Koľko zeleného čaju môžem vypiť cez deň?

3. sep 2024

Koľko zeleného čaju môžem vypiť cez deň?

matkaleskova
3. sep 2024

No, na mna to posobi ako kava, maximalne salku-dve podla mna. A vecer uz by som ho teda nepila vobec, len doobeda.

axve
3. sep 2024

No ja pijem vela cierneho caju, cca liter denne. Dobry vyber sypaneho caju to je moje. Pijem ho uz dlhodobo a nepocitujem nejake problemy.

zzzza
3. sep 2024

Cca 1 liter

lius
3. sep 2024

zeleny caj ma cca tretinu kofeinu ako kava, takze by som ho pila max do obeda 2 salky. Ale to som ja, pre mna je dolezity spanok 🙂

petracandle
3. sep 2024

@zzzza liter? Tak to piješ asi nejaký lacný rozriedený "patok", lebo toľko by si kvalitného zeleného čaju vypiť ani nemohla. @autorka, ideálna je 1 šálka denne max 2

zzzza
3. sep 2024

@petracandle sáčkovy riedeny, tak 2-3 sáčky čaju na liter vody, nie sypaný

marianarem
3. sep 2024

Tak moja mama pije aj 2-3 litre denne uz dlhe roky. Ona ma ale aj nizky tlak, takze jej ho ten kofein asi akurat tak vyrovna. Tiez koncentraciu neviem, aku si robi, ale vypije ho ozaj kvanta. Pije sypane, nie sackove.

minenkak
3. sep 2024

Kľudne pi koľko chceš, treba skúsiť,ja zaspím aj s čajom v ruke ,môj muž tiež

dominikamacakova
4. sep 2024

Odporúča sa dve šálky denne, ale vraj zaťažuje obličky, tak ho netreba piť každý deň. Ja čaje striedam a pijem len sypané bio čaje lebo samozrejme, že pesticídový čaj dva krát zdravý nebude 🙈

autor
4. sep 2024

A aké čaje by ste odporúčali na denné pitie?

fido69
4. sep 2024

Neda sa povedať koľko šálok čaju je v norme. Pretože dôležité je
- druh čaju
- množstvo/hmotnosť čaju, ktorý vyluhujeme
- obsah kofeinu

Ja pijem pocas dňa liter zeleneho čaju (4g zeleneho caju na liter vody) So spankom problém nemám žiadny.

dominikamacakova
4. sep 2024

Ak chceš niečo povzbudzujúce tak môžeš piť namiesto zeleného napríklad yerba mate. Ja pijem každý deň zo svojich byliniek, mám rada zmes levanduľa, rumanček, sedmikráska(na večer) alebo nechtík, rozmarín a mäta dlholistá (na ráno). Striedam to rôzne