Ktoré sladkosti vám ako rodičom najmenej prekážajú?

27. jan 2024

Ahojte mamičky, ako je to u vás so sladkosťami? Ktoré vám neprekážajú a naopak, ktoré nechcete aby vaše deti jedli / dostávali? Mám na mysli klasické sladkosti, žiadne lyo ovocie, ovocné tyčinky atď… zvykneme deťom (medzi 3-7 r.) brávať nejakú drobnosť ak ideme niekde na návštevu alebo oslavu a dlhšie sme sa nevideli, no stalo sa mi už asi dva krát, že rodičom akoby vadilo, že sme doniesli sladkosť (aj keď priamo nič nepovedali). Asi sa už najbližšie opýtam či môžme niečo doniesť…

thoughtfulweirdo
27. jan 2024

Vyslovene mne nevadia žiadne, ale ako najproblémovejšie vidím lízatká, keďže tie sú v kontakte so zubami najdlhšie. A ešte sladkosti s hračkami, lebo sa potom súrodenci hádajú, že ten druhý mal lepšiu 😅

sissy27
27. jan 2024

Su rodicia, ktorym vadi vsetko, ale aj taki, ktorym nevadi nic. Ja co vyslovene nemam rada a nikdy by som to dietatu nedala (a ani nekupila) su kadejake cudne cukrovinky vyraznych farieb a najlacnejsie pseudocokolady.

gejb
27. jan 2024

Mne sa stalo ze som doniesla na návštevu sladkosti a dostala som hneď zfleku "môžeš si to kľudne zobrat domov u nás sa taky sajrajt neje".
...ja keby som dostala nieco co decku nechcem dat tak poďakujem, schovám a zjem sama ked budem mat slabu chvíľku..
Nezavdacis sa asi nikdy 🤔
Na "Sladkosti" z DMky mi zatiaľ nikto nič zlé nepovedal

nikha2809
27. jan 2024

Áno, zvyknem nosiť aj deti zvyknú dostávať.Vzdy poďakujeme, keď to nikto nechce väčšinou niekomu dáme, ale ešte nikdy sa mi nestalo keď som išla na návštevu a niečo sme doniesli, že by to niekomu vadilo, ak aj áno, jesť to nemusia nech s tým spravia čo chcú.Jedine, čo mi vadí, je keď niekto donesie deťom ich obľúbenú sladkosť ktorú by si aj dali ale je po záruke, to väčšinou nosí babka ale už sú naučený že mi všetko od nej majú dať najprv nenápadne skontrolovať

patka06
27. jan 2024

Jediné čo mi vadí sú tvrdé cukríky ako Bon-Pari, nie preto, že je to sladkosť, ale mám strach z udusenia.
Na návštevy bežne nosím čokoládu, dezert, zatiaľ sa mi nestalo, že by to niekomu vadilo.

nikaeli
27. jan 2024

Nie som nadšená z tvrdých cukríkov, lízatiek, karameliek - deti ich trošku pocmúľajú a následne hryzú, cukrík ostáva nalepený na zúbkoch. Moje deti majú radšej keksy typu horalka, Zlaté oplátky, Bebe a pod., občas si dáme čokoládu. Lízatká dostávajú v škôlke od kamarátov, ktorí majú narodeniny. Dovolím, ale nesmú ich hrýzť.

vyrovnanaosoba
27. jan 2024

Nevadia mi žiadne. Moje deti si sami vyberajú čo im chutí a čo nie. Napríklad syn v škôlke dostáva všetko možné, minule dostal banány v čokoláde, to zjedol, predtým lentilky, tie nechcel, ani nemá rád.
Čo deťom zatiaľ malým nedovolím, sú cukríky tvrdé, bojím sa, že to prehltnú a zadusua sa, a žuvačky.
Pokrytím očami, keď svokra prinesie gumených medvedíkov tých lacných, alebo sladké kukuričné chrumky v mega veľkých sáčkoch.

dzejny656
27. jan 2024

Ja nemám rada keď návštevy nosia dcére (4 ročnej) sladkosti, viac sa poteším tomu ovociu alebo nejakým zdravším verziám napr. z DM. Z klasických sladkostí mi najmenej vadí Kinder vajce, to aj sama dcérke občas kúpim.

heidy222
27. jan 2024

Okolo vianoc a veľkej noci najmä pozostávaju deti veľa sladkostí, ja im to odložim, oni na to zabudnu a ja zjem večer 😉 podľa mňa mala kvalitna sladkosť je ok, ale niekedy toho je proste veľa, 10 kg dieťa dostane pol kila sladkosti

ciernysokol
27. jan 2024

Vadia mi vsetky zuvacky-obsahuju aspartam,vsetky tvrde cukriky a lizatka,tie klasicke,kvoli eckam,niektore su rakovinotvorne.este nedovolim sladkosti,ktore su ziarivo farebne,kvoli potravinarskym farbivam.nevadi mi cokolada,gumove cukriky,biela cukr.vata,tatramelky,v podstate vsetko,co ma normalne zlozenie.idealne s cukrom,nie glukozovym sirupom.vyber je siroky.

cafelatte
27. jan 2024

Vadia mi len sladkosti značky no name. Doma máme sladkosti minimálne, ked mame chut na sladke preferujem domácu šľahačku s ovocim, varene ovsené kaše kde pridám banán alebo jablko, alebo krupicu kašu, koláčik, bábovku. Z kupovaný ch horalka, kinderko.

mikadooo
27. jan 2024

Nenosím na návštevy nič a nikdy sa návštevy nesťažovali. Ak mám nepečené, tak dopredu dohodnem, že by sme priniesli, ak im to nevadí. Ak povedia, že nie, tak proste nie, nie som dementná, rozumiem jasným informáciám. Ak máš potrebu niečo tam nosiť, zavolaj predtým rodičom a opýtaj sa ich, čo by ich deti potešilo, lebo uuuuuuurčite musíte niečo priniesť. Ak by povedali nič, tak by som povedala, tak ok, v tom prípade donesiem podľa vlastného uváženia. Možno potom povedia aj presnejšie.

filili
27. jan 2024

@gejb Tiež mám skúsenosť, že som doniesla na návštevu, kde bolo pozvaných viacero detí, veľké balenie Pom-Bär a bola som "schladená", že to si máme zobrať domov, že to oni takéto nejedia. Bolo mi to riadne trápne... 🙄

hederamonstera
27. jan 2024

Mne vsetky😂 ale tak zjeme to my s manzelom😂 ale ja mam zatial len dvojrocaka a snazim sa tomu stale vyhybat. Neviem ake to bude, ked bude starsi a bude si to uvedomovat (dvojrocak zabudne, ked to schovam)

cherrystone
27. jan 2024

tymto cukrovym obsesiam pri navstevach proste nerozumiem. keby moje dieta malo jest vsetky sladkosti, co dostane, tak by nejedla nic ine. u nas idu len take na cestu do ruky ako kapsicky, ovocne tycinky a potom lyofil ovocie a obcas kusok nejakej kvalitnej cokolady. sladkosti ani neje, vynimocne si vypyta lizatko, v lete zmrzlina. vsetko bez milosti balim prec a nosim do roboty. takze, ked niekto zas pride alebo posle balik sladkosti, podakujem, podla situacie odlozim alebo otvorim, co zostane zbalim a potom zoberiem prec. slusnost by mi teda nedovolila kamoske povedat, ze nich si to zoberie prec a dokonca keby tam boli deti kludne im to aj otvorim, co si ale myslim je druha vec. ale fakt mi s tym idu ludia na nervy, minule na navsteve plna misa kadejakych cukroviniek pre deti skoro ma drblo. ziadna nutricna hodnota, umele farbiva a cukor. a plus k tomu v skolke kazdy tyzden balicky sladkosti od mamiciek lebo nejake dieta malo zase nejaky sviatok. ja mam najradsej navstevy, ktore nic nenosia a ja preto tiez nic nenosim, ked uz tak max to lyofil ovocie. snad kazdy ma doma, co potrebuje.

milanemila
27. jan 2024

Obcas kupujeme malej kinderko alebo lindt bonbony, alebo nejaku kvalitnejsiu cokoladu. Nqstastie nam nenosi nikto sladkosti a my kupujeme lyo ovocie obyc aj v cokolade, ovocne koze, oriesky obyc aj v cokolade alebo aj v dmke maju rozne ovocne tycinky a ine zdravsie varianty sladkosti.
Ja som rada, ked navsteva radsej donesie nejaku omalovanku, knizku azd ak uz nieco chcu doniest.

mabenn
27. jan 2024

ja ti dam svoj nazor na sladkosti, a to vobec nesom biomatka, moje dieta ma daco sladke kazdy den...sladkosti niekedy boli nieco vynimocne, dneska je to v podstate to najlacnejsie, co mozes v obchode kupit...deti to chcu, ked dostanu a nedas im - je zle, ked das - su hyperaktivne...zdravotne samozrejme - malym detom sa z toho kazia zuby, nechcu jest normalne jedlo, to je prakticka stranka, ktoru pozna kazda mama, preto ta reakcia je taka nie celkom stastna...ja mam plnu skrinku sladkosti doma, ktore nestihame jest, hoci pomaham, tiez som z toho pribrala len, Mikulas je cista pohroma, ked maly dostane bezne 4-5balickov, co neje realne zjest ani za par mesiacov...za mna radsej mala hracka podla preferencie dietata: moj syn napr nepohrdne malym autickom nikdy, pripadne knizka je dobry dar vzdy a trvacny

mogaa
27. jan 2024

to vieš, sú premotivované mamičky ktoré ti povedia že dieťaťu nedávajú vôbec sladkosti a potom ak sa dieťa k niečomu sladkému dostane, tak sa nevie dojesť.....ale zase ak vieš že mamička nadšená nebude, daj račej bublifuk alebo inú drobnosť.....lopta, balon, kriedy, fixky🙂

tykat
27. jan 2024

Cukor je vždy cukor. Najviac sa vyhýbam tým čo dlho ostanú v ústach a strážim skôr množstvo. Preferujem doma upečené koláče, dávam cca 1/3 cukru oproti receptu

negymama
27. jan 2024

co mne nevadilo boli:
zelatinove cukriky, hlavne ak boli kvalitnejsie, kvalitna cokolada, dezerty ak neboli uplne tie lacne s tecucou plnkou , domace zakusky bez lacnych rast. tukov, tycinky dru /to nie je sladkost ok/, keksiky esicka -alebo tie z tej rady, kakaove kokosove, oreo keksiky, citronove napolitanky, detske piskoty z opavie.

co mi vadilo.
- lizatka a akekolvek cukriky besnych farieb
- celkove hocijaky "kvalitny" produkt v style za 1 eur /kilo
- tvrde cukriky na hryzanie, aj ked je pravda ze obcas sme aj my kupili Bonpari
- krovky a vsetky druhy tahacich karamelovych cukrikov
- lacne salonky z polrocneho vypredaja
- a co som uplne NAJVIAC neznasala, ale nastastie to ani deti nechceli - boli lacne figurky mikulasa, velkonocne zajace zo zosedlej cokolady. to bol des.

reanda
27. jan 2024

mne nevadi nic, ale tiez uplne nechapem, preco ma niekto potrebu nieco nosit, ked ide na obycajnu navstevu.. naco? navyse ked z toho v dnesnej dobe mozu byt len problemy, lebo uz skoro kazdemu cosi vadi.. ved nenos nic a mas po probleme.. tie deti urcite nie su odkazane na maskrty a hracky od navstevy, isto maju vsetkeho az az v dnesnej konzumnej dobe.. za mna by sa tieto zvyky s darcekmi pri kazdej prilezitosti uz mohli aj zrusit.. casto miesto, aby to potesilo, ma len problemy jedna aj druha strana.. uz aj na vlastne narodeniny aby sa clovek trapil, lebo treba oznamit ludom, co chces a ty zaboha nevies, lebo vsetko mas 😀

cimage
27. jan 2024

Cukriky, lizatka a zuvacky, to moje deti nemavaju. Ked dostanu, tak podakujeme a posunieme dalej niekomu kto to detom dava.
My nosievame arasidove chrumky a k nam tiez donesu. Uz sme si s kamoskami a znamymi takto zvykli. Deti maju stale vela sladkosti ci uz velka noc, mikulas, atd.

oslo1
27. jan 2024

Ja nosim knihu, ovocie, yogurt, popripade upeciem kolac, alebo chleba.
Mne po poslednych vianociach vadia sladkosti vsade.
Syn ma sladkosti, aj keksiky a podobne, ale uz to eliminujem. A musim povedat, ze aj vyhadzujem.
Za onych cias bol cukor drahy, sladkosti boli vzacnost. Dnes su sladkosti na dennej baze. Dnes mu aj kamaratkina mama davala nejake keksy, povedala som nie, bol po jedle, nema rakovinu, aby si musel davat snack.
Maminka Sama uznala, ze jej dcera fici iba na snackoch a normalne jedla jej nechce jest.

kristiii
27. jan 2024

Vieš čo, mne toto vadilo pri jedinej kamoške, ktorá prišla na návštevu aj každý deň a vždy musela niečo priniesť. To bolo fakt moc. Keďže popri tom kúpila synovi niečo aj babka a občas som samozrejme aj ja chcela byť za dobrú 🤣. Ale od sporadickych návštev mi nevadilo v podstate nikdy nič. Prinajhoršom sme to časom, ak sa nezjedlo, po dátume spotreby vyhodili. (Toto sa deje hlavne po Mikulasovi). Ale vo všeobecnosti si myslím, že taká obyčajná Kinder čokoláda je vcelku tolerovaná (ale nie tie kinderkove bonbóny, lebo v tých je vraj hmyz 🙈). Teraz - syn 13 rokov preferuje horkú čokoládu, čím viac percent, tým lepšie.

zuzudrnda
27. jan 2024

Som z tých mamin,kt.nie sú vďačné za sladkosti od návštevy,keďže ich deti majú doma, žiaľ aj v škôlke pomerne často a je potom toho veľa. Ja pečiem,čiže klasické sladkosti nekupujem,skôr tu alternatívu. Posledné ma ale potešili sušené ďatle z DM, zmes orieškov, vyziva...sama prídem na návštevu s koláčom.

majlo1234
27. jan 2024

Mne vadi, ak to daju synovi do ruky. Pretoze ma obdobie, ked od rana do vecera vypytuje sladkosti a my sa to snazime obmedzovat. Ale nepoviem nic, viem ze to ludia robia s dobrym umyslom. Ja uz detom sladkosti nenosim nikde, radsej donesem lyo ovocie. Je drahsie ako zlato a decka to zvycajne maju radi.
Inak nerada chodim na navstevu s prazdnymi rukami. Vzdy nesiem flasku vina/kvalitny dzus a nieco na cjrumkanie. Asi vychova, muz to v sebe naopak vobec nema

amelie2017
27. jan 2024

Odkedy som mama, zvyknem nosit ovocie alebo omalovanku, nalepky.
Dcere, vtedy nemala ani 4 roky, doniesla svagrova zena mars tycinku 🤦‍♀️ a o pol hodinu mi prehovarala do duse, nech neje tolko ovocia, ze ma vela cukru.
A teda nam sladkosti nik nenosi, ale nejake lentilky alebo gumeny mackovia by mi nevadili. A mozu doniest aj vela mil a horaliek pre maminku 😀

koteska83
27. jan 2024

Mne nevadia žiadne. Dcera nema rada lizatka a tvrde cukriky tie vacinou darujeme dalej. A raz dostal syn 10 mesacny kinder cokoladky🤣 zjedla sestra...a keby ze nezjdia oni zjeme my. Mne skor vadi ked niekto donesie nieco po zaruke.🤷‍♀️

stanislavicenka
27. jan 2024

@gejb ked je to sajrajt, tak to nejem ani ja. Ale da sa slusnejsie povedat, ze si to mozes vziat naspat, ze take nejeme🤷

henka123123
27. jan 2024

Iba tvrde cukriky mi vadia