Škodí kravské mlieko?

18. aug 2023

Je konzumácia kravského mlieka prospešná pre človeka? Alebo skôr spôsobuje problémy ako alergie, ekzémy a ďalšie?
Bude pre mňa prospešné, keď ho úplne vyradím zo stravy?
Ďakujem 🙂

viestta
18. aug 2023

KOnzumacia mlieka nie je bezpodmienecne nutna, ked chces, kludne ho vyrad z jedalnicka ak dodrzis prijem bielkovin z inych zdrojov

bluka2
18. aug 2023

@viestta skôr ide o vápnik, teda žiadny taký efektívny zdroj vápnika nie je… pokiaľ nie je zvyknutá jesť morské riasy a pod.

janai1
18. aug 2023

@bluka2 to čo je za nezmysel? Mak, sezam, chia, mandle, lieskovce obsahujú omnoho viac vápnika ako mlieko.

nikpa
18. aug 2023

Ako my máme vedieť či to bude pre teba prospešné? Veď ho vyrad a sleduj sa.

jamimo
18. aug 2023
https://www.youtube.com/watch?v=vN0ape6tGNE


https://www.youtube.com/watch?v=GM2zr8aUT88


Skús pozrieť tie dokumenty...
Informácii na internete, v knihách, štúdiách nájdeš mnoho. Za aj proti. Názor si sprav sám/sama.
K vstrebávaniu vápnika je dôležitý aj vitamín D+K, cukor odbúrava vstrebávanie vápnika a toho je v strave požehnane🤔 Mlieko je za mňa zafarbená voda na bielo. Ale stretla som aj ženy, ktoré deťom kupujú Kinder Milch schnite, lebo deti nechcú piť mlieko a v tejto cukrovinke je predsa pohár mlieka, lebo v reklame povedali 🤷‍♀️

PS: myslieť si, že mlieko je hlavný zdroj vápnika je v roku 2023 viac než úsmevné. Bohatý zdroj vápnika je napr. mak, makový olej, petržlenová vňať...
https://www.svetplodu.sk/clanok/462/vapnik-v-po...
https://hnonline.sk/style/gastro/96037260-syrom...

autor
18. aug 2023

@nikpa Ja sa pýtam na skúsenosti, keď nemáš tak nekomentuj zbytočne.

bluka2
18. aug 2023

@janai1 denne potrebuješ tak 1000-1200 mg vápnika. Gratulujem, ak sa ti podarí zjesť každý den napr. 4 poháre mandlí, aby si toto pokryla

nikpa
18. aug 2023

A kde sa pýtaš na skúsenosti?? Tvoj príspevok som prečítala dvakrát a taká otázka tam nie je. Tak tu neštekaj.
Skúsenosti mám aj ja, aj syn ale s tebou strácať čas nebudem.

kopaniciarka1
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
babulkomale
18. aug 2023

@jamimo a o dostupnosti vapnika z maku nastudovane mas? 🤦

marianarem
18. aug 2023

Niekomu skodi a niekomu nie. Podla mna mlieko samo o sebe nie je vobec take zlo, ako sa to dnes prezentuje. Niekto ma realne alergiu alebo intoleranciu laktozy a tam samozrejme problem je. Tiez moze byt problemom, ako bola dana krava zivena, ci dostavala nejaky sajrajt. Ale zeby bolo mlieko z principu zle a kazdy by ho mal vyradit, tak to podla mna nie.

jamimo
18. aug 2023

@babulkomale ako som písala, informácie sú za aj proti... Ohľadom vstrebávania Ca z maku tiež. Každý nech si prečíta čo chce a urobí názor sám. Mlieko z Pet obalu nie je podľa mňa mlieko. Šťastné kravy už dávno vymreli. Ja neprijímam mlieko(kedysi bezlaktózové, teraz už ani to, mám na to zdravotné dôvody..) čuduj sa svete, zuby, kosti (osteodenziometria), vitamín D +ostatné v odbere krvi kt. si platím súkromne a navyše= výsledky ako kozmonaut.

neznamaznama
18. aug 2023

@bluka2 ale vápnik je predsa aj v jogurtoch, tvarohu, tofu, karfiole, kapuste, vajíčkach...... Ak bude mať človek pestrú stravu, vápnik mu chýbať nebude. Mlieko pre dospelého človeka nie je potrebné.

ivanakaka
18. aug 2023

je zle a bude prosoesne

ivanakaka
18. aug 2023

@marianarem je narusa crevnu mikrofloru v creve je zdravie

ivanakaka
18. aug 2023

@marianarem mojmmuz ma sclerosu multiplex mlieko vyradil aj lepok je rok vegan ma dobre vysledky…mlieko v creve nici mikrofloru soosobuje zapal…zapal je zlo a v creve je zdravie

ivanakaka
18. aug 2023

@marianarem vraj je ja pijem ale ovela menej

ivanakaka
18. aug 2023

@neznamaznama ani vajcia jogurt tvaroh

lavender94
19. aug 2023

Prehnana demonizacia potravin, ktoré sa v našich končinách konzumovali roky rokúce. Nikto ma nepresvedčí o tom, že jest rôzne super potraviny je lepšie ako lokálne zdroje na ktoré sú naše telá zvyknuté. Pokiaľ nejde o alergiu či intoleranciu, alebo nejaké etické dôvody, na mlieku nie je nič zdraviu neprospešne

marianarem
19. aug 2023

@ivanakaka A skusali ste bio mlieko? Citala som knihu od jednej gynekologicky, ta tiez tvrdi, ze mlieko sposobovalo jej pacientkam problemy. Ale nie tym, co pili mlieko od malych farmarov alebo bio. Ono moze byt, ze niektore kravy dostavaju hormony a ATB a nejake zvysky su aj v ton mlieku..Vtedy ano, verila by som, ze moze niarusat mikrofloru. Ale mlieko bez takychto prisad, to neviem...akym mechanizmom by to robilo? Tiez je to vlastme strava pre mladatka, pochybujem, ze by to v prirode fungovalo, ak by naozaj nicilo crevo.

ivanakaka
19. aug 2023

@marianarem nejaka zapalova bielkovina prejde cez crevo a telo to povazuje za zapal a zblbne sa cely imunitny system…tak napr vznikne sclerosa, alebo ine autoimunitne ochorenie vraj…syndrom deraveho creva si vygoogli…nema to kazdy clovek ale neviem ci to vies zistit ci to mas…

ivanakaka
19. aug 2023

@marianarem krava ma asi iny traviaci aj imunitny system ako clovek…viac neviem…manzel sa tomu venuje nizsie koment s tou bielkovinou…mozem sa mylit…ja milujem mlieko syry ale dufam ze pojdem jeho cestou lebo vidim co to robi…mne napr zmizli vyrazky na brade ked som zredukovala mlieko 10 rokov vzdy vysyp na brade akne

sense
19. aug 2023

Pijem mlieko, aj mliečne výrobky nielen kyslo mliečne.... Nemám problémy žiadne.
Niekomu škodia, niekomu nie.
Ak ti spôsobuje problémy alebo si myslíš ze to máš z mlieka mliečnych výrobkov, tak vy rad a uvidíš ci problémy ustúpili alebo nie.

kopaniciarka1
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
kopaniciarka1
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
lavender94
20. aug 2023

@kopaniciarka1 nemyslím si, že toto zrovna vzniká z mlieka. Ale preto píšem kvalitné. Od krabicaku z obchodu naozaj žiadnu hitparádu nečakám, ale nemyslím si že by vyslovene škodilo.

ivanakaka
21. aug 2023

@sense ale mozu sa ti po rokoch objavit a nevies o tom

ivanakaka
21. aug 2023

@kopaniciarka1 alebo od detstva sa nam nazbieralo

ivanakaka
21. aug 2023

kazdopadne nevieme, nake vyskumy su, vieme ze jeho vylucenim sa vieme zbavit autoimunitnych chorob

diaszoky
25. sep 2023

Ja mlieko nejem takmer 2 roky lebo som dostala intoleranciu. A nic mi nieje dokonca vapnik tiez nechyba. A to nejem ani mak mandle atd