Obavy o dcéru a jej stravovacie návyky

27. feb 2024

Mamičky, síce moje dcéra je dospelá a rozhoduje sa sama, no ako mama mám obavy o jej stravovacie návyky. Nie je vegetariánka ani nedrží vraj diétu, no v poslednej dobe nezje to čo navarím. Väčšinou máme cestoviny, vyprážané mäso, vyprážaný karfiol, hranolky, vyprážané filé, lángoš s fazuľovou polievkou, ryžu so soté. Na raňajky vždy kúpim chleba, rožok, šunku, syr a podobne. Avšak začala si kupovať potraviny zvlášť. Na raňajky si dá v lepšom prípade vajíčka so zeleninou. Väčšinou však buď iba jogurt alebo iba nejakú ovocnú misu. Zeleninu so šunkou a so syrom. Na obed si občas dá to čo navarím ale výnimočne. Väčšinou mäso na prírodno s dusenou zeleninou alebo wrap (mäso, zelenina). Rybu ale nie vyprážané filé ale také na prírodno tiež. Grilovaný syr so zeleninou. Na večeru si už buď nedá nič, podľa toho kedy má obed (ak napríklad vstane o 8mej, dá si kávu a raňajky o 10, obed si kľudne dá až o druhej alebo štvrtej). Ak má obed o 4tej tak si večeru nedá no ak dá tak tiež len zeleninu. Neje vôbec žiadne sladké (max osladený nápoj). Žiadne také 'snacky' pri filme a podobne.
Bojím sa, že si takto zničí žalúdok, že nemá dostatok živín. Čo si o tom myslite? Tvrdí, že jej nerobí na žalúdok dobré to čo robím, vraj veľa oleja, vyprážaneho a tak ale ja si myslím, že len sa stala obeťou nejakej diéty čo je v móde.

lizatko1009
27. feb 2024

Dobrý žart na dobrú noc 😂😂😂

deedol
27. feb 2024

nie celkom chapem. dcerine jedla sa mi zdaju zdravsie ako to, co varis ty. preco by jej malo nieco chybat? mas pocit, ze ma malo sacharidov? alebo ze malo zje celkovo? alebo ze chudne? nerozumiem...

autor
27. feb 2024

@lizatko1009 prosím ak nemáš čo povedať nevyjadruj sa

mimi3008
27. feb 2024

Co? To si robis srandu? Si troll? Jej stravovacie navyky su podla mna v poriadku, v poriadku nie je to, co ty varis: cestoviny, vyprážané mäso, vyprážaný karfiol, hranolky, vyprážané filé, lángoš s fazuľovou polievkou, ryžu so soté. "Dufam", ze tie hranolky tiez robis riadne na oleji...bleeee

autor
27. feb 2024

@deedol zdá sa mi to ako málo kalórií, naozaj ako keby držala diétu a snažila sa schudnúť pritom nemá z čoho (nemusí). Bojím sa, že bude mať pod výživu

lubkovaandrejka
27. feb 2024

Ahoj, no nehnevaj sa na mna, ale podla mna sa dcera stravuje velmi vyvazene a zdravo, skor si znicis zaludok ty. Nemyslis vazne tolko vyprazania?! Podla mna je to ozaj taky nevydareny for z tvojej strany.

mimi3008
27. feb 2024

Bojis sa, ze bude mat podvyzivu, tak ju ides "naliat" vyprazenym olejom?🤔

lizatko1009
27. feb 2024

Nemyslím si, že som jediná a budem jediná tu s takým názorom, ale budiš

autor
27. feb 2024

No žienky asi vás sklamem ale áno, mám 2 deti, 42 pomaly, 170 cm a 60 kg. Takže áno, mám strach o dcéru keďže si myslím, že je to moc malo

mimi3008
27. feb 2024

Nevieme, aku ma postavu, ci utlu, ci pevnu vysportovanu so svalmi. Ale 60 kg pri vyske 170 cm sa mi nezda vobec malo. Ja mam 166 cm a 50 kg. Ked si predstavim, ze by som mala 10 kg navyse a bola len o 4 cm vyssia, tiez by som si davala pozor na stravu, to by som uz bola gulka. Preco varis tak nezdravo?

ajusa12
27. feb 2024

Odporúčam toto video a celkovo V.Roska. Podvyziveny môže aj byť človek ktorý vela je, lebo je somariny. To co varis ty ma priveľa tuku a veľmi škodí na zdraví. Tvoja dcéra robí dobre. Mala by si sa spamätať a nevnucovat jej nasilu svoje stravovanie ked o to nestojí.

https://www.youtube.com/watch?v=oDgmC4jAu8E
ajusa12
27. feb 2024

@mimi3008 ona hovorí o sebe a svojej váhe, či? Nie o dcére.

lavender94
27. feb 2024

Tak podľa toho, čo si napísala, varíš dokola ťažké a nezdravé jedla. To, že tebe to s váhou nepohne neznamená, že je to tak dobre. Váha nie je jediny ukazovateľ zdravia. Mne by pri takej strave bolo asi riadne zle. Veď ty si vymenovala snáď všetky smažene jedla, ktoré existujú ako vašu pravidelnú stravu. Toto sú veci, ktoré sa varia príležitostne. Ved mne fľaša litrového oleja vydrží aj mesiac, niekedy dva. Keď niečo vysmažím, hned je skoro polovica preč. Ved to človek musí vidieť pri tej príprave, že to nie je okej ako pravidelná strava. Dcéra je úplne normálne, nemyslím si že by jedla malo, ale samozrejme kontext nepoznám. Z toho čo si napísala, jedáva striedmejšie, co sa možno niekomu, kto je zvyknutý na 4-5 jedál za deň môže javiť ako malo, ale vôbec to tak nemusí byť. Ved co je zle na tom čo je? Taky jogurt sa tiež dá pripraviť tak, že bude výživnejši ako rožok so šunkou, mäso na prirodno urcite lepšia voľba ako vyprážané na 10 spôsobov. Ved je to take iste maso ako mate vy, len v tom nemá hektolitre prepáleného oleja.

gabikaa96
27. feb 2024

Stravujem sa nejak tak ako tvoja dcéra, len ja jem ešte menej mäsa, a to už skoro 15rokov, už ani v puberte mi nechutilo mäso, vyprážané veci a podobne, radšej zelenina ovocie vajíčka, mliečne výrobky. A som tu, nie som podvýživena, výsledky mám vždy dobré a cítim sa skvele. A nie, žiadna módna diéta to nie je volá sa to zdravý životný štýl. Nechápem načo by som mala pchať do seba kopu oleja atď, to si dáme radšej mäso na prírodno a potom kocku horkej čokolády a stále som na tom lepšie s kaloriami a nemám ťažký žalúdok.

alessavandervelden
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
januska12323
27. feb 2024

Áno z toho oleja bude mať živiny, ty aj rozmýšľaš kým niečo napíšeš? Aspoň za frutarianku si ju mohla dať.

nikaeli
27. feb 2024

Keby som bola u vás na týždennom pobyte, tiež by som tvoje jedlá nejedla a nedovolila by som ich jesť ani mojim deťom. Raz za čas si niečo vypražíme, ale tvoje menu je bohužiaľ veľmi zlé. Ale keby ma ponúkla tvoja dcéra, obedovala by som s ňou každý deň 🙃

Inak zaujalo ma, s akou presnosťou si opísala dcérin časový harmonogram. Ja by som ti nevedela povedať, o ktorej som dnes večerala, ani kedy som pila kávu. A skutočne neviem, o ktorej raňajkovala moja takmer dospelá dcéra 🤷🏻‍♀️ veľmi zvláštny príspevok toto......

guliver19
27. feb 2024

A vyprazane ponozky nerobievas? Uz len to chyba k tvojmu zaostalemu menu. A cudujes sa ze dcera sa chce od tohto dostancovat??😀😀

lalenka33
27. feb 2024

Ty si ten istý troll, čo chce pomenovať svoje dvojičky Ursula, Filomena, Hortenzia... Ale veď sú prázdniny a sú deti, ktoré majú o kolečko menej v hlave. Tvoje menu je tak pre robotníka na stavbe tesne pred operáciou žlčníka s vysokým cholesterolom a stukovatenou pečeňou.

tiana080
28. feb 2024

To podľa mňa písala tá dcéra, v maminom mene, aby mohla mamke poskytnúť odozvu aj od iných nezainteresovaných ľudí, že jej stravovanie je úplne v poriadku. ;)

patus_2
28. feb 2024

Žalúdok si dcéra nezničí, živín má dosť. Len ty si tým vyprážaný môžeš podráždiť pankreas, žalúdok, žlčník alebo hocičo iné a ty môžeš mať nedostatok živín, lebo vyprážaním všetko zničiš.
Nechaj dcéru 2-3x do týždňa nech navarí pre celú rodinu, prospeje vám to.

alex49
28. feb 2024

Zaradí do svojho jedálnička zdravšie jedlo a dcéra bude jesť s tebou. Každý deň vyprážané 🙈 začni aspoň zeleninu jesť s tými vyprazancami.

1fifinka1
28. feb 2024

Musím skonštatovať, že tvoja dcéra má bohužiaľ viac rozumu ako ty. Prepáč.

dadis
28. feb 2024

Dcera chce asi schudnut a zit zdravsie. Nejde na to najlepsie, vyradila pecivo, co jej moze trochu chybat. Neskusis ty zdravsie varit? Nevyprazat a zaradit viac zeleniny, pecivo kupovat celozrnne, nekupovat udeniny. Pomohlo by to celej rodine, takyto jedalnicek by bol zdravsi (pri tvojom povodnom jedalnicku hrozi riziko vzniku kardiovaskularnych ochoreni, rakoviny a pod.). A dcera by sa pokojne mohla stravovat s vami a nebyt "vyberava". Niekedy nam aj deti ukazu spravnu cestu..

trema
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
vevapeto
28. feb 2024

Stravovacie návyky skús zmeniť ty. Všetko zbytočne vyprážaš. Dcéra sa stravuje normálne.

krasolienka1
28. feb 2024

Tvoja dcera sa stravuje veľmi dobre
Aj keby bola vegetariánka veganka nieje na tom nič zle

krasolienka1
28. feb 2024

Na tvojom mieste si z nej beriem priklad

sense
28. feb 2024

Nuž už len denne smažené a snacky pred telkou dodajú telu potrebné ziviny

sono2
28. feb 2024

Nezničí. A dcéra nepracuje?