Dnes som bola na slnku. Môžem ísť zajtra do solária?

8. júl 2024

Dobrý deň ak som bola dnes na slnku môžem ísť zajtra do solária?

anavixy
8. júl 2024

Preco to chces urobit?
Pokial nemas rada svoje telo a pokozku, tak jasne, mozes, je to to iste ako ked zajtra pojdes zasa na slnko (predpokladam bez spf).

1xenia1
8. júl 2024

@anavixy áno môžeš ísť do solária. Ale tiež som toto nikdy nepochopila. Ženy chcú byť krásne kupujú všetky možné anti age krémy, botox, kyselina, mezoterapia a ešte neviem čo všetko a potom bác idem sa na x hodín vyvaliť na slnko/do solária čo spôsobuje najhoršie vrásky a starnutie kože a v neposlednom rade rakovinu.
Týmto na nikoho neútočim je to len konštatovanie

anavixy
8. júl 2024

@1xenia1 suhlasim… a na zaciatku leta treba ist do solaria sa predopalit 🙉 mam presne taku kamaratku, cez den vypecena na slnku a vecer sera a kremiky, pritom rozumna zena ale v tomto si neda povedat 🥲

xux
8. júl 2024

Za rakovinu si ides este platit. Prosim ta, spamataj sa

minenkak
8. júl 2024

Kľudne aj dnes večer,ešte

domka222
8. júl 2024

Môžeš ísť, ale neodporúča sa kombinácia slnko a solárium.

sisska96
8. júl 2024

Načo? Chýba ti rakovina ku šťastiu?

bloger
8. júl 2024

Radšej nie ale je to na tebe.

taynee
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
ukgirls
8. júl 2024

mozes.. v den ked navstivis solarium sa neoporuca ist na priame slnko

tim23
8. júl 2024

Robíte zo solária neskutočný strašiak..

macatt
8. júl 2024

Prevádzkovala som solárium, až za 48 hodín sa odporúča.. pokiaľ je koža od slnka červená tak ešte neskôr.. častokrát opálenie vychádza napovrch až večer, alebo na druhý deň, nemusí sa to odhadnúť a potom sa koža spáli..

danusskaaa
8. júl 2024

Polovica žien, čo tu točí o rakovine zo solarka ani netuší o čo ide a ako pôsobí slnko... mimo toho, ak si opálená (červená pokožka) daj si pauzu aspoň 3 dni. Ak je to len obyčajný prechod po slnku, tak chod.

ssimusska
8. júl 2024

@autorka keď som sa opaľovala vonku, do solarka som vždy chodila až na druhý deň

dadis
8. júl 2024

@tim23 Ozaj? 😀 Ved si chodievaj a v 40tke budes ako susena slivka, a to je ten lepsi pripad. Melanom asi nechce asi nikto. Kvoli opaleniu? 🤦‍♀️

dadis
8. júl 2024

@danusskaaa No ved nam vysvetli 😀

tim23
8. júl 2024

@dadis 🤦

dadis
8. júl 2024

@tim23
@danusskaaa iba prva studia, co si clovek otvori https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC10...

There is growing evidence that solarium use is associated with an increased risk of skin cancer at any age, with the strongest evidence for exposure before 35 years of age (Dessinioti et al.,2022; Schulman et al.,2009). The doses of radiation emitted by sun lamps are much higher than those acquired by skin during sun exposure, which may impair the body’s defence mechanisms. Scientific research on the effect of artificial sources of UV radiation on the development of skin cancers have shown that more frequent and longer solarium use increases the risk of melanoma and squamous cell carcinoma (D’Orazio et al.,2013).

tim23
8. júl 2024

@dadis kriste, veď v soláriu ti poradia špeciálne prípravky určené do solária vzhľadom aj na typ pokožky a tiež ti odporučia ako dlho sa solárkovať.. Ty si choď prečítať pozitíva radšej

dadis
8. júl 2024

@tim23 Ano, samozrejme ze ti poradia pripravky. Baby, keby hlupost kvitla, tak orgovan sa moze pred vami schovat.

tim23
8. júl 2024

@dadis ďakujeme

ukgirls
8. júl 2024

k tej rakovine len tolko- dobrovolne si davate na ksycht makeup kt obsahuje karciogeny, o malovatkach ani nehovorim k tomu prihodime sulfatove sampony vselijake stylingove pripravky..co tak laky na nechty? zabalime to do parfemu .. na to hodime olecenie vyrobene v cine a je jedno aku ma znacku s tolkymi farbami v sebe,ze nasa pokozka si len tak pochutna.. spodne pradlo a tak dalej a tak dalej .. a co tak vnutro tela? dychame znecisteny vzduch plastovu vodu,potraviny tiez modifikovane plne sajrajtu kde microplast je nic oproti roznym inym mnamkam ... cumime do mobilov ,pocitacov a mohla by som pokracovat .. to solarium je uz tak minimalny spustac rakoviny ,ze sa cudujem ake ste mudre

dadis
8. júl 2024

@tim23 Ty si fakt myslis, ze pani v solariu ma zaujem na tom, aby bola tvoja pokozka zdrava a mlada? Alebo prenajima miestnost, kupila pristroj, trubice a kozmetiku a potrebuje si riesit svoj biznis? Rozmyslaj, prosim, hlavou.

dadis
8. júl 2024

@ukgirls make-up a sampony porovnavat s opalovanim je aj na MK diskusiu dost bizar 🤦‍♀️

stanulienkat
8. júl 2024

Najhorsia kombinacia je slnko a hned solarko. Melanom si pamata na vase opalenia cca 20 rokov.

tim23
8. júl 2024

@dadis áno má. Veľké solária čo majú prevádzky všade po Slovensku a zamestnajú kadejaké baby tak áno, tým to je asi jedno ale o tej pani o ktorej vravíš ty, ktorá si sama prevádzkuje solárium v meste tak tá má záujem predstav si. Poradí veľa krát aj nie svoje produkty ktoré má priamo v soláriu. Ale tak ja neviem, ty si v solarku nikdy nebola lebo solárium =rakovina, takže tebe zbytočne písať. Čítaj si štúdie

ukgirls
8. júl 2024

@dadis bizar je odpoved na otazku kt nebola polozena.. ona sa pyta na jedno a vy ju tu hejtujete inym-naco? za to ze nezdiela vas nazor? jej telo jej rozhodnutioe a prednasku si nechajte svojim detom

dadis
8. júl 2024

@tim23 Ja si radsej precitam studie, ako verit pani zo solaria. A predstav si, bola som aj ja v solariu. Davno. Vtedy "panie" v solariach tvrdili, ze to je zdrave 🤷‍♀️.
@ukgirls asi s dobrym umyslom poradit, nenapadlo ti to?

ukgirls
8. júl 2024

@dadis ale naco ked sa ta nik nepytal?? ona nieje hlupa a iste vie co sa o solariach pise.. ako xy ien co tam chodia .. lenze tu aj tak si ide kazda svoje mudra a pcha sa tam kde netreba ... kiezby zenske odpovedali na otazky ktore su polozene a nerobili okolo toho rozruch ako babky na trznici .. stejnak si urobi po svojom -preco? lebo ta nepozna..lebo tvoj nazor ju nezaujima,lebo tam chce ist ,lebo tvoja dobre menena rada je na dve veci

dadis
8. júl 2024

@ukgirls Asi nevie, ked tam chodi. Podobne ako
@tim23