Je v poriadku pre telo, keď si dám raz za mesiac na obed langoš?

30. sep 2024

Asi mám nejaký blok v hlave neviem… snažím sa jesť vyvážene včera som mala hríbovú polievku lososa plus salat.. predtým bravčové mäso a fazuľové polievka… atd
No dnes mám chuť na langos na obed ešte som nejedla… je v poriadku si to raz za čas dať? Nesnažím sa chudnúť ani nic tak neviem čo riešim

h2
30. sep 2024

Jasné, v pohode si daj, dobrú chuť.
Ale ak si o 14:46 ešte neobedovala, tak si už určite dosť hladná, potom má človek chuť na "hlúposti".

hradnapani
30. sep 2024

ak to tvoj zlcnik/ zaludok zvladne, tak si daj. Naozaj riesis blbiny 🙂 (mna by to na prazdny zaludok zlozilo, ale okrem toho, ze by mi bolo iba zle, sa telu zase nic strasne nestane, ked si ho das raz za cas)

bublinka1426
30. sep 2024

uplne. strava ma byt roznorada.
langos by som si dala aj o 20.00 ak by som mala ok travenie a mala nan chut.

earlgrey
30. sep 2024

Telo potrebuje aj takéto jedlá...ja keď som chudla, držala som sa presne toho, čo mi tréner povedal ale zdôrazňoval mi, že keď mi povie, že mám ísť vyjesť mekáč, tak tam mám ísť a vyjesť ho, lebo telo to potrebuje...a aj teraz keď nechudnem a udržiavam si len váhu, tak úplne bez výčitiek si dám aj pizzu, aj mekáč...langoše nie, ja vyprážané celkovo na žalúdok nemôžem...teda nič, čo sa pečie v oleji...lebo by mi bolo zlé...nemaj výčitky a nerieš...daj si a dobrú chuť 😉

lucia13022023
30. sep 2024

Jasne ze si daj. Je langoš zdravý? Nie. Chce to tvoje telo? Áno. Aj hlava musí byť ok. Balans.

pribinak
30. sep 2024

Nie je v poriadku mat takýto stres z jedla. To až hranici s poruchami PP. Sama predsa vieš, že raz za čas ti 1 langos nijako neublíži

bublinka1426
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
beata_k
30. sep 2024

Ak ten losos bol z volnej prirody a nie z farmy, tak ten langos je este nic v porovnani s tym lososom.

autor
30. sep 2024

@bublinka1426 akú večeru? Ja som to mala na obed v práci o 12.

luccija
30. sep 2024

@bublinka1426 kde píše, že to jedla na večeru?
Autorka nejes vyprážané denne, tak kľudne si dopraj.

crazy_cat_lady
30. sep 2024

samozrejme, ze si mozes dat. zas to tak neries, je to "len" jedlo..

bublinka1426
30. sep 2024

aha ok

včera vs vecera ( zle som precitala)
dobre beriem spat.
pocuj na co riesis toto tu,
ved ked to nejes kazdy den ...v pohode. 🙂 premastis crevo.
ani ten losos z kantiny nie je ziadna vyhra. pokial si to nejedla niekde v Norsku.

@luccija este raz, vcera vs vecera, zle som precitala. svetu mier

autor
30. sep 2024

@bublinka1426 dobre idem si dať 🥺❤️

bublinka1426
30. sep 2024

na zdravie 🙂 ja obcas robim doma. raz za cas , staci.
ale mne zle travi, a tympadom, sa musim velmi obmedzovat.

lucka_ke
30. sep 2024

tak langoš je kysnuté cesto, vypražené v prepálenom oleji + majonéza či čo sa na to dáva... nič čo by tvoje telo nutne potrebovalo, ale raz za mesiac ti to neublíži, môj žlčník by to nestrávil

bublinka1426
30. sep 2024

@lucka_ke ja to obcas risknem ale skor domace.🙊

sisska96
30. sep 2024

Čo najhoršie sa ti môže stať? Nič :D Jedine ak máš slabý žalúdok, tak dlhšie/ ťažšie sa trávi

autor
30. sep 2024

@sisska96 nie nemám nič s trávením mám silný žalúdok..
ja ani neviem čo riešim proste

milanemila
30. sep 2024

O co je horsi langos ako to bravcove maso a fazulovica? 🤷🏼‍♀️ ak sa teda bavime z pohladu nejakej zdravej racionalnej stravy?

sisska96
30. sep 2024

Nerieš proste a dobrú chuť

liusa82
30. sep 2024

No keby mňa vidíš aké šmakociny každý deň jem aj by si odpadla a ty tu vzdychaš nad langošom raz za uhorský rok😀 ja jem hlavne hranolky,vysmažane,naše ťažké jedlá slovenské,plno sladkostí a stále mám postavu pubertiačky. Zdravotne som na tom tiež fajn. Takže never tomu, že zdravá výživa ťa extra spasi 😊

kiwi3
30. sep 2024

tiez som nepochopila, ci to bravcove a fazulova polievka mali byt zdrave alebo to uz autorka menuje, co zle zjedla... o tom bravcovom mozme polemizovat, ci to nie je horsie ako ten langos. hlavne ak ho clovek jedava denne, tak je langos raz za mesiac oproti tomu uplne neviniatko

bolarazjedna
30. sep 2024

@milanemila tak bravčové naši a fazuľa obsahujú bielkoviny, ktoré sú zdravú prospešné a človeka zasýtia. Kangis obsahuje iba sacharidy. Ak teda nerátame nízky obsah bielkovín v mlieku, čo sa použije na prípravu + v kyslej smotane a v syre, či sa dava na vrch.

oli18
30. sep 2024

Ty mas kolko rokov , ak sa pytas taku chobotinu? To som si myslela, ze uz som tu vsetky hluposti sveta citala, ale vyzera, ze nie. 🙈

mirage
30. sep 2024

@bolarazjedna kangis?

mandarinka555
30. sep 2024

A psychiater čo na to hovorí? Mentálne si v poriadku? Zakladať ďalšiu stupídnu diskusiu o 💩

thirstymonk
30. sep 2024

Každý langoš skracuje život o 11 rokov. Nerob to.

milanemila
30. sep 2024

@bolarazjedna ja poznam nitricne hodnoty oboch jedal, len mi prislo trosku vtipne, ze niekto povazuje bravcove maso a fazulovicu na obed za priklad zdravej stravy a tolko lamentuje nad langosom.

jockey
30. sep 2024

@beata_k čo je zlé na losose z voľnej prírody? 😀

bolarazjedna
30. sep 2024

@mirage langoš.... Neprečítala som to po sebe, takto to potom vyzerá 😃 autocorrect vymýšľa nové slová

@milanemila tak podľa mňa sú zdravšie. Napr ja robím fazuľovu polievku iba so zeleninou, síce dávam ak bujón ale inak nevidim vo fazulovej polievke nič nezdravé. A bravčové mäso tiež nie je nezdravé, pokiaľ to neje človek každý deň. Pre mňa určite iná kategoria, ako langoš.