Eukalyptus do zvlhčovača vzduchu pri novorodencovi?

tomike1
23. mar 2020

Zdravím, malý ma 3 týždne mali sme v izbe strasne sucho kvoli novym sadrovym omietkam. Tak som zakupil zvlhcovac vzduchu a k tomu aj eukalyptove kvapky. Zda sa mi v noci zahlieneny a tazsie sa mu dycha hlavne ked spi na chrbte. Mohol by som vyskusat eukalyptove kvapky nech mu trochu precisti dychacie cesty?

gondyo
23. mar 2020

hlavne vlhkejší vzduch,ideálne cez deň vonku,teraz je zložitejšia situácia ale kočíky aj tak vidno po vonku aspoň balkon..neviem či je to práve najzdravšie prostredie pre novorodenca,môžte ho dať spať do inej miestnosti?z omietok sa uvolňuje kadečo a malý to dýcha...ten eukalyptus si myslím že sa dá,pozor na to čije to silica alebo akože olej ale keď si prečítate zloženie tak samá chémia...aby ste ešte viac nepoškodili ako pomohli...hlavne cez deň nárazovo vetrať,urobiť prievan stačí 5 min viackrát za deň

marshmallow
23. mar 2020

@tomike1 ja mam aroma difuzer a každý večer dávam eukalyptus alebo mätu kučeravu bez toho neviem už ani spať, som alergička a astmaticka a mne to pomáha a spi so mnou aj dcérka a všetko je v poriadku používame značku Sallos majú 💯 prírodné zloženie

tslobik
23. mar 2020

@tomike1 treba len čisté silice, éterický olej, nie vonný olej, kompozície.

lucka_l
23. mar 2020

ahoj, toto sa pise na blogu slovenskeho vyrobcu silic Hanus:

Osobitnú skupinu silíc s účinkami na dýchacie cesty tvoria silice s obsahom 1,8-cineolu (eukalyptová silica) a s obsahom mentolu (mätové silice) Najnižšia veková hranica dieťaťa pre použitia týchto silíc je 2,5 roka.

takze eukalyptus radsej nie