Dá sa vsugerovať úzkosť?

12. jún 2024

Nikdy v živote som nemala žiadne psych. problémy. Žijem krásny spokojný život, čakala som vytúžené bábo a v tehu ma pochytili zvláštne stavy ako som ostala doma na materskej už, bolo zlé počasie, nikam som nechodila, bola som sama celé dni zavretá sama + som nič nespala celé noci, tak asi aj z vyčerpania. Dostala som potom strašný strach z popôrodnej alebo predporodnej depresie, že mam také “uzkosti”, neviem z čoho a či to neprerastie do niečoho viac. Kontaktovala som psychoterapeuta a následne aj psychologičku, ale bolo mi povedané, že to bude zrejme len hormonálna zmena, vyčerpanie a samota. Nič ani nikto mi nepomohlo, prešlo to samo asi po 2 mesiacoch, pôrod skvelý, po pôrode všetko úžasné, žiadne myšlienky na tieto sprostosti a dnes som 2 mesiace po porode, sedim 3 dni doma kvoli zlemu počasiu, som zas nevyspata a opäť ma chytili také smutnejšie dni a namýšľam si hneď, či to nemôže skončiť úzkosťami, depresiou a pod. Bojim sa toho kvoli mojmu malému zlatíčku :( Do toho mám miestami také tŕpnutie hlavy a pocity na odpadnutie akoby som si to všetko namyslela 🙄 Ďakujem.

lenka098123
12. jún 2024

Ahoooj, nenechaj sa prevalcovať úzkosťou-v živote máme dobré dni, ale aj zlé a ako prišli, tak aj odídu a zas sa budeš len čudovať, že čo to boli za myšlienky 😀 prijmi tieto “zlé” dni tak, že čoskoro sa znova vyjasní a bude dobre; nebojuj s tým a netráp sa, je to normálne 🙂 ❤️

wanduska327
12. jún 2024

Vsugerovat sa da ver mi veľa veci....
Prešla som si v posledných rokoch hnusnym obdobím .....je to preč vďaka Bohu a poviem ti len jednu vec sustred sa na pekne veci

luccija
12. jún 2024

To bude z únavy mne trpla hlava, keď som mala málo mg

kitycat
13. jún 2024

Preco si doma? Nemusis byt, ved nepadaju traktory 😊
Notmalne chod na hodinku s kocikom doobeda aj poobede ak vladzes. A ak ti male dobre spi a nechce sa ti tak nechod. Pusti si serial, daj si teple kakao na nervy, pusti si Priatelov, kochaj sa malym v postielke. Ten cas ubehne ako voda kym je malinke, budete sa mozno tlacit v posteli ako teraz my

A S detmi zistis, ze nenexistuje zle pocasie iba zle obleceny rodic 😄

candii
13. jún 2024

Veru, dá sa vsugerovat. Zamestnaj hlavu niečím iným, všetko je v nej

danielockazihlavka
14. jún 2024

Okamžite sa povenovať vlastnej pohode. Vyspať sa na prvom mieste. Spať vtedy, keď bábo spí. Vy si poriešite seba a budete aj blízkosti vytúženého bábätka. Niektoré domáce práce odignorovať do času, keď bude lepšie a vtedy sa budú dať urobiť tak,ako si to predstavujete. Doplniť vitamín D. A aj keď nie je vonku pekne, vychystať sa aj tak von, ak je to teda možné. Nájsť si niečo, čo vás dokáže potešiť. Držím silno prsty.