Domáce vajíčka alebo z obchodu

16. feb 2023

Ahojte zienky, chcela by som sa spýtať, kupujete radšej domáce kvalitné vajíčka od niekoho koho poznáte alebo kupujete klasika v obchodnom reťazci pre to lebo sú lacnejšie oproti tým domácim?
Alebo keby tí , ktorí nemáte tu možnosť kupovať domáce 🥚 , keby ste takú možnosť mali, kúpili by ste radšej také?

elenka.k
16. feb 2023

z obchodu

divokykonik
16. feb 2023

My nakupujeme vajíčka v súkromnom chove a cena vychádza o pár centov nižšia ako v obchodných reťazcoch. Nakupujeme klasické aj prepeličie vajíčka.

jabadabadu
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
babatkoo
16. feb 2023

Ja som z mesta, vzdy som kupovala minimalne podstielkove. Z klietkovych sa mi dvihal zaludok - pri predstave ako ta sliepka zije a to co zazije dava do vajka. Potom sme zacali chodit na farmarske trhy, cca 5 rokov dozadu, od vtedy iba domace. Medzi som si nasla v mojom okoli 2 dodavatelov domacich vajec (rodina + suseda). Ak musim kupovane, tak iba volnych chov. Manzel presiel rakovinou a od vtedy si zaklada velmi na strave. Preto si radsej priplatime za domace.

nikoleta1234
16. feb 2023

Už 2 roky nekupujem vajíčka, mame vlastne. Dokonca toľko, že každý mesiac viem predať po 60ks...chceli sme predat za 0,20€/kus...a verte mi, nevedeli sme predať.... Zvláštne ze ľudia radšej kúpia v obchodoch, ako by mali aspoň trošku podporiť domácich... Nemyslím si ze sme predávali za horibilnu sumu... Len proste aby sme mali deťom na nejaký jogurtik..

zafir01
16. feb 2023

Chovám sliepky na svoje vajíčka, predávam, keď mám nazvyš. A keď prišlo 0bdobie, že som nemala, kupujem domáce od iných chovateľov..
Mame síce novostavbu postavenú. Ale keďže mame 2500m2 pozemok, tak mame aj výbeh pre kury. A králikov na maso.

petamich
16. feb 2023

ak by som mala moznost, kupujem domace ale nemam, tak kupujeme z obchodu 🙂

tyrkysova_kobyla
16. feb 2023

Kupujem v obchode a davam si pozor, aby to nebol klietkovy chov

zafir01
16. feb 2023

@nikoleta1234 ja som predávala 100 vajec týždenne. Do jednej firmy, a tam si to už rozdelili kolegovci. Pred 3 rokmi som predávala 10 ks po 1,5€,
Teraz predávam po 2,50 €, ale napr kamoška predáva po 3 eura a vždy predá (okres Považská Bystrica)

nikoleta1234
16. feb 2023

@zafir01 no ja 30 ks za 6€. Nemyslím si ze je to zlá cena

floki1994
16. feb 2023

My mame domace od mojej mamky...tej sme kupili sliepky ktore maju pekne vybeh kazdy den ..mamina je stastna ze sa ma o koho starat a vajicka nam vsetkym dava plus samozrejme ma viac nez dost sama pre seba 🙂

miriam11
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
katica06
16. feb 2023

nekupujem vajíčka, máme vlastné. 🐔🐣

veronika_pb
16. feb 2023

kupujem od susedy 10ks/3€ a ak nema dost, tak z obchodu vzdy podstielkovy chov .. ked treba vela, napr pred vianocami do kolacov alebo tak, tak bravam aj priamo z hydinarne 30ks

kvetinka75
16. feb 2023

kupujem od susedy domáce, Ak nemá bez problémov a výčitiek kúpim aj v obchode.

19mmm71
16. feb 2023

Mám svoje,ale kupovala by som domáce

jaroe
16. feb 2023

Kupujem v obchode 0 alebo 1, domáce nemám od koho.

callisia
16. feb 2023

@zafir01
@nikoleta1234
Baby, odkiaľ ste? Ja som doteraz nezohnala nikoho kto vo veľkých množstvách dokáže predávať. Kupujeme sprostredkovane z hydinarne ale ak by som mala možnosť, chcela by som domáce. Ja kľudne za to vajce 20-25 centov dám. Som z okolia Nitry, vedela vy som si ich prevziať v Nitre ak by ste boli z poblízka.

jamabe
16. feb 2023

Určite domáce.. Dostavame od svokrovcov a ked nie od nich, kupujeme od ludi, co poznáme, vieme, ze tie sliepky behaju volne.. Kolace z domacich su fakt zltucke a okrem toho muzovi byva z kúpnych tazko 🤷

tehulka2011
16. feb 2023

Nekupujem ziadne vajcia, nepovazujem ich za vhodnu potravinu

nikoleta1234
16. feb 2023

@callisia ja okres RV, takže daleko

mondolina
16. feb 2023

kupujem domáce 10 ks/ 2€

elenka.k
16. feb 2023

@tehulka2011 a koláče, zákusky, cestoviny, halušky, palacinky, plninu, .... rezné, fašírky ... šalát ...ako robíš

tehulka2011
16. feb 2023

@elenka.k do halusiek, palaciniek nedavam vajcia. Rezne, fasirky nerobim. Cestoviny kupujem bezvajecne. V kolacoch sa da nahradit tapiokovou mukou zmiesanou s vodou, ale vraj su aj ine nahrady vajec.

buberova
16. feb 2023

Len z obchodu.. príde mi to pohodlnejšie ako mať ďalšiu zastávku kde ísť po vajíčka

mima1608
16. feb 2023

Ak mám možnosť kúpiť domáce, kupujem tie, ale to sa nie vždy dá v poslednej dobe. Takže inak kupujem v Novogale a cena je tam podstatne nižšia ako v Supermarkete.

lujza123
16. feb 2023

V obchode, také co su z volného výbehu. Keby je možnosť domácich tak kupujem domáce.
Na cene mi az tak nezáleží, nikdy by som nekupovala vajcia z klietkoveho chovu koli usetrenym pár centom, tie sliepky živoria v otrasnych podmienkach. To by som radšej vajcia nejedla vôbec

simca06022011
16. feb 2023

@nikoleta1234 u nas uz pred 3 rokmi isli vajcia domace 10ks za 2EUR, teraz ani neviem. Ale ked su v obchode za 4, nevidim dovod preco doma pytat menej ako co i len tie 2-3EURa. My chovame nieco, a kukurica psenica isli hore poriadne posledny rok (my davame zvieratam iba to, nekupujeme zmesy atd)

Inak uprednostnujem domace, neviem preco by som mala kupovat v ocbhode, ked ich viem mat domace, ci svoje ci od nejakeho hydinara. Detto maso rozne, mlieko..

jaroe
16. feb 2023

@mima1608 prosim ta ten Novogal robi aj rozvoz? Pozerala som na stranku, ze sa dajú objednať, ale to si asi treba vyzdvihnut vsak?

vorkola
16. feb 2023

aj ja len domace, ale uz nemam od koho, vsetci to maju uz len pre svoje rodiny