Posledné roky som závislá na sladkostiach

sara_1
30. máj 2020

Ahojte žienky ja mam neukojitelmu chuť stále jest sladké a aj ho stále jem nepijem kávu ani nefajčím ale keď nemám ráno sladké tak idem si vlasy vytrhat denne zjem toľko sladkosti že normálny toľko nevidel za rok nikdy som nemala takú chuť na sladké to len teraz posledné 2-3 roky môžem si povedať ze som na cukre doslova závislá mate to aj vy není to škodlivé?

seblicek
30. máj 2020

Škodlivé to ovšem je. Koľko toho denne zješ? Ja potrebujem tiež sladké, mám chuť, ale mne stačí, že si dám za deň jedno niečo sladké, že buď horalku alebo koláč a vybavené. Možno to je tým, že ti niečo chýba. Nejaké vitamíny.

hipuska
30. máj 2020

@sara_1 u mňa to iste. Na raňajky sladké-bud pečivo, rožok s medom, na obed sladké-palacinky, slivkové gule,a večer tiez. A popri tom mila,čokoláda, cukríky, čokoláda. Takto každý deň. Tiež si neviem pomôcť

asia83
30. máj 2020

@sara_1 Psychicky ste v poriadku? Myslím nešťastie, stres, smútok nepociťujete? Sladké upokojuje nervy, telo si to podvedome pýta, keď niečo nie je hore (v mozgu) v poriadku. No a taktiež stopové prvky bróm a chróm keď chýbajú, telo si stále niečo pýta jesť.

sara_1
autor
30. máj 2020

@hipuska ja to isté stále dokola sladkosti už si neviem rady
@asia83 takto ja mávam niekedy depky alebo sa niekedy uzatváram do seba a sú aj zlé chvíle niekedy ale ze by som bola nejako extra psychicky dole tak to nie

marca12
30. máj 2020

@sara_1 ja sladke nesmiem,som potom nervozna ako pes. Obcas zhresim a to ani sama so sebou potom nemozem vydrzat,preto ma to donutilo vzdat sa sladkosti. Precitaj si nieco o cukre ako vpkyva na organy,mozog a potom ta prejde chut na rafinovany cukor. Myslim,ze ti chybaju vitaminy,ak si tak zavisla na sladkostiach

dejka77
30. máj 2020

@sara_1 A keby si si dala miesto toho ovocie? Ci mas chut vyslovene na cukor? Skus zaradit zdravsie sladke - raw tycinky a pod.
Ja mam tiez rada sladke, ale cely den by som to jest nemohla, potrebujem sa aj normalne najest. Pripadne si daj nejake "normalne" nesladke jedlo a mozno ked budes najedena, nebudes mat taku velku chut.

tatinka
30. máj 2020

@sara_1 ahoj,mna napadlo,ci nemas nizku hladinu cukru,aj ked si das vela sladkeho za den,daj si zobrat krv u obvodneho lekara,ja sice nepopapam sladkeho tolko co ty,ale aspom daco za den si tiez dam,krvny odber ukazal,ze mam nizku hladinu cukru,niekedy mam az taky stav ( aj ked je to ozaj len zriedka ),ze proste si musim dat aspom cukor keby som aj ziadnu sladkost nemala doma,neriesila som to niako...ale obvodna ma varovala,ze moze ist o druh cukrovky,....

asia83
31. máj 2020

@sara_1 To stačí. Nemusí toho byť veľa, stačí, že je.

lenuliatko84
31. máj 2020

Aj ja som musela mat nejaku sladkost denne.ale skodi to rovnako ako cigarety.predstav si ze dostanes cukrovku alebo sa ti zacnu upchavat cievy.miesto sladkosti jem ovocie. Rovnako ako na cigarety davaju obrazky rakoviny pluc ,na cokolady by mali davat tiez obeznych ludi

taga
31. máj 2020

Spis dobre? Vitaminy ti nechybaju/beries? Krv a inak zdravotne veci mas v poriadku?
Ja teda tiez mam rada sladke, ale praveze nemozem hned zacat rano sladkym, lebo potom neviem prestat. Resp davam si ovsene vlocky s bananom a skoricou, je to sladke, zasyti a cukor nevystreli rychlo hore, takze som spokojna dlho.
Ale najvacsiu chutna sladke mam ked som unavena, nevyspata a ked nejem poroadne normalne veci.
Takze za mna, najedz sa normalne, zdrava strava, bielkoviny, zelenina, vsetko ako ma byt a mozno telo nebude pytat hluposti 😊

adelakom12
31. máj 2020

cukor je droga. Dve abby maju podcast o tomto. V podstate sa tam pise zaujimava a jednoducha vec: to, co jes, tym si. naozaj :D Ak budes jest sladosti, budu sa ti v bruchu mnozit bakterie, ktore od teba vyzaduju sladkosti a budes mat casto chut na sladkosti, cim viac jes, tym viac ich budes chciet jest.. Ak by si vyradila cukor, (na zaciatku budes s tym zle, mozes mat aj bolesti hlavu predsa je to droga) tvoje telo by si zvyklo a eventualne by ho od teba prestalo pytat. len to chce cas. Niekto vravi, ze zacat "zvyk" trva 6 tyzdnov ( to pick up a habit lasts for 6 approximately weeks) ale ak chces prestat, proste prestan. :D nebude to lahke, ale potom to pojde a na sladkost ani nepomyslis.

andrea_82
31. máj 2020

Tak, ako diabetici maju znizenu tvorbu inzulinu, moj muz ma jeho zvysenu tvorbu. Takze tiez potrebuje viac cukru. Otazka je, ci ty potrebujes sladke z nejakeho zdravotneho dovodu alebo je to zavislost ako kazda ina. Ked si nedas sladke, je ti nevolno alebo si len nervozna? Skus si dat spravit glukozovy test u lekara a rozbor krvi.

zupka33
31. máj 2020

@adelakom12 Ja zase poznam take, ze navyk 21 dni a mne sa tych 21 dni aj tak nejako osvedcilo 😀