Nevychované susedové deti. Môžem volať sociálku?

viktoria03
3. máj 2020

Ahojte, počula som susedove deti (3 a 6 ročne) ako nadávali staršej pani (že je stará p...) a nie raz... Môžem volať socialku? Darmo že 3 ročne dieťa pekne rozpráva... Ale nie takým štýlom!

zooeynka
3. máj 2020

@viktoria03 a co ma akoze socialka urobit?

pribinak
3. máj 2020

@viktoria03 kde boli v tom čase rodičia? Deti boli v tom čase vínku samé?

viktoria03
autor
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
pribinak
3. máj 2020

@viktoria03 tak potom to že deti nadávajú je najmenší problém.
Tak volaj, možno to tým deťom pomôže. Ale kvôli tomu, že deti nadávajú sociálka chodiť nebude. Musíš uviesť napr zanedbávanie, úteky z domu, ...

viktoria03
autor
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
viktoria03
autor
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
pribinak
3. máj 2020

@viktoria03 je vysoko pravdepodobne že to 3rocne dieťa sa to naučilo práve od matky, takze nemôžeš čakať, že matka ho bude napomínat

pribinak
3. máj 2020

@viktoria03 tak zavolaj socialku. Môžeš aj anonymne. Majú tel. linku.

https://www.upsvr.gov.sk/socialne-veci-a-rodina...

Zavolaj a popis situáciu.

viktoria03
autor
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
pribinak
3. máj 2020

@viktoria03 fakt potom čakáš že matka to dieťa napomenie?

viktoria03
autor
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
pribinak
3. máj 2020

@viktoria03 však volaj. Poslala som ti link. Máš tam cislo.

viktoria03
autor
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
akvi
3. máj 2020

3a 6 ročné deti netušia, čo tie slová znamenajú. Počuli ich pravdepodobne od rodičov, ale ich význam určite nechápu. To ak by mala sociálka riešiť každé dieťa, čo vypustí z úst nadávku, tak nič iné nerobia. Skôr sa treba pozrieť na to, či ich rodičia netýrajú, či nie sú hladné, zanedbané. A uvedomiť si, že tie deti za to nemôžu, v akej rodine musia vyrastať. Takže skôr nadviazať s nimi priateľský vzťah a opýtať sa ich, či im niečo nechýba, alebo či ich nebijú a pod. Nevychovane v tomto prípade určite nie sú deti, ale ich rodičia, bohužiaľ.

viktoria03
autor
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
viktoria03
autor
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
zirafienka
3. máj 2020

Napíš na rovinu, že sú to kofoláči, ach jaj...

lenuliatko84
3. máj 2020

Nestaraj sa do nich, zle skoncis len ty

viktoria03
autor
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
viktoria03
autor
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
kittykat22
3. máj 2020

@viktoria03 nazvat niekoho pipinou je neslusne a neuctive, ale volat koli tomu socialku? Sama si bola kontrolovana soc. pracovnickami pol roka tak vies, aky je to vopruz. A aj napriek tejto skusenosti chces niekoho udavat? Este koli takej somarine. Keby boli deti skutocne zanedbavane, tak na nich posle socialku skolka. Kedze deti vidia denne, asi vedia aka je situacia. A oni sa s rodicmi ktorych deti su vazne zanedbane nemazu.

pribinak
3. máj 2020

@kittykat22 Hm, v škôlke spoliehaju na susedov, susedia na pediatrov, pediatri na susedov a takto dokolecka
Často tým deťom celé roky nikto nepomôže a všetci sa tvária že no, veď ini aj chceli ALE
Kamoska robí v istom zariadení pre deti a niekedy sa k ním dostanú deti, ktoré boli hrubo zanedbane a napriek tímu, že to videli mnohí ľudia nikto nič neurobil a čakal že to urobí niekto iný
Niekedy až tragédia, úraz, alebo iné nešťastie pohnú vec, žiaľ vtedy je už pre take deti neskoro

kittykat22
3. máj 2020

@pribinak vidim tvoj uhol pohladu. A viem, ze mas pravdu v tom, ze dieta moze byt zanedbavane roky bez povsimnutia autorit. Ale fakt si myslis, ze to, ze dieta povie niekomu ze je pipina je na socialku?

pribinak
3. máj 2020

@kittykat22 asi si necitala iné príspevky ktoré som písala v tejto diskusii, že?
Ja som napísala že to že nadávajú je zrejme najmenší problém týchto deti, že kvôli tomu sociálka chodiť nebude, že autorka témy musí uviesť dôvody ako zanedbanie, či úteky

viktoria03
autor
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
viktoria03
autor
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
deti95060810
4. máj 2020

kvôli nadávaniu volať sociálku? čo čakáš že pani na sociálke nechá všetko tak bude letieť na nejaký dvor ku nadávajúcim deťom? Skôr by som sociálku kontaktovala písomne, ale aj to musia byť iné dôvody ....

helena1982
4. máj 2020

toto by mali riesit si rodicia doma a nie cudzi ludia, jasne, ze niektorym je to jedno, ale co my s tym urobime?

iwesska
4. máj 2020

Naco sa tu pytas,ked vzapati vsetky svoje odpovede pomazes? A to si pod anonymnym nickom na fore. Neviem si predstavit ako chces tu socialku zavolat. Vytocis cislo a polozis?🤔

rebekamarcusko
4. máj 2020

.moj maly raz povedal v skolke k......,ked mi to ucitelka vravela som sa takmer od hanby prepadla.ja sice nenadavam,ale manzel sem tam hej. ale nie detom. napr ked telefonuje s robotnikmi,kedze ma stavebnu firmu a nejak ho nastve,tak mu vyleti. deti pocuju vsetko. zacala som sa ospravedlnovat a hvoorit ako mi to je luto,syn dostal trest,lebo velmi dobre vie,ze sa to hovorit nema a nemohol cele dva dni pozerat tv. pani ucitelka mi hovori,nech nestresujem,ze sa stane nie raz,ze dieta povie nadavku. ale este sa mi nestalo,ze by za toto niekto na mna volal socialku.samozrejme,je neskutocne ak takto vynada starsej pani.mala si upozornit mamicku,ze skaredo vynadali jej deti starsej pani.ale urcite nie volat za toto socialku. no slak by ma trafil,ak by na mna niekto zavolal socialku,za to z dieta povedalo nadavku...