jajko22
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
anjika44
15. mar 2020

v našom vchode je jedne pozitivny, takže určite umriem...

mimibb
15. mar 2020

Ženy kľud, strachom si nepolepsite 🙂 dodržujte hygienu, karantenu, ak musíte ísť do obchodu-chráňte sa podľa možností... No snažte sa uvoľniť, svoju pozornosť sústrediť na niečo pozitívne, čo ma naozaj zmysel a nezivit v sebe strach, úzkosť, paniku a tým pádom aj túto "realitu"... Všetko bude v poriadku <3

marion09
15. mar 2020

Strach oslabuje imunitu

dajana555
15. mar 2020

@anjika44 to čo Vás napadla taká blbosť

miskahryzka333
15. mar 2020

@dajana555 aj ja som dnes stretla suseda a on ze uz je to tu vsetci umrieme ,uplne z cesty ,normalne strach iiel z neho akoby to nebol on,nepozmavala som ho lebo ho poznam takeho fajn pohodoveho chlapika.Ludom prepina fakt bez urazky 😢

anjika44
15. mar 2020

@dajana555 ked je to v našom vchode

miskahryzka333
15. mar 2020

@anjika44 ale to neznamena hned smrt.Hlavu hore