Okuliarový rám - vysoké dioptrie

22. feb 2024

Ahojte ,mam vysoké dioptrie -8 . Prosím aký a kde kupujete ram, aby bolo pekne stensene sklíčko schovane?

vevesh
22. feb 2024

Bud bezramovy s titanovymi tyckami alebo potom extra stensene skla a hrubsi plastovy ram- problem je, ze v mode su momentalnw take typy ramov, ze -8 dost tazko skryjes (mala som najhrubsie 3,5 a idealane to bolo okolo roku 2018- sa dalo vyberat z ramov kade tade....)

crazy_cat_lady
22. feb 2024

@autorka ja som si ram dala urobit priamo v optike, poradili mi s vyberom, vyskusala som xy druhov, az kym som si nevybrala ten, ktory mi sadol najviac, dioptrie mam o jedno mensie ako ty a podla ramu/skiel by to nikto nepovedal 🙂

autor
22. feb 2024

@crazy_cat_lady ram na zákazku priamo ? S tým som sa ešte nestretla, prosím ako vyšla cena ? Lebo mne to dosť škaredo trčí z boku a je to otrasne

madeincssr
22. feb 2024

Ved obid so starymi okuliarmi zopar optik, ukaz im tu viditelnost zboku a niekde ti urcite vhodny ram/y najdu a poskusas. Pripadne zober partnera/kamosku, aby ti poradili, v com budes kocka.

crazy_cat_lady
22. feb 2024

@autorka ano, samozrejme, museli mi zbrusit skla kvoli vyssim dioptriam a potom tomu prisposobili aj ram. asi ta ale nepotesim cenou, bolo to dost drahe - stalo ma to 600 eur 🙂

autor
22. feb 2024

@crazy_cat_lady fuha tak to teda dosť veľa

crazy_cat_lady
22. feb 2024

@autorka suhlasim :D ale kedze som nechcela vyzerat ako keby som nosila popolniky a mat oci ako cez lupu :D tak som zainvestovala.

autor
22. feb 2024

@crazy_cat_lady a môžem vedieť v akej optike to bolo ?

crazy_cat_lady
22. feb 2024

@autorka eyecare optika 🙂

luxus10
22. feb 2024

asfericke skla so daj , tie su tensie...vyrazne, aj sa cez ne lepsie pozera...ja uprednostnujem titan . bezram....

luxus10
22. feb 2024

mas aj cylindre?

muchotrafka298
22. feb 2024

Do niektorych ramov sa nedaju dioptrie tak zbrusit, aby boli tenucke. Hlavne pri tych vyssich dioptriach, cilindroch a pod. Zalezi vela od ramu, lebo tie skla oni nevedia zbrusit na milimeter niekedy. Takze pozeraj po takych, co maju tie plastove obrucky hrubsie, tam to menej vidno. Najviac vidiet velke dioptrie pri bezramovych okuliaroch alebo tenuckych kovovych obruckach. Nosim dioptrie -5 + cylindre na oboch ociach, mam plastove obrucky a nevidiet, ze by boli silne dioptrie, ale ram je celkovo hrubsi.

madeincssr
22. feb 2024

AUTORKA v optikach vedia s cenou robit zazraky (hlavne smerom nahor). Nahovoria ta na vsakovake upravy skiel atd. plus ramy od exkluzivnych znaciek. Nedaj sa. Resp. obid viacero optik, da sa aj pekne a lacnejsie.

muchotrafka298
22. feb 2024

Obid si viacero optik a pozri sa, ci niekde nemaju zlavy. Napr. optika Focus mava casto zlavy na skla, ramy a pod. Ja napriklad si neviem kupit cez internet, takze pochodim optiky a pozriem, co je kde za kolko. Ja mam skla za cca 250 EUR, iba cisto skla (cena sa nemeni bez ohladu na optiku), takze s tymto ratam a pozeram aj na to, ze kolko by ma stali cele, nemozem za to, ze as mi pacia len tie drahe ramy 😂

fepe5
22. feb 2024

Dcéra me takisto vysoke dipotrie -8 a naposledy si vybrala priesvitny ram plastový,skla sme dali stensit a tým ,že je priesvitný tak ich skoro vobec nevidno

luxus10
22. feb 2024

cim vacsie okuliare, tym hrubsie sklo na okraji...a este zavisi od osí, okraje mozu byt nerovnomerne hrube...

povljana
22. feb 2024

Ja som sa radila a povedali mi tak že čím vyššia dioptria, tým viac zhrubnute na okraji, čiže keď si vyberieš rám kde máš veľkú okuliarovu šošovku do šírky, tak budes mať kraj hrubý.cize vyberaj plastový rám a skôr asi okrúhle a nie podlhovasté tvary, aby od stredu nešlo sklo veľmi do šírky.

autor
22. feb 2024

@luxus10 ano

luxus10
22. feb 2024

a ake velke cylindre?

vevesh
22. feb 2024

@madeincssr lenze "tie zazraky" niekedy dokazu uchranit od zhorsovania zraku, dokonca ti ho vedia vylepsit. Mne sa zatienovacimi okuliarmi zlepsil zrak o dioptriu( a ano, stali ma majland🫣). Detom, odkedy davam modry filter na okuliare, vidim zlepsenie zraku + menej bolesti hlavy. Takze tie extra vecicky na tych sklach maju v drvivej vacsine opodstatnenie- otazka je, ci na to mas a si ochotny zaplatit....

nops
22. feb 2024

Ahoj,tiež mám vyššie dioptrie a cylinder,dala som si okuliare robiť dosť draho v akože lepšej optike,no bola som nespokojná,nesedeli,zachvilku doškriabane skla,tažké,reklamáciu neuznali.Teraz si dávam robiť v 100km ďalej v optike a obrovský rozdiel v kvalite aj v cene.Odporucam určite hrubší plastový rám a oblejší tvar,v hranatom vidno tie hrubšie kraje,optik ti poradí,ale aspoň mne vyhovujú najviac.A mám rada výrazne hrubé ramy

valeriana
24. máj 2024

@muchotrafka298 dobrý deň, prosím vás a kde ste si dávali robiť okuliare? Ďakujem

muchotrafka298
24. máj 2024

@valeriana ktore? Slnecne alebo obycajne? Oboje v optike Focus.