Môže cibuľa až ublížiť?

damira90
12. máj 2024

Dobrý deň včera som jedla dve stredne cibule trocha mi vystúpili akoby pľúca aj nos. Jedávam surovú bežné aj menej štipľavu no ráno ma skrabalo hrdlo bolelo + výfukom žlté bledé sople s krvou. Viem že cibuľa čistí ale je mi hnusne. Aj pľúca mam také od rána také ako nafucané ako keby mi ich roztiahlo. Jedlá som ju vnoci o 23.00 😒 Včera som jej odt surovej zjedla so žemlami.
Už sa vám to stalo? Môže to byť tou cibuľou?

doriiis
12. máj 2024

Bola čerstvo osupana,alebo bola ,,odstáta"?

damira90
autor
12. máj 2024

@doriiis Dorisska bola ošúpaná fialová nakrájaná a o cca 8 minút zjedená teším sa keď štípe. Len ma štve ci mi to neprejavilo zbytočne hrdlo a hrtana atd. Kde som to cíti v pľúcach včera dnes akoby mám zapal pľúc:( a hlien mam s krvou trocha. A boli ma hrdlo . Môže to až tak spraviť?

doriiis
12. máj 2024

@damira90 ....no tak toto si nemyslím,že je z cibule

damira90
autor
12. máj 2024

Napadlo mi ze bacili "umrete zachytené dávne" chcú preč zomna a boli to až. Obrazne povedané

damira90
autor
12. máj 2024

@doriiis tak asi to bude infekcia. Nejaká no nič pôjdem dr radšej o o dva max dni.

egonsk
12. máj 2024

@damira90 ty pouzivas google translator, alebo davas tomu slovencinovi na frak este viqc ako ja? 😁

damira90
autor
12. máj 2024

@egonsk prepačte mam nastavenú klávesnicu a skáče mi tam ako keby som sa ucila Sk🫢. Včera mi namiesto vak napísalo vlak. Neviem kde to zmeniť tu automatiku

damira90
autor
12. máj 2024

Píše mi to tu ako neandertálcovi viem budem dávať pozor

egonsk
12. máj 2024

@damira90 ok, ved si vypni prediktivne pisanie a kontrolu gramatiky/pravopisu a mas to vystarane. Je to prva funkcia, ktoru okamzite vypinam na mobile, tablete aj aplikaciach na PC 😁

damira90
autor
12. máj 2024

@egonsk uz som to nasla. Za 4 minuty 🫣

jamidea
12. máj 2024

@damira90 cista alergia toto ked citam. Hlien s krvou, skriabanie hrdla, pluca...to mame teraz viaceri. Vsetko s mierou. Ked to prezenies, nazenies si alergiu, ako ja pred 20 rokmi

simca06022011
12. máj 2024

no tak, cibula toto robi ked jej vela zjes len tak, to nie je precistovanie.. kludne ta z toho moze palit zaha napriklad a z toho bolave hrdlo, bolesti atd... vela ludi ani nemoze pre toto jest akukolvek surovu cibulu, alebo zle udusenu atd. A samozrejme, ak si toho zozrala vela a stipalo ta to, mohla si si podrazdit sliznice.

damira90
autor
12. máj 2024

@jamidea Fuha uskodilo. Lebo som pazrava na cibulu chora ach.
Lenze nepridalo mi to idem dr mam horucku 38,1 stuppa rapidne tak to bude daka bakter.infekcia asi.
Dakujem vam ale.stou cibulou to uz neprezenem nikdy.
@simca06022011 . Bud som sa znicila alebo je to bacil . 🤍

tim23
12. máj 2024

@damira90 prepáč, ale mňa strašne baví ako píšeš 😁

damira90
autor
12. máj 2024

@tim23 nevadi to je dobre :D

simca06022011
12. máj 2024

Ale neboj isto si sa neznicila :D ak máš horúčku tak to bude bacil a cibuľa v tom.bude nevinne :D ale ved uvidíš... 🙂))

damira90
autor
12. máj 2024
jamidea
13. máj 2024

@damira90 ak to fakt prehnala, moze mat kratkodobo horucku. Ja som raz po zjedeni sliviek nalacno myslela ze umriem, ako mi bolo a teplotu som mala. Nezabudajte, ze je to zapal v tele, telo sa brani o.i.aj horuckou. A naozaj mi nemusite pisat, ze to jd blbost, lebo nie je.

damira90
autor
13. máj 2024

@jamidea moze byt mala som chrachle vonku s krvou rano a horucku vcera a v noci moc nie prestala. Ale ja mam asi infekciu daku. Verim ze sa take stava stiplavym a cibula ma siru. Ked sa to nestallo mne mohlo sa inym.. a roznym jedlom. Verim ze vam bolo zle.