Mliečne výrobky po záruke

9. jan 2023

Zjedli by ste cottage cheese alebo čokoľvek iné mliečne po záruka dva týždne? Ja som to urobila. Nič tomu nebolo žiadna pleseň ani zápach iná konzistencia chuťovo tiež ok, tak som si povedala že tomu asi nic nebude ale priateľ mi teraz hovorí ako som to nemala jesť, že som to mala radšej vyhodiť a tak. Už som to pár krát urobila a nič sa mi nestalo. Myslite že to je v poriadku?

ropucha6
9. jan 2023

Par dni, ak je to neotvorene a nevykazuje ziadne znamky kazovosti, tak ano. Dva tyzdne uz asi nie 🙂

zuzinka888
9. jan 2023

A zopar krat sa stalo. Nevedomky. Vytiahla som jogut, tvaroh zjedla. Len tak kukla kolko kcal zspisat a potom 👀👀👀 jogutr par dni po zaruke. Nikdy mi nic nebolo.

moniquer
9. jan 2023

Ja som zjedla skoro mesiac jogurt po záruke, samozrejme žiadne známky pokazenia neboli. Inokedy veci aj pred exspiraciou sa zvykli pokaziť-splesnivieť. Myslím, že je to individuálne a treba použiť rozum 😉

autor
9. jan 2023

@moniquer takže myslíte že keď to nemá žiadne známky skazenia tak je to v poriadku? Mne to tak vždy prišlo už som aj mesiac po záruke zjedla tvaroh a nikdy nic a teraz na mňa začne chlap hustit že to vôbec to je celé zle že to robím tak som trochu v rozpakoch. Zaujímal by ma odborný názor na toto fakt.

vevesh
9. jan 2023

Ja produkty zivocisneho povodu po zaruke nekonzumujem- vobec. Neodporuca sa to. Sice stari rodicia vravievali, ze sa "akurat tak dobre pose*ies", ale tak naco riskovat hnacky, bolenie brucha a rozhodene travenie na dni/tyzdne? S produktami rastlinneho povodu resp. "Suche veci" inac normalne konzumujem aj po zarucnej dobe, ak nejavia znamky zatuchnutia ci plesni.

janinka007
9. jan 2023

V pohode zjem, ak to nekysne. Ale to uz clovek zbada, ze sa tvoria bublinky.

hugigugin
9. jan 2023

Moj šéf běžne jedáva jogurty aj 14 dni po. Kým nie sú napuchnuté tak vraj ok.

moniquer
9. jan 2023

Hovorím za mňa, pokiaľ to nepáchne, netvorí sa pleseň, nebublinkuje a po okoštovaní nie je chuťovo iné, napr.kyslé, tak kľudne zjem. Nedržím sa pravidla nakázaného, nejesť po exspirácii. ja som ale laik, odborník by isto inak vravel. Ale moja babka vravievali na mnoho vecí-netreba mať ani školy, treba použiť zdravý sedliacky rozum 😉

janinka007
9. jan 2023

@moniquer presne tak, pokial to samo nechodi, tak je to jedle.

moniquer
9. jan 2023

@janinka007 Áno, zhrnuté pár slovami 👍😀

slavomira236
9. jan 2023

Robila som v Tescu a hygienická čo chodila na kontroly že jogurt aj v pohode 2 týždne môžeš zjesť ale predávať jasné že sa nesmie

cecilia29
9. jan 2023

Na obaloch pisu minimálnu trvanlivosť. To znamená ze kľudné vydrží aj dlhšie, ale minimálne toľko. Jogurty robím doma. Tiež vydržia bez problému mesiac

daniela2202
9. jan 2023

Max. 2-3 dni

missviolet
10. jan 2023

ja som akurat zjedla cottage 5 dni po ezpiracii... ale vzdy ovoniam, popozeram. viacdnove, v rámci týždňov, by som si asi uz netrufla... ale zas verim, ze vela produktov bude fakt ok aj kus po expiracii, kedze sa uvadza minimalna expiracia

petulda333
10. jan 2023

@slavomira236 a nam zas z hygieny vraveli,ze by sa jest po datume spotreby nemali.