Je oblečenie z polyesteru škodlivé?

26. mar 2023

Kupila som si obtiahnuté topy v pepcu skoro 100%polyesteru, vobec ma nenapadlo pozrieť zlozenie vláken. Je to škodlivé nosiť? Dakujem. Neviem co s tym teraz.

viestta
26. mar 2023

Nosíš silonky? Nosíš plavky?

deedol
26. mar 2023

akurat sa v tom mozno budes potit a/alebo sa vyhodis, ak mas citlivu pokozku. vyskusaj a uvidis 🙂

autor
26. mar 2023

@viestta nosím jasné, teraz som sa nad tym zamyslela, takze si myslis, ze to neni skodlivé na zdravie nosit to?

dzulli1980
26. mar 2023

Nenosím takéto oblečenie ... nie preto, že by to bolo škodlivé, no potím sa v tom neskutočne.

viestta
26. mar 2023

Neumries z toho, budeš sa len potit

deadlylucy
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
jaja20
27. mar 2023

Prosím ťa 🙄 veď milióny ľudí nosí také oblečenie, vrátane mňa, a nič im nie je.

ikonica
27. mar 2023

Myslim, ze 90% sportoveho oblecenia je z polyesteru.... Ci uz softshell, funkcne uplety a pod... Keby to skodilo, tak sportovci asi chodia nahi... Zalezi ako sa v tom citis, na ake prilezitosti to chces nosit, ako sa to bude na tebe spravat...

basulaak
27. mar 2023

V saune je.

stanulienkat
27. mar 2023

Hlavne to neprať v aviváži, pretože potom je to úplne ako igelit a ešte viacej to smrdí. Takéto nepriedušné materiály môžu spôsobovať plesňové ochorenia na koži. Ale to by si musela asi non-stop nosiť a možno aj neprať.

jaond19
27. mar 2023

Takyto material neznesiem ako vrchny odev (tricka, mikiny), velmi sa v tom potim. Tam uprednostnujem bavlnu.

autor
27. mar 2023

Dakujem vam, aj za radu neprat v avivazi.