Sauna v tehotenstve udobrená lekárom

radu_lienka
11. sep 2018

Vazene damy, vazene neprajnícky, ktoré sa tu obuli do mňa ohľadom sauny Dnes som vyspovedala dr. ohľadom otázok čo môžem a čo nie, takže keďže zvladam chodiť do sauny, nevidí v tom problém aby som tam chodila naďalej. ☺ veľmi som rada, ze tu boli aj take co ma v tom podporovali. pekny den prajem

wikisara
11. sep 2018

Koniec koncov jed pola mna jedno co ti napisu tu, podstatne je co ti povie doktor, kedze tu asi moc doktorky nechodia 🙂

evittam
11. sep 2018

@radu_lienka No vidis a ja som robila pocas tehu všetko co aj predtym a neriesila som to našťastie na MK.😉 Treba sa zariadiť podla seba a hned máš jednoduchší a krajsi zivot ako si ho kazit ludmi co si myslia,ze tehotenstvo je choroba a nesmies nic robit.😁😉

zdenka67
11. sep 2018

ano, pokial si chodila do sauny, tak mozes, ja som zazila aj babu v 8 mesiaci ako sa terigala na krivan, takze kazdy podla svojich moznosti a schopnosti 🙂 ja som saunu vzdy zvladala na max 5 min, takze teraz to radsej ani neskusam :D

beky1813
11. sep 2018

No vidis. Treba pouzivat zdravy rozum a pocuvat svoje telo a nevypytovat sa na nete

beky1813
11. sep 2018

A za druhe, ty si zacala prva urazat a prskat a potom si to radsej zmazala.

prevenar
11. sep 2018

@radu_lienka ..plavat.

radu_lienka
autor
11. sep 2018

@beky1813 nemam rada zlomyselnych ľudí...

beky1813
11. sep 2018

@radu_lienka ty si zacala, ze ta tehotenstvo obmedzuje a nemozes nic robit. Preto si dostala reakcie, ake si dostala. Ale lahko sa tu hrat na urazenu, ked si to zmazala

radu_lienka
autor
11. sep 2018

@beky1813 su mi uplne ukradnute tieto nazory a ked si vsetci vysvetlia podla seba tam to aj tak vyzera, ale chvala bohu nájdu sa tu aj mile zienky

bale1rinka
11. sep 2018

ja som robila v tehotenstve všetko, chvalabohu, mohla som, mala som krásne tehotenstvo bez komplikácií, hlavne som plávala, chodila po kopcoch s fľaškou vody v ruke, úplne mi to stačilo, ešte...sedela som iba na fit lopte a robila na nej cviky a čo je podľa mňa najdôležitejšie, sexovala som s mužom!!

nana8989
11. sep 2018

@radu_lienka tak potom načo sem píšeš či môžeš alebo nemôžeš isť... mala si sa hneď spýtať lekára a nemusela si to tu riešiť... čo si čakala, že ti budú všetky mamičky písať, že jasné, sauna je super, kludne tam aj poroď keď chceš? so svojim tehotenstvom si rob čo chceš, lebo len ty si za neho a za svoje dieťa zodpovedná, ale potom tu nevyplakávaj keď ti niečo stane... v predchádzajúcom príspevku si napísala, že ťa tehotenstvo obmedzuje, tak to si si moja zlatá mala premyslieť trošku skorej, ešte predtým ako si otehotnela...ja som tiež tehotná a nemám pocit, že by som bola obmedzovaná, ale si myslím, že keď rok nepoleziem do sauny tak zo mňa neubudne... a keď už fňukáš teraz, tak si ani nechcem predstaviť čo budeš robiť keď sa ti to dieťa narodí... tak... a teraz ma tu polovička žien ukameňuje... nabudúce sa rovno opýtaj doktora a nemusíš tu fňukať ako ti tu všetky ubližujeme, lebo máme iný názor... 3...2...1... do mňa...

radu_lienka
autor
11. sep 2018

@nana8989 nikto nefnuka, ale ako myslis, a po dvoch rokoch si myslím ze to tehotenstvo nieje ze hop na kravu bude tela...a niekto tu napise nazor iny ako niektore tak je tu za cuzu... ved ako vsade, kde ma clovek INY nazor ako stado

dudos
11. sep 2018

@radu_lienka napíšem takto, každé tehotenstvo je iné, každé počatie je iné, tak aj každý názor každej jednej z nás bude iný. Napr. ja mám za sebou jedno tehotenstvo. To som si musela od 4 mes. riadne odležať plus pridružené problémy, dovtedy som bola zdravá bez vážnejších zdravotných problémov. Tiež sme sa snažili o dieťa 3 roky
Moja sestra má za sebou dve zehotenstvá, z toho posledné bolo tehotenstvo kde čakala dvojčatá. Ona pri tomto tehotenstve v piatom mesiaci dala túru na Chopok 😉. Doteraz sa o tom rozprávame a už sa vieme na tom aj zasmiať. Každé tehotenstvo, každá rodička, jej zdravotný stav je iný. Treba na to pozerať aj takto. A múdro si urobila, keď si sa opýtala svojho doktora.

dudos
11. sep 2018

@radu_lienka ešte ak môžem, treba sa trošku obrniť ak je niekoho názor iný a ten ho stavia do pozície toho najsprávnejšieho. Keď sa ti narodí bábo, tak tvoja mamina, svokru ša, kamarátka ktorá má dieťa, okolie, pediater a pod. budú mať plno rád, komentárov co a ako sa smie a nesmie. Pekne sa im poďakuj za záujem, usmej sa, zatvor doma dvere a urob si po svojom, alebo si z ich rád niečo osvoj, pozmeň. Šťastná matka, šťastné dieťa 🙂. Mne sa to osvedčilo a každá strana bola spokojná.

radu_lienka
autor
11. sep 2018

@dudos ja mam posunute platničky, takze uz to zacina zasa ozývať, takze ani som necakala ze to budem mat prechádzku ruzovou zahradou, ale budem robit vsetko pre to aby som sa citila do re tym padom sa bude citit lepsie aj plod

nana8989
11. sep 2018

@radu_lienka ale veď si od začiatku presvedčená, že sauna ti neuškodí, tak načo si sa na to pýtala nás tu na MK? veď rob ako uznáš za vhodné, ale potom sa nesťažuj... ty si prvá odsúdila dievčatá, ktoré ti napísali, že to nie je vhodné, tak si sa mala spýtať rovno lekárky... ale je to tvoja vec... sú ženy ktorým to ublíži a ženy ktorým nie... ale ja radšej obetujem rok sauny, aj keď žiadne problémy v tehotenstve nemám ako keby sa niečo stalo a potom by som si to vyčítala a premýšlala či aj tá sauna nemala na tom svoj podiel...

radu_lienka
autor
11. sep 2018

@nana8989 je dalsich milion veci ktore mozu a nemusia ublizit plodu, aj take su názory...

nana8989
11. sep 2018

@radu_lienka veď práve a preto je na tvojom zvážení čo robiť chceš a čo nie... každá sme iná, takže jednoznačný názor ti nikto bohužial nepovie... hlavne nech ti to dobre dopadne a nech si aj s bábätkom zdravá

waggi
11. sep 2018

Vidíš tak si sa mohla rovno spýtať doktora a mohla si sa ušetriť od nepríjemnej diskusie tu 🙂

meandbaby
11. sep 2018

Ako zas nie kazdy lekar saunu schvali.Ani nejde o plod ale o prehriatie organizmu zeny a moznost preeklampsie, nakolko srdce pumpuje viac krvi. Moj lekar to neodporuca napr.Kazdy si je zodpovedny sam za seba a ked uz pyta rady, tak ma ratat aj s tym, ze dostane take, kt mu nezapadnu do planov. MIER.

lenkakravcova
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
radu_lienka
autor
11. sep 2018

@lenkakravcova a co ine to je? dokym sa to nenarodi je to plod... a bude to plod...

lenkakravcova
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
radu_lienka
autor
11. sep 2018

@lenkakravcova jasneee, co ine mam na to napísať, viem prečo mam k tomu taky postoj, nie jednu poznam takú co babatko to a hento, nenarodene, a hups... potraty, predcasky a ine, co sa cez to nevedeli preniesť ze to umrelo... troška treba mat od toho zdravy odstup, tak ist ako aj doktori...

beky1813
11. sep 2018

@lenkakravcova je asi jedina tehotna tu na konovi, co pouziva slovo "plod"

radu_lienka
autor
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
beky1813
11. sep 2018

@radu_lienka klud. Ty sa vies velmi rychlo vytocit. A uolne zbytocne.

radu_lienka
autor
11. sep 2018

@beky1813 ja som velmi kludna a vyrovnana... mam osobity nazor na ti co sa tu píše, urcite sa nebudem rozculovat koli tomu ze niekto ma postoj pan Boh...kazdi to berie inac...

radu_lienka
autor
11. sep 2018

@beky1813 zak som jedina, a je mi to jedno, mne boh nedal zivot, ale doktor a moja mama...

matazirafa
11. sep 2018

@radu_lienka absolútne by ma nezaujímal názor nejakých cudzích žien na diskusnom fóre na to. Čo môžem alebo nemôžem robiť