Pitie vody po určitých potravinách

s_imona
27. júl 2024

Ahojte, chcela by som sa spýtať, po akom čase po jedení kukurice môžem piť vodu?
Viem taká zvláštna otázka ale neviem to nikde vygooglit, len mi raz moja babka povedala že po kukurici sa nemá piť voda že budem mať hnačku, tak sa pýtam aby som tomu predišla

galganka
27. júl 2024

Áno, týmto sa "strašilo" aj u nás doma. A čuduj sa svete, v manželovej rodine celý život pijú hneď po zjedení kukurice a nikdy sa nikto nepo💩. Či to nebude rovnaký vychovný odrb, ako keď mi tvrdili, že nemôžem jesť jadierka z melónu, lebo mi melón narastie v bruchu... 😂🤔

luliu
27. júl 2024

@s_imona to som v živote nepočula, normálne pijem aj počas jedenia kukurice a nikdy žiaden problém. Kukurica nie je ten typ potraviny

s_imona
autor
27. júl 2024

@galganka no tak ja sa napijem a uvidim 😶‍🌫️

s_imona
autor
27. júl 2024

@luliu okej dakujem

galganka
27. júl 2024

@s_imona kľudne sa napi, nič sa ti nestane. Milujem tieto bu-bu-bu reči. 😂

viestta
27. júl 2024

Nas babka strasila, ze ked sa napijeme po ceresniach, praskne nam crevo. Ta kukurica bude z rovnakych bludov.
Nie sme kravy s troma zaludkami aby sme sa zduli po mokrej dateline...

simsalabim
27. júl 2024

@galganka jadierka z melona jem cely svoj zivot. Asi preto mam dakedy pocit, ze mam brucho ako melon? 🤣

anavixy
27. júl 2024

Ano, moja mamina je este stale v strese ked sa ma napit po ceresniach alebo marhuliach 🙉 normalne sa napi, neprasknes ani sa nepokakas ani nic hrozostrasne sa nestane, aspon teda nam sa nikdy nic take nestalo veru

martinmmartin
27. júl 2024

Islo o to ze dve generacie (a viac) dozadu voda nebola tak ultra cista ako teraz a pilo sa hlavne na dedinach zo studni a potokov. Normalne si zaludok poradi a kyselina zabije bakterie vo vode. Ale ked ho nalozis ceresnami a marhulami tak akurat vytvoris krasnu sladku petriho misku pre bakterie vo vode ktore to teplucko a vlhko miluju a explozivne sa namnozili
a bol pruser - takze babky maju pravdu ale iba v kontexte i h doby

bolarazjedna
27. júl 2024

Oh, ja si to tiež pamätám z detstva, že som sa nesmela napiť po kukurici a po čerešniach, a ja som poctivo čakala smädná.. strašne smädná... ze už som si radšej ani kukuricu nejedla.....
Je to totálna kravina našich mám a starých mám, rovnako ako "keď budeš behať s mokrým vlasmi, dostaneš zápal mozgových blán"
Kľudne sa napi, nič sa ti nestane.
(manžel zas tvrdí, že sa nesmie napiť po guláši, lebo dostaneš hnačku, vždy aj má o mňa obavy, keď ma vidí piť, no ale čuduj sa svete, nikdy mi nič z toho nebolo).

medda_beda
27. júl 2024

Pijem pri každom jedle a ešte aj pri polievkach 😁.

sisska96
27. júl 2024

Kľudne môžeš. Aj mňa strašili, že sa nesmie piť ani po jedení sliviek, marhúľ a pod. Stále pijem po všetkom. Ešte som sa nepokakala

miricka77
27. júl 2024

@s_imona
Mňa strašili, že po haluskach nemôžem piť,a už vôbec nie sumienku,lebo dostanem zltacku. Ze volakomu sa také stalo.

bolarazjedna
27. júl 2024

@miricka77 🙉🙉🙉🙉

liusa82
27. júl 2024

no ja všeobecne ak jem niečo také z čoho môže byť hnačka,napr omáčky,prívarky proste dačo redšie tak cca po hodinke sa napijem.Alebo trištvrte hodinky.Nie hned

sandra811
27. júl 2024

Nám ako deckám hovorili že po polievke nemáme piť vodu lebo budeme mať žaby v bruchu 🤦🏼‍♀️😀

majamat
27. júl 2024

ja viem, len ze po ovoci, ale raz davali niekde v spravach, ze to vobec nie je pravda. mala som torhcu obavy sa po ovoci napit, ale uz pijem po hocicom, nedavam si pozor a nemam problem.
po kukurici som pila vzdy uplne normalne.
a teda pocula som este aj , ez po zmrline sa nemoze.

rozculena
27. júl 2024

@majamat prečo po zmrzline,rovnaký blud ako tie predošlé

majamat
27. júl 2024

@rozculena ved neviem, to niekto zakazoval svojmu dietatu. u nas a po zmrzline vdy bezne pilo.
a mm zahlasil malej tiez ze po niecom nema pit, ale uz neviem co to bolo.

rozculena
27. júl 2024

@majamat kedysi sa hovorilo,že po ovocí...

liusa82
27. júl 2024

@majamat ja zas poznám viacero ludí čo sa po ovocí a hned napití doliapali😀 takže zase až taká somarina to nebude.Preto si aj ja dávam bacha.Ako som vyššie pisala.Proste niekomu to nerobí nič a niekomu hned hurtuje ludovo povedané v črevách

majamat
27. júl 2024

@liusa82 ja veru nepoznam nikoho.
no a ako hned? kolko potom to bolo?

liusa82
27. júl 2024

@majamat čo myslíš že ako hned? no hned sa napili vody a do pár hodín hnačka

zuzanaam
28. júl 2024

@s_imona presne ako píše @martinmartin vychádza to zo skúseností bývalých generácií, ktoré mali k dispozícii studničnú vodu. Vtedy to malo zmysel. Ale, že nepiť vodu po kukurici počujem tiež prvý krát. Hovorilo sa, že po ovocí, najmä po čerešniach.

marcellka32
28. júl 2024

Kľudne si dám pol kila čerešní a za tým kefír a nič

majamat
28. júl 2024

@liusa82 no hned, napr za 140min. niektori to tak tvrdia, ze nieco zjedli a za 10mion isli. preto sa pytam, lebo to tak nefunguje.

heln
28. júl 2024

@s_imona u nas sa hovorilo, ze po jablkach sa nema pit

hara_vara
28. júl 2024

@s_imona môžeš