Dentálna hygiena a možné zničenie zubnej skloviny

12. jún 2024

Ahojte, už niekoľko rokov chodíme s manželom na dentálnu hygienu. No pár dní dozadu sme náhodou túto temu otvorili v rodine a stále nad tým premýšľam. Zistili sme, že im ich dentálne hygieničky oškriabavajú jemne zuby. Naša nám ich škriabe, povedala by som dosť silno. Bolo nam povedané, vraj to tak má byť. Ale nezničí nám zubnú sklovinu? Každú návštevu vypľúvame veľa krvi. Oni len na prvej a potom nič. Vám škriabu zuby jemne alebo silno?

marcellka32
12. jún 2024

Každý má inú hrúbku zubného kameňa, takže musí to zoskrabat...mne sa kameň nerobí, takže neskriabe nic

ivuska_3
12. jún 2024

ja som bola pred par rokmi raz a naposledy, bolo mi to velmi neprijemne, zubny kamen sa mi netvori, viac tam nechodim a ani s dcerou neplanujem, aj ked sa nas pri kazde preventivke pytaju, ci chodime.

tripleheart
12. jún 2024

tá krv zavisi aj od citlivosti zubov podľa mňa, ale ak používate pravidelne dentálnu niť a medzizubnú kefku krvi by malo byť minimálne. Nedávno som bola na dentálnej a neškriabe ich nejak silno...závisí od povlaku, zubného kameňa ktorý sa mňe tvorí minmálne....keď tak skúste inú dentálnu hygieničku a porovnáte

marcellka32
12. jún 2024

@ivuska_3 ale ono by ti nemalo krvácať, ak áno treba zmeniť dr

basulaak
12. jún 2024

Dasna krvacaju vtedy ked su zapalene a zle cistis medzizubne priestory. Aj dasno mimo medzizubnych priestorov v okoli zuba moze potom krvacat. Mne to dentalna robi jemnucko, zubar je masiar a ten skrabe riadne, ale len kde je treba, on skor preferuje ultrazvuk a uz nedocistuje skrabanim. Skus zmenit dentalnu

madeincssr
12. jún 2024

Podla mna, kto ma vela kamena, tak primarne sa odstranuje ultrazvukom, ale na krckoch, kde kamen susedi (odchlipuje) dasno, to je citlive a tam (aby ultrazvuk nebolel) to DH odskrabuje tym hacikom, to neboli. A prave odtial dasno moze trosku krvacat. A samozrejme ked cisti medzizubne priestory az pri dasne, tiez troska krvi. Ved to sa vam stane aj ked mate prilis tvrdu zubnu kefku.

tundra
12. jún 2024

Pieskovanim,si sklovinu poskodis - info.od zubara,neodporuca.Staci klasika ultrazvuk.

surama
12. jún 2024

Tak, ako sa pisalo vyssie, krvacaju zapalene dasna. Musis pravidelne pouzivat aj medzizubne kefky a nit a spravne cistit zuby...nebude sa ti tak tvorit zubny kamen a nezapalia sa ti dasna. Pozri si ustnu vodu GUM, tu cervenu...ona sa pouziva iba 2 tyzdne a zahoja sa ti dasna. Ale ak mas napriek tomu pocit, ze tvoja dentalna vam to skriabe az moc, tak urcite skus niekoho ineho 🙂 Ja si chodim k mojej oddychnut, uplne v pohode to je 🙂

kacena4
12. jún 2024

mne robia ultrazvukom a nikto nic neskriabe hoci mam vela kamena na prednych zuboch. ak mas neposkodenu sklovinu nema ci to narusit a zoskriabat.