Fajčenie po pôrode

6. júl 2024

Ahojte. Keď som ešte nebola tehotna som bola aktivnym fajčiarom, samozrejme som hned prestala, ako som našla na teste 2 čiaročky.. ešte tehotná stale som aj kojenie chcem dopriať mojmu bábätku, ale su maminky ktore ste po tom vsetkom zacali znovu fajcit ?

markaterka
6. júl 2024

Určite je veľa takých. Ale nebolo by lepšie, keby si s tým opäť nezačala? Keby si vydržala? Keď si dala 9 mesiacov, dáš aj ďalšie .

dominikamacakova
6. júl 2024

Stojí ti za to dávať 6€ za krabičku cigariet? Nedalo by sa tie peniaze využiť aj inak ako na cigarety? Nestojí za to žiť o 20 rokov dlhšie?

egonsk
6. júl 2024

ludia su rozne nezodpovedni, preto niektore zacnu fajcit, pit, fetovat, alebo zit bujarym zivotom a potom obcas ich potomkov mozes vidiet v detskom domove so slzami v ociach... Netreba si z nich brat moc priklad.

evcagabi
6. júl 2024

Viem, ze po porode si zapalim. som zo seba uz teraz trosku sklamana ale sakra moc sa na tu cigaretu tesim 😅 a to som bola uplne slaby fajciar, cigarety som mala tak na 4dni krabicku

cimage
6. júl 2024

Pre mna nie je nic hnusnejsie ako vidiet kocikujucu fajciarku co vydychuje dym na kocik. Ja som tiez fajcila, ale uz nemozem ten smrad ani citit.

evcagabi
6. júl 2024

@cimage nad babatkom v kociku si zapali len pinda, to je fakt

mia_von_prag
6. júl 2024

Držím ti palce, aby si vydržala čo najdlhšie.
Deti budú mať rôzne virozy, niekoľkokrát do roka sople, kašel, nepridávaj k tomu fajčiarske prostredie, ktoré ich bude len dráždiť. Buduj dobrú imunitu. Buď im príkladom

jaass
6. júl 2024

Vau, to je super, že si prestala počas tehotenstva, poznám mamky, ktoré po porode každý deň odkladali peniaze a po čase videli, koľko ušetrili a kúpili si niečo iné. + nič nenahradí materské mliecko bábätku, žiadne umelé mlieko. Skús aj ty potom odkladať peniaze 🙃

qwer2019
6. júl 2024

No moja mama bola fajčiar odkedy v 20tke začala pracovať, 5x prestala, lebo 5x bola tehotna+ kojenie, no vždy začala. Ja som bola tiež od mladosti fajčiar, 2x tehotna+ 2,5r kojenia a zase som začala. Ale niektorým sa darí nezačať.

qwer2019
6. júl 2024

@evcagabi vidíš, na to ze opäť po dokojeni som začala s fajčením, toto aj mne extrémne vadí. Pri dieťati som si nikdy nedovolila zapáliť. A ešte bábo, tými zadrtkanymi rukami ho chytať. Cumeľ do úst alebo co.

deedol
6. júl 2024

ak potrebujes nejake argumenty, preco nezacat znova, tak pozri mozno rizika pasivneho fajcenia (pre dieta) alebo nieco o tom, ako na dieta vplyva zivot s fajciarom (ci uz zo zdravotneho hladiska, alebo z hladiska pravdepodobnosti, ze aj z neho bude v buducnosti tiez fajciar/ka). mne taketo racio argumenty pomahaju, ked mam v niecom slabu volu (sice nefajcim, ale v inych veciach 🙂) a mimochodom super, ze si prestala 🙂

mandzula
6. júl 2024

Drzim ti palce, aby si sa k fajceniu nevratila. Ako motivaciu si mozes dat, ze peniaze, ktore usetris, das dietatu na nejake sporenie.🙂

lenkasarka
6. júl 2024

Ja som prestala hneď ako som sa dozvedela že som tehotná. Myslela som že hneď ako porodim tak si zapalim,ale nefajcila som ďalšie 3 roky. Možno to tak budeš mat aj ty a ešte pevnejší vôľu a nazapalis si už vôbec. Teraz nefajcim rok a dúfam že už vydržím do konca života 😁

cyberk
6. júl 2024

Bezne stretavam socky s cigou v hube a dietatom pri sebe 🙈 dokazala si prestat na skoro 9mesiacov, tak to uz potiahni aj dlhsie

milanemila
6. júl 2024

Ano su take nechutacky co dokonca fajcia aj nad kocikom so svojim dietatom 🤷🏼‍♀️ nie raz som sa s takouto zenskou pohadala na ihrisku, lebo sa jej zdalo ok vypalovat zobak vedla preliezky alebo pri sedeni na okraji pieskoviska. Mne je z takych zien normalne na tycku.

mima1608
6. júl 2024

Ja som bola v pôrodnici s jednou, ktorá už deň po pôrode sa vytrácala pred nemocnicu fajčiť, tak aby ju sestričky a doktori nevideli. Nedám ruku do ohňa za to, že to nerobila aj počas tehotenstva. Ja som prestala. Bola som aj tuhý aj slabý fajčiar. Mala som také obdobia. Ale viem, že nezačnem. Aj svokra napríklad fajčí a vadí mi už len keď príde k nám a cítim jej to z oblečka. Plus vidím, že aj dcére to vadí, keď je pri nej.

majlo1234
6. júl 2024

@evcagabi a mozno nie😂 kamoska to tiez hovorila, a nic, uz je desat mesiacov po😂 ja som sa tiez hecovala, ako sa tesim na kavu a cigu, a starsi syn ma tri roky a ja nic, vobec . Nepoviem, ze na to niekedy nemyslim, ale pride mi to uz s deckom absolutne nechutne, potom tymi smradlavymi rukami ho chytat, este aj spolu spime v posteli. No nehovorim, ze o par rokov, ked budu deti velke, nebudem zas vypalovat hubu, ale hadam uz nie.😂

autor
6. júl 2024

Tak po prvom som zacala fajcit asi po polroku, ale to len preto ze kava ciga prerabka domu atd.. a tak ma to drzalo 4 mesiace .. potom ma premkla tuzba po dalsom dietati a ked sa zadarilo zas som nefajčila aj ďalšie 3roky,.. potom prislo velmi ťažké obdobie a ja som zas zacala fajcit a vlastne fajcila som rok aj 3 mediace pokym som nenasla ciarku na teste hned som zahodila... u mna neboli fajcenim normálne cigarety ale iqos som fajcila .. no aj ked som fajcila nikdy nie pred detmi alebo v ich blizkosti ... väčšinou na balkone pri káve, alebo vonkj cestou do auta atd .. len do toho prišla aj praca tak som zacala viac a viac..

Popravde nechcem začať, ale niekedy ma premone taka chut, ze si pomyslim co by to bolo kavicka iqoss a klidek :/ ale smazorjeme ze ani pocas kojenia fajcit nebudem to si radsej hlavu odtrhnem 😀

Ale dakujem za nazory 🙂 snad tie chute co mam teraz je vplyvom hormónov a po porode alebo rsp ked prestanem kojit ma ani len nebapadne si to ist kúpiť

raffaella
8. júl 2024

Nezačni fajčiť, zvlášť keď si už s tým vedela seknúť. Cigarety sú pre zdravie, pokožku, zuby a smrad to najhoršie čo si môžeš urobiť.
Ja chápem ešte mladicku nerozvážnosť, ale ľudia po 25 by už mali mať rozum a nefajčiť. Smrdí to, škodí to, zhoršuje hojenie rán, strašne z toho starne pleť, žltnú zuby a smrad z úst, významne sa zvyšuje rakovina ústnej dutiny, sivá a zhrubnutá pleť a ešte je to aj drahé.