Kontaktné šošovky - ako často meniť roztok?

paulinka17
29. sep 2019

Ahojte. Pár dní nosím po prvýkrát šošovky. Keďže je víkend včera som ich dala do puzdra a odvtedy som ich nevytiahla. Chystám sa ich zobrat až zajtra. Keďže som v tomto nováčik a nechcem nič podceniť chcela by som sa poradiť, či treba nakvapkať nový roztok alebo to môžem nechať v tom zo včera? Ďakujem pekne za rady

mima172
29. sep 2019

@paulinka17 Ahoj, nosím KŠ 13 rokov (to len, aby si vedela, že neradim "len tak z brucha").
Áno, nechaj ich v tom zo včera. Keď si zajtra KŠ nasadíš, tak roztok vylej 🙂

paulinka17
autor
29. sep 2019

@mima172 ďakujem pekne 🙂 a ako dlho môže byt ten istý roztok? Napr keď ich budúci víkend nebudem používať vôbec.

mima172
29. sep 2019

@paulinka17 Keď šošovky nevyťahujem z púzdra, tak s nimi nerobím vôbec nic, tj nemenim ani roztok. Keď som napr.chora, tak nosím len okuliare a vtedy sú KŠ v puzdre v jednom roztoku aj týždeň. Ak máš dobre uzatvorené puzdierko, tak by roztok nemal vyprchať 🙂

sandrahi
30. sep 2019

ked nenosis cocky, tak nemusi menit vodu v nich, teda roztok 🙂

evita11223
30. sep 2019

takto ked ich mas odlozene tak to netreba menit 🙂 len ked ich pravidelne pouzivas aby sa tam nedrzali tie rozne bakterie 🙂

meesha
26. okt 2019

@paulinka17 neni to pravda, podivej se do pribalaku, kazdy roztok to ma jinak. Fakt je, ze dva dny bych neresila.

janba
26. okt 2019

Tiež nemenim roztok v tom puzdre. Ked si idem dat sosovky, este ich trochu pokvapkam roztokom a dam do oka.