Energetické nápoje ma držia pri živote

5. sep 2023

jedine co ma drzi pri zivote su energetaky, inak ma vypina, nemam energiu, zaspavam, co je so mnou zle, bojim sa, proste nie stale ale iba ked proste nemam fyzicku aktivitu, napr. sedim v skole tak ma vypina ale ked som na brigade a fyzicky sa vela narobim je to v pohode, este ma to aj nabudi. co to bude...

doriiis
5. sep 2023

To budú práve tie energetaky....presne pre ne ťa vypína.

lubina
5. sep 2023

Zeby zavislost na energetickych napojoch??!!

valeria_h
5. sep 2023

Je to svinstvo, nepi to.

januska12323
5. sep 2023

Vyhoď ich do koša. Ak zaspávaš v škole asi málo spíš v noci.

ariannazara
5. sep 2023

Kamošovi 30 ročnému prasklo srdce a zomrel co pil energetické drinky na dennej báze.

alickapusinka
5. sep 2023

Bola som v nemocnici na pozorovanie a bola tam 17 ročná mlada baba a dostala epileptický záchvat. Najprv že sa nevedelo prečo a potom sa priznala že pila najmenej 2 roky v kuse každý deň energetický nápoj. Potom mi hovorila že stala sa závislou a až ju to dohnalo do nemocnice a mala záchvat. Lekár povedal som ho počula že obsahujú látku ktorá spôsobuje epileptické záchvaty a neskôr v nadmernom používání spôsobuje aj zlyhanie obličiek, cukrovku.

ivangeline
5. sep 2023

Prestan pit energy drinky do mesiaca sa ti to upravi. Spi v noci. ;) Zdiemni si poobede. Spanok je zdravy.

vler
5. sep 2023

Nicis si zdravie

deti95060810
5. sep 2023

hrôza čítať že epi záchvaty...

heln
5. sep 2023

ver tomu, ze v skole, na vyske na prednaske, na pouceni o bezpecnosti prace, v praci pri kancelarskej robote.... vypina kazdeho.
nepi energetaky, kvalitne sa stravuj, dobre sa vyspi bez pozerania do mobilu a upravi sa to.
mysli na to, ze energetaky obsahuju mnozstvo cukru a okrem inych veci aj taurin - vygugli si co to moze sposobit dlhodobo. minimalne skoncis s liecbou vysokeho tepu a na liekoch na jeho znizenie do konca zivota.

macekovam
5. sep 2023

Ak veľa pracuješ tak cukor doplnaj.. Dostatok tekutín... Nie energetavky.. Mozes mat ťažkosti so srdcom po nich... Ak malo ješ a veľa makáš tak ta vypína z hypoglykemie

alickapusinka
5. sep 2023

@deti95060810 hej so mnou bola na izbe ja mám epilepsiu bez záchvatov ale chodím raz do roka na 3 dni do nemocnice na kontrolne vyšetrenia bola som teraz cez prázdniny tam bola aj ONA so mnou na izbe.

denithestrange1993
5. sep 2023

Daj si radsej nejaku fajn kavu,ta je zdravsia aj chutnejsia

autor
5. sep 2023

@ivangeline ano mavam aj pauzy ale potom sa vzdy ku nim vratim, spim aj poobede, spanok mam 4-5 hodin pretoze cestujem kvoli skole skoro rano, ale to je nieco co proste neviem opisat, ako iny clovek som ked ho nemam ako za nejakou stenou, otupene vsetky zmysly. a vadi mi to, ze ma tak uspava, ze tomu neviem zabranit proste sa mozem snazit nezavriet tie oci ale aj tak mi ich zavre

autor
5. sep 2023

@denithestrange1993 ja by som ju pila, len mne nechuti preto pijem energetaky

denithestrange1993
6. sep 2023

Mne chuti cola ale nepijem ju denne,lebo vie ze to nie je zdrave. Musis si to usporiadat v hlave ci je dolezitejsia chut alebo zdravie. Lebo si teda koledujes na kardiovaskularne ochorenia.

plushika
6. sep 2023

osobne si myslim, ze si si na tie energetaky skor vypestovala poriadnu zavislost. ver tomu, ze raz sa ti to istotne vypomsti, tak sa to pokus zastavit, pokial si neuzenies nejake poriadne zdratotne problemy

levandulova111
6. sep 2023

Môj otec kvôli energetakom nedávno zomrel... Zväčšilo sa mu srdce, skornateli tepny a hotovo .. kašli na to, choď k doktorovi a nech ti pomôže, keď ti nechutí káva obyčajná, sú aj iné alternatívy, 2v1, 3v1, kapučíno, neska atď atď, dá sa ochutiť šľahačkou, spraviť sladšia, posypať kakaom, dať toping, áno je to kalorické, ale myslím si, že lepšie než energetak... Energetak je čistá smrť...

levandulova111
6. sep 2023

Napr ja som pila dve kávy denne, už pijem len jednu a druhú som nahradila zeleným čajom ochuteným medom. Aj zelený čaj obsahuje kofeín... Skús ísť touto cestou

autor
7. sep 2023

@levandulova111 dakujem za rady

sheila121
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
alickapusinka
7. sep 2023

@sheila121 vážne och preboha. Fuj to hnusný humus

zuzuliennka1
7. sep 2023

@levandulova111 stale je ale lepsie dat si hoci aj tri kvalitne kavy, nez co i len jednu plechovku energetaku.
energetaky su to najhorsie, co mozes pit @autor

levandulova111
8. sep 2023

@zuzuliennka1 veď nehovorím, je to pravda, no mne káva nerobila dobre na žalúdok, preto som poobednú vymenila za zelený čaj... 😊 ale rannej sa vzdať neviem 🙈 to je už taká tradícia, káva, balkón a východ slnka 😁

nutellkaaa
18. sep 2023

mám presne ten istý problém a snažím sa s tým prestať. Hľadám riešenia, začínam bezkofeinovou kávou