Máte niekto doma psíka stafordšírskeho bulteriéra ?

9. jan 2020

Ahojte, máte niektorá tohto psíka doma? Plánujem po dôkladnom uvážení kúpiť dcérke (10 rokov), nakoľko je "jedináčik" a veľmi túži po psíkovi. Súrodenca už mať nebude a keďže sme chvíľku po rozvode je teraz smutnejšia a psík by jej určite pomohol. Mali sme už viac krát havinka, nakoľko máme rodinný dom. No vždy sme ich mali iba vonku. Teraz však plánujeme mať psíka vo vnútri, aby to bol naozaj taký maznáčik a člen rodiny. Veľmi dlho som zvažovala a vyberala plemeno a toto mi príde ako najlepšia voľba. Len by som sa ešte chcela pár vecí popýtať, čo sa možno v bežných článkoch nedočíta človek. Tak ak tu niekto je s týmto havinko napíšte prosím 🙂

Ďakujem moc.

teleskop
9. jan 2020

nie na modrom koniku!!!!! kontaktujte odborne poradne alebo cvicitelov, tychto psov mi preslo ruakmi vela, ALE UZ ODOBRANYCH MAJITELOV, ktori sa uz vobec neadoptovali...su ich plne utulky a docasne opatere... je to specificke plemeno,

mint_blossom
9. jan 2020

Hlavne si nekup psika od nejakeho mnozitela, ale od seriozneho chovatela z chovnej stanice.

autor
9. jan 2020

@teleskop prečo nie na modrom koníku? Nechápem.... ak chcem vedieť ako sa adaptovali v iných rodinách, ako to rodiny s deťmi nimi zvládajú? Nejdem po veterinárne rady, ale o to ako to reálne funguje v praxi. Známi ho majú, poznám dobre to plemeno, len nemajú oni deti, tak mi asi ťažko povedia viac....

autor
9. jan 2020

@mint_blossom z chovnej stanice budeme brať, už sme ich tam boli aj pozrieť a porozprávať sa s nimi

kittykat22
9. jan 2020

psik je dobra volba. Len staforda treba cvicit. Bratranec ma troch a je to pes vyslovene pre dospeleho cloveka ktory ma autoritu a dokaze psika vychovat. Potrebuje odborny trening a vela casu. Nevyhoda je aj v tom, ze so stafordom nemozes pustit 10r dieta na prechadzku a urcite sa najdu rodicia (ako ja) ktore nepustia svoje deti sa hrat do domu, kde bude pusteny tento psik. Vies ako to je - ked sa nieco stane, tak vzdy hovoria, ze sa to stalo 1x - lenze kto chce aby to jeho dieta bolo 1x. Psika urcite - staforda by som zvazila. Vies ake su deti.

simca06022011
9. jan 2020

PReco nie na koniku, lebo tu dostanes milion nazorov od neodbornikov. Ako sa adaptuje, zalezi od vas, od genov, jeho povahy... ja osobne by som ho dietatu 10rocnemu bez skusenosti nezaobstarala takehoto psa.
https://vsetko-pre-zvierata.sk/stafordsirsky-bu...

Vyberte podla toho ako vasa rodina zije. Preco vam padol prave staford do oka? URcite mate dovod 🙂

autor
9. jan 2020

@kittykat22 zo žiadnym psom by som dcérku nepustila na venčenie. A viem, že keď budeme mať návštevu bude psík separovaný.
@simca06022011 ale ja nehľadám odborné rady, ale skúsenosť s praxou, ježiši, a článok ktorý si poslal dobre poznám - Tento psík doslova miluje ľudí – hlavne deti. Nie nadarmo sa prezýva psia opatrovateľka (nanny dog). Oplýva množstvom vlastností, aj keď by sme to do neho nepovedali, väčšina z nich je kladná. Takže asi tak

korra
9. jan 2020

@teleskop predpokladam, ze ste sa pomylili v plemene a mate na mysli americkeho staforda (tych je skutocne dost a aj v utulkoch), ale stafordsirsky bulik je ine plemeno, relativne vzacne a zatial chvalabohu menej sa vyskytujuce bez PP
Stafbulik je taky vesely skriatok, k detom sa hodi povahou, ale netreba zabudat na to, ze je terier, takze tvrdohlavy je, ziada si doslednu vychovu (nezamienat s vycvikom). Zvyknu mat tiez problem s inymi psami, aj ked je to individualne.
Urcite odporucam kontaktovat regulernw chovatelske stanice, preverit zdravotny stav, predkov, aj osobna navsteva je fajn, alebo aspon na zaciatok si urobit s dcerkou vylet na nejaku vystavu 😉 treba ratat s vyssou obstaravacou cenou, drzim palec ☺️

beba2504
9. jan 2020

Ja môžem povedať za seba že ja na vašom mieste by som hneď brala staforda. Ja sama mam 3 deti. Mali sme 2 stafordov ktorí vyrastali s deťmi. Boli neustále spolu hrali sa. Keď spali tak ich strážili. Samozrejme že takí pes potrebuje tvrdú ruku a cvičiť ale to sa všetko dá. Podľa mňa sú to najlepšie plemena aké môžu byť. Aj keď vyzorovo nevyzerajú prívetivo ver mi deti zbožňuju. Viem to podľa seba a deti. Za mňa jednoznačne áno.

simca06022011
9. jan 2020

Tak susedia maju 2 stafordov, plus pravidelne ich tam beha viac, a nezdaju sa mi prave "detske psy", von s nimi chodi iba 120 kilovy chlap, chalanov malych som s nimi v zivote nevidela sa hrat ani len na dvore. Netvrdim, ze je to zle plemeno, to v ziadnom pripade, vraj sa neznasaju s inymi psami, ale moj sa s nimi pravidelne vencil, cize ani to nemusi platit. A ked si presvedcena ze je on ten pravy, tak aj tieto diskusie su na nic 🙂 nech ti poradia v chovke a idete do toho. Ono dobra chovna stanica ani nepreda psa, ak vidi, ze rodina nie je vhodna kvoli niecomu. Vsetko je len vec nazoru.

77daniela77
9. jan 2020

My sme mali stafordsirsku terierku,bola uzasne mila.

autor
9. jan 2020

@simca06022011 staford je iné plemeno 🙂

autor
9. jan 2020

@77daniela77 my chceme tiež fenku, popravde sa jej už nevieme dočkať 🙂

simca06022011
9. jan 2020

myslim, presne toto plemeno co uvadzas.. len som si to skratila, pardon.

autor
9. jan 2020

@korra s cenou rátame, a boli sme aj na výstavách, v útulkoch a sme rozhodnuté pre toto plemeno. Už sme mali vlčiaka, kokra aj jazvečíka vonku na dvore.

autor
9. jan 2020

prosím, naozaj chcem lem reakcie od ľudí čo majú toto plemeno doma a majú s ním reálnu skúsenosť. Ďakujem

77daniela77
9. jan 2020

No lenze my sme mali prave toho americkeho staffordsirskeho teriera,nie toho mensieho staf.bulteriera,tak neviem do akej miery by si mohli byt podobni.

77daniela77
9. jan 2020

Pises ze ju budes mat doma v byte a mas dvor,ak som spravne pochopila,takze do kontaktu s inymi psami nepride.My sme mali (este u rodicov to bolo)aj sliepky a kocura a ona ich brala ako nasich,boli tam uz ked prisla.Nebol s nou ziadny problem.Mali sme uz roznych psikov,prevazne s papiermi.

autor
9. jan 2020

@77daniela77 tieto sú menšie , samička ma max do 38 cm a max 15 kg

autor
9. jan 2020

@77daniela77 bývame v dome rodinnom, máme dvor a žiadne iné zvieratá, takže v pohode. Ale toto plemeno nie je moc vhodné na von. A ani ho nechceme mať vonku ale vo vnútri.

77daniela77
9. jan 2020

Hej,ved pisem,viem,lebo som vyberala medzi nimi.Teraz mame starych psikov nem.ovciaka a koliu a ja znovu uvazujem o amstafovi ale bulikovi....

77daniela77
9. jan 2020

Tak si ho kupte,uz mas skusenosti so psikmi,tak nevidim problem,kazde stena treba predsa vychovet.

77daniela77
9. jan 2020

*vychovat

77daniela77
9. jan 2020

Len by som sa informovala vopred u chovatela ci stena nie je z chovu kde su hyperaktivni ti psi.Nasa bola vynimocne kludna napriek tomu ze terieri su zvycajne nervozni.

autor
9. jan 2020

@77daniela77 koliu majú moji rodičia, malá ju zbožňuje 🙂

77daniela77
9. jan 2020

Ano,aj nas je mojkac a ku kazdemu,aj cudzim.

teleskop
9. jan 2020

@korra nie nepomylila som sa, myslim Stafordšírskeho bulteriéra

chicca555
9. jan 2020

citam komentare a vela ludi si myli plemena, stafordshirsky bulterier je uplne ine plemeno ako americky stafordshirsky terier, cize staford 🙂
kamaratka ma stafbulikov, cize toto plemeno, vybrala si ho najma preto, ze ma 3 deti 🙂 ma ich v rodinnom dome, kazdy je s PP, povahou su to mojkaci ale vyzaduju aj pohyb a vybitie energie 🙂

conspi
9. jan 2020

My máme amerického stafordšírskeho teriéra pomaly 6 rokov. Dcéra mala vtedy 7, syn má 2

conspi
9. jan 2020

Takže k veci. Náš je väčší ako chcete Vy. Váhou aj výškou ale v povahe nebude veľký rozdiel. Náš pes je veľký dobrák. Nikomu neublížil. Ľudí má veľmi rád. Moje deti miluje. S dcérou spáva v posteli. Vie sa prispôsobiť situácii. Teda pokiaľ sme doma, tak spí a ak sa ide na výlet, tak nemá problém. Jediné s čím asi treba rátať je to, že psík bude mať v dospelosti silu ako malý kôň 😂 pri správnom vedení, je to pes na nezaplatenie 🙂