Má význam proteín, keď necvičím?

26. máj 2024

Ahojte nie som aktívny športovec, ale všeobecne príjmami malo bielkovín.
Myslím tých čo sú v strave.
Zaujala ma teda možnosť kúpi koncentratov/praskov, z ktorých si vyrobím nápoj.
Prípadne primiešame do jogurtu alebo upaciem dáku snack.
Moja otázka je, či nebudem priberať alebo aký to bude mať na mňa celkový efekt.
Kalórie nepočítam.
Automatický musím vynechať jedlo keď si dám nápoj?
Máte niektorá osobnu skúsenost?
Proteíny v strave bez cvičenia?
Dakujem

ms_green
26. máj 2024

Zmysel to určite má. Protein je makroživina ktorá ti udrží pocit sýtosti, takže nebudeš tak skoro hladná a budeš menej "vyžierať". Zvýšiť príjem bielkovín sa odporúča každému kto chce schudnúť bez ohľadu na to či cvičí. Proteínové nápoje sú fajn lebo je to rýchlo spravené ale keď budeš kupovať pozeraj aj na to koľko to má cukrov a nekupuj si zbytočne niečo sladené. Napr. veľa takých tých "proteínových" pudingov a kadečoho má viac cukru ako reálne proteinu. Zároveň skús si naštudovať ktoré potraviny sú bohaté na bielkoviny a nie sú "moc kalorické" (nap. Kuracie mäso, vajíčka, biely jogurt, strukoviny) a skús ich viac zaradiť do stravy.

maranta_leuconeura
26. máj 2024

Ked si nezadavas makra do ziadnej appky, ako vies, ze mas malo bielkovin? Ano, vies to doplnit proteinom v prasku. A ci priberies-no ked si neustrazis prijem a vydaj kalorii, tak ano.

autor
26. máj 2024

Aplikácia som skúšala asi rok do zadu a tam my vždy vystrelili tuky a cukry enormne a bielkoviny boli možno do 25 percent odporúčaného príjmu.
Strava sa mi nezmenila

vler
26. máj 2024

Namiesto kupovania praskoveho proteinu by som sa na Tvojom mieste zamerala na prirodne bielkoviny: vajcia maso syry tvaroh, strukoviny

zuzinka888
26. máj 2024

Protein pre cloveka ma byt ako umele mlieko pre dojca. Ak to nejde prirodzene- teda stravou- treba dopomoct proteinom. Je to jednoduchy a rychly sposob ako do tela dostat bielkoviny.

kiki68
26. máj 2024

Nie, nema. Iba priberies z toho prasku, ak cielene necvicis a nedrzis dietu. Cize za mna nie, kamoska takto nabrala 10kg, jej muz cvicil a ona to pchala do vsetkeho. Samozrejme taky cheesecake s proteinom a kadeco, jej to lepilo kila. Pozor na to. Normalne staci v prirodzenej strave

s1s4
28. máj 2024

ja bezne pijem protein, prip. jem proteinove jogurty a pod., necvicim ale za to sa snazim denne aspon 10-15000 krokov, samozrejme na kazdeho to moze mat iny dopad, mne sa vseobecne tazko pribera co i len 1kg