Prečo sú vegánky v mojom okolí tučné?

26. jan 2024

Prečo všetky ženy v mojom okolí ktoré sa vyhlasujú za vegánky sú tučné? (No určite nie sú štíhle).
Čo sa musí odohrať v takej hlave, aby bola presvedčená o tom, že robí dobrú vec? A nemali by byť deti pred tým nejak chránené?
Konkrétne narážam na koji známu, ktorá doma vari veganske jedla pre celú rodinu a obe jej deti majú kopu problémov. Ona to stále nevidí! (Kožné problémy, tráviace problémy, oneskorený vývin, ...)

simsalabim
26. jan 2024

Predpokladam, ze nie je veganstvo ako veganstvo. O vyzive treba daco vediet. Ja som vegetarianka (nie veganka) vacsinu zivota, aj pocas detstva sme tak jedli vela jedal (moja mama sa vegetarianstvu a joge venovala davno pred tym, ako to bolo in, ja som dosiahla vek 18r este v case socializmu, varievali sme doma sojove aj mandlove mlieko, vyrabali seitan….). A uz to vegetarianstvo je viac ako len nejest maso pri knedlo vepro zelo 🤷‍♀️ Ale moj osobny nazor je, ze ciste veganstvo nie je pre deti vhodne - no je to ciste dojmologia, nemam to nastudovane.

mabenn
26. jan 2024

ja s prepacenim trochu odlahcim temu: aj koaly zeru len eukalyptove listy a su tucne

mabenn
26. jan 2024

a teraz vazne: co varia zeny svojim detom a rodine, je zial, ich vec, ci je to prospesne alebo nie...kazdy sme zodpovedny za seba a svoj vplyv na okolie

sissy27
26. jan 2024

no a pozri sa na také veľryby, ktoré sa živia planktónom... čo viac potrebuješ vedieť? 😂

zuzinka888
26. jan 2024

@mabenn aj gorily🤣a maju obrovske svaly len z rastlinnej stravy, slony.....ale ja naopak poznam chudulinke veganky. A je otazne ci su choroby kvoli veganstvu alebo naopak ci ich chce takto zmiernit.

mabenn
26. jan 2024
iwesska
26. jan 2024

Tak ak funguje na veganskych polotovaroch typu "parky", "masa", "syry", tak to je plne tukov a skrobov, cukrov, takze so zdravym to spolocne vela nema

jeennyv
26. jan 2024

Pozri s tou stravou musis vediet pracovat, co k comu, kombinovat, ja tiez poznam veganov, zjedia viac ako ja aj su vacsi, lebo sama zelenina atd aj to ta moze nafukovat, ked zle kombinujes…a jasne aj traviace problemy a ked mas na nieco alergiu, aj koza…ja par bab vegan sledujem, aj ked sama nie som vegan, len mam na nieco ine chut a proste tie recepty treba vediet, ako riesit bielkoviny atd…cize jasne, jeeej som vegan nefunguje

h2
26. jan 2024

Prečo ťa to prekvapuje? Rastlinné produkty bývajú tiež vysoko kalorické. Už tu boli spomínané rôzne živočíchy, tak sa nechcem opakovať, ale pôvodne som chcela spomenúť kravy, pasúce sa na tráve. Keď niekto tej vegánskej stravy prijíma neúmerne vysoké množstvo, tak proste priberie. Aj bez mäsa a živočíšnych tukov.

katka700
26. jan 2024

Poznám len 2 veganky a obe sú veľmi štíhle krásne baby.
Ale viem si predstaviť že keď má niekto sklon k priberaniu a ľúbi mastné tak priberie aj z veganskej stravy. Šalát s dressingom, vyprážany zeleninový 'rezeň' nie sú menej kalorické než klasické mäsové jedlá.

jeennyv
26. jan 2024

@iwesska toto suhlas… nepochopim ako chcu zot zdravo presvedcenie atd…ale zeru a robia reklamu tym, kde akym nahradam a polotovarom…ked sa raz rozhodne nejest zivocisne, tak si nekupim umelu sunku, syr, parky…

janai1
26. jan 2024

Veganstvo je akože zaručený úspech k štíhlej postave? To si dosť mimo.

mamamasama
26. jan 2024

Neviem ako iné veganky, ale ja som vazila najmenej za cely svoj zivot

reanda
26. jan 2024

aby ta naucili, ze to, ci si stihly alebo zdravy, vobec nesuvisi stym, co jes.. to si iba myslis

jeennyv
26. jan 2024

@janai1 ja sledujem na youtube atd maruska veg je tusim a jej to vyslo, sa jej vahu podarilo zhodit, ale co ju sledujem ona stale vari recepty, spolupracuje s dm a ich bio produktmi a ona celko vari riesi atd…zije tym…

66simonka66
26. jan 2024

Ako vieš, že sú to vegánky alebo vegetariánky, ja tiež nie som štíhla a mäso nejem, ale nie preto že by to bol môj životný štýl ale preto, že mi to mäso nechutí. Nie každý kto neje mäso je štíhli, ja mam napríklad rada prílohy, milujem ryžu so šťavou, cestoviny, kašu. Mäso nejem preto, že mi nechutí, to ale neznamená, že teraz každý kto neje mäso bude štíhli, byť zdravý a fit nie je len o vegetariánstve, alebo vegánstve, je to o životnom štýle, o zdravej strave.

janai1
26. jan 2024

@jeennyv aj ľudia ktorí jedia mäso, varia si a zaujímajú sa o to čo jedia sú štíhli.

majkakvet
26. jan 2024

To je rovnaka otazka ako, ze ppreco vsezravci v mojom okoli su tucny. Fakt koho co do toho.

jeennyv
26. jan 2024

@janai1 jasne ja len na margo toho, ze jej to napr pomohlo citi sa lepsie, kazdy je iny

kiwi3
26. jan 2024

ja poznam len velmi stihle veganky. z tohto prispevku ale ide riadna zast. co tak sa pozerat do vlastneho hrnca? v tomto pripade doslova...

seag
26. jan 2024

Je to úplne jednoduché… keď je niekto vegán a zje denne dokopy 100g zeleniny a ovocia tučný asi nebude ale iný vegán môže za ten deň zjesť aj kilo potravín, ktoré obsahujú kopec cukrov, tuku a potom je jasne, že štíhly nikdy nebude 🤷‍♀️

majlo1234
26. jan 2024

Pretoze veganske nahrady su vacsinou tucne a nezdrave

martinmmartin
26. jan 2024

Mas tuky cukry a bielkoviny v kazdej strave. Vo veganstve musis ale tie bielkoviny fakt cielene a s predsavzatim hladat ( luskoviny atd) kdezto cukry (ovocie) a tuky (rastlinne oleje, avokado) su chutne a vsade na teba kukaju aj same od seba takze s pocitom dobreho jedla ich konzumujes nad mieru lebo je to to co chuti dobre.

babulkomale
26. jan 2024

Lebo jedia strasne vela sladkeho, cim si kompenzuju nedostatok zivin a piju vela alkoholu.

bosorkabb
26. jan 2024

Ja poznám babu ktorá je veganka a celá jej rodina. Všetci zdravý, dokonca teraz porodila zdravého novorodenca.
Ona aj jej manžel s deťmi sú super ľudia, vždy každému pomôže. Ide z nej také pozitívne dobro.
Takže tak.

autor
26. jan 2024

😂
Ďakujem, pobavila som sa.
Máte pravdu. Z tohto uhla som sa na to nikdy nepozrela.
@mabenn Nemyslím si, že je to v pohode nechať tak lebo to nie sú moje deti. Podľa mňa by na toto mali dohliadať lekári a plnohodnotná vyvážená strava by mala byť pre dieťa samozrejmosťou

mabenn
26. jan 2024

v tomto svete sa dohliada az ked je velmi zle...svet neje dokonaly...priroda to bohuzial nezariadila tak, ze deti mozu mat len dostatocne sposobili jedinci po citovej, hmotnej, inteligencnej a moralnej stranke...ak by to tak bolo, asi by sme vyhynuli

gabi2789
26. jan 2024

Ja mam sesternicu teraz už onedlho 15 ročnú ktorá je veganka alebo vegetarianka neviem ktoré z toho je ktoré, proste vajcia a mlieko neodmieta..no sama sa tak rozhodla ešte ako dieťa kedy začala z mäsa zvraciavat akonáhle ho len videla..rodičia sa jej snažili zamaskovat mäso do akože cuketovych fasiriek no hneď to odhalila..nemôžem povedať ze je tučná ale ani chudá...je tak o niečo viac ako akurát..pohyb ma no žije na cestovinach, zeleninových fasirkach, jedál z múky priamo povedané a tam je ten dôvod za mňa prečo sú niektorí tuční..nie je to len o listoch a klíčkoch😃 a nie každí si tú cestu zvolil sám, niekomu to bolo dané ako napríklad jej..netreba si robiť z ľudí posmešky..od kedy začala jest normálnu stravu to jedlo do nej nešlo vôbec bola až taká chuda ze jej matka s nou musela chodiť do triedy lebo školskú tašku by na chrbte nezvládla..lekári to riešili samozrejme až kým sa neprišlo na to ze ona to jedlo zje a s chuťou len bez mäsa (podotýkam ze lekári nútili rodičov ze to mäso musí) až kým neurobili sami rázny krok predsa najlepšie si pozná svoje dieťa rodič

trema
26. jan 2024

Zjedia viac kalorii ako potrebuju, ziadna veda

mandzula
26. jan 2024

@trema presne tak. A je uplne jedno, z coho tie kalorie navyse do tela dostanu.