Je vaping škodlivý?

18. mar 2024

Je vaping veľmi škodlivý?

vetva99
18. mar 2024

Diskutabilne. Na jednej strane je to cistejsie ako cigarety, na druhej strane kazde fajcenie je skodlive.

martinka13
18. mar 2024

Určite je to škodlivé. Ako veľmi sa dozvieme časom....

chrobak7
18. mar 2024

Pre peňaženku určite.

13uzivatelka11
18. mar 2024

@vetva99 myslíš si že ten chemický bordel je škodlivejsi ako tabak? Nefajčím ani jedno, ale myslím si, že o škodlivosti tychto cigariet sa popísalo už dosť.

maranco
18. mar 2024

Je tam návykový nikotín. V tej pare nie je len voda, ale aj ťažké kovy.
Nemusíš byť otrokom závislosti.

cosmic_origin
18. mar 2024

Hlavne nie sú štúdie o dlhodobom účinku konzumácie tých chemikálií takýmto spôsobom, takže tí čo teraz vapeujú sú pokusní králici.

riesska123
18. mar 2024

@cosmic_origin dlhodobé znamená čo ?

maranco
18. mar 2024

@riesska123 keď vapuješ viac rokov, čo to s tebou urobí
Aj prášok DDT alebo azbest bol kedysi "skvelý" kým neprišli po rokoch na to aké je to škodlivé.

karolinakovac
18. mar 2024

Horší ako klasické cigarety

riesska123
18. mar 2024

@maranco a to sa nevie ? Veď vape nie je taká novinka na trhu terajšia …

cosmic_origin
18. mar 2024

@riesska123 Dlhodobé v zmysle minimálne 20 rokov až celý život, a hlavne také štúdie, ktoré sledujú veľkú vzorku ľudí. V eliquidoch sa používajú potravinárske farbivá a príchute, ktoré sú bezpečné pri konzumácii v potravinách, ale nevie sa aké to má dlhodobé účinky na organizmus, keď sú zahrievané a absorbované pľúcami. Aj pri krátkodobom vapeovaní už dosť ľudí dostalo pneumothorax (skolabovanie pľúc, takže nič príjemné.)

autor
19. mar 2024

Ja som vapoval cca 5 mesiacov ale prestal som ,nemal som týždeň už ...a mám také nutkanie si to kúpiť..lebo pracujem ako sofer čiže keď mi bolo dlho za volantom vždy som si to dal ..a preto sa pýtam ci je to veľmi škodlivé lebo rozmýšľam ze sa k tomu vrátim...

cosmic_origin
19. mar 2024

Ja som prestala pred vyše mesiacom a neľutujem. Vtedy som nedokázala byť bez nikotínu ani hodinu a teraz naň skoro ani nepomyslím.
Odporúčam sa k tomu nevracať. Lepšie prejsť si odvykacím absťákom, než každý deň po celý život zažívať kolotoč abstinenčných príznakov a davať peniaze do vrecka nejakých boháčov, ktorým je absolútne ukradnuté, aké to môže mať dlhodobé účinky.
A to nehovorím ešte o tom aké sú jednorazové elektronické cigarety neekologické a o dopade závislosti na všetky sféry života. Z vlastnej skúsenosti viem, že závislosť neni zábava, závislosť je skôr niečo otravné, ako keď človeka niečo svrbí, ale vždy, keď si to poškrabe, tak to zaberie len na chvíľu a potom to svrbí viac.