Máte skúsenosti s liečebným pobytom v Kováčovej?

pudlahudla
5. feb 2020

Ahojte,chcem sa spytat mate niektora skusenosti s liecenim v kovacovej ( skolioza+vymena bedroveho klbu a stehenej kosti) ci uz pozitivne alebo negativne dakujem

mogaa
5. feb 2020

@pudlahudla My chodievame do Kováčovej...záleží kde do Kováčovej chceš ísť - super je NRC tam je aj najviac vozíčkarov, dobrá je aj Marína, Detvan za mňa nie...je to malá dedinka, nejaký kultúrny program nečakaj....V NRC aj Maríne vedie cvičiť výborne, Detvan tam sú väčšinou absolventi fyzioterapeuti ale nejaké kurzy na špeciálne metódy ako Kabath. podľa Bobáta, podľa Brunkowej im tam nerobia

pudlahudla
autor
6. feb 2020

@mogaa dakujem, do mariny by som isla

pudlahudla
autor
6. feb 2020

Ja uz som dva roky po klbe a stehenej kosti chodim po dome a kratke trate bez barle inak s jednou

mogaa
6. feb 2020

@pudlahudla Rehabilitácie super, ale záleží kam sa dostaneš teda k akému fyzioterapeutovi, ak ti zavolá na nástup alebo budeš posielať schválený návrh - pýtaj sa na B2 - tam sú všetky super....Každý prac.deň polhodina rehabilitácie, minerálny bazén, normálny bazén, elektroliečba....pokiaľ nepôjdeš cez leto - vieš si dokúpiť aj procedúry v Detvane, v Maríne sa nedajú dokúpiť...blízko je Detvan tam je otvorená reštika v lete tam hráva hudba, občas živá kapela - takže v lete fajn posedenie...vieš sa prejsť aj do NRC tam je dobrý bufet - mávajú denne zákusky - trošku lepší výber ako v Maríne - dá sa kúpiť aj tam.....v Maríne býva program skôr pre deti, keďže tam chodia aj deti - teda kino(rozprávky) alebo taký pán im tam občas hráva na gitare, je tam aj knižnica, na izbe je telka....takže je tam skôr kľud, pokojné prostredie, blízko je parčík s potokom kde si vieš posedieť, na opačnú stranu je lesík s jazerom....záleží ako budeš pohyblivá a čo očakávaš od kúpelov....obchody v dedinke okrem potravín skoro žiadne...ale čo sa týka rehabilitácii -tak tam cvičia najlepšie ...ak ale očakávaš niečo rušnejšie kde večer hráva hudba alebo sa dá ísť do mesta - tak Kováčová nie

pudlahudla
autor
6. feb 2020

@mogaa Oki diky ja si idem oddychnut