Cítim vône/pachy, ktoré nikto necíti

luu1122
21. mar 2024

Pekny dobry den,

chcem sa poradit ci sa niekto nestretol s problemom po covide; ze citil pachy, ktore nikto iny necitil. Pocas vianocnych sviatkov som sratila cuch a chut. Sadlo mi to kompletne na dutiny a po sviatkoch som bola na antibiotikach. Postupne sa mi cuch aj chut vratili. Ale s cuchom mam problem. Citim napriklad hnilobu v kupelni, smrad cigariet a take perlicky. Vseobecny lekar, ze sa s stymto nestretol a dali mi kortikoidy do nosa. Ale problem to neriesi. Tak ci nahodou nema niekto osobnu skusenost.
Dakujem za kazdu cennu radu 🙏🏼

elenka.k
21. mar 2024

@luu1122 pachy som cítila a fest mi vadili - ako tehotná ,
nie si?

nika23t
21. mar 2024

@luu1122 áno, toto mam po covide aj ja. Napríklad cítim železo, cigarety, aj keď u nás nikto nefajčí, niekedy mi aj prádlo vonia úplne inak. Pomaly mam pocit, že to slabne, aj keď sú dni, kedy chodím po dome a hľadám, čo mi "nevonia". A presne, v kúpeľni tiez často, ale pritom je tam poriadok, čisto, manzel ani deti nič necotia... Aj pečivo, maslo, mlieko, kolac... Nie vždy, ale stáva sa to. Nepríjemné, lebo každému to vonia pekne a mne tam niečo vadí. No uvidíme, ako ďalej. Snáď sa to časom upraví.

luu1122
autor
21. mar 2024

@elenka.k ahoj tehotna nejsom, to viem 100% mala som pri tehotenstvach problem ze mi nieco zasmrdell a vracala som ale toto je uplne nieco ine 🙄

luu1122
autor
21. mar 2024

@nika23t prosim ta a ako to riesis ja som z toho uz uplne unavena ☹️

luu1122
autor
21. mar 2024

@nika23t kolko ti to trva?

nika23t
21. mar 2024

@luu1122 nijako. Neviem, ako to riešiť... Po covide som mala uochaty nos strašne dlho, tiež som nemala čuch, to sa mi ale asi do mesiaca upravilo. Necítim inak kazdy deň, alebo teda možno to len niekedy nevnímam. Ale v podstate neviem, kam s týmto problémom. Takže len čakám, že kedy to prestane. A asi rok to trva

luu1122
autor
21. mar 2024

@nika23t no ja caka od januara a neprichadza zlepsie, a uz mi to strasne vadi 🙄

nikaeli
21. mar 2024

@luu1122 cítila som všade smrad cibule.. prešlo to asi po 3 mesiacoch. Dr. povedal, že ak človek pri kovide stratil čuch, zasiahlo mu to nervové bunky. Kolegyňa nemá čuch dodnes (už tri roky).

luu1122
autor
21. mar 2024

@nikaeli fuuuha ale inak niekedy si poviem, ze radsej necitit nic ako citit smrady, ktore mi vadia 🙈

elenka.k
21. mar 2024

@luu1122 aha, tak potom ako píše vyššie, možno si prekonala covid a ti to ostalo,
teraz keď sa zamyslím, aj mojím deťom furt dačo smrdelo a mohla som šuchať, čistiť ako divá - stále im niečo zapáchalo.

luu1122
autor
21. mar 2024

@elenka.k vsak toto 🙄 na nervy

elenka.k
21. mar 2024

@luu1122 tak sa drž, lebo už aj mne to vtedy vadilo, čo mi deti stále vraveli - bola som z toho na nervy.

walentina7
21. mar 2024

Po covide som 10 mesiacov nemala čuch, chuť slabú. Potom sa mi vrátil čuch ale tak intenzívny, že teraz citim aj tri poschodia hore co sused "vyvára." A strasne mi vadia vonavky, spreje, aviváže je to silné a spúšťa mi to migrény.

elenka.k
21. mar 2024

@walentina7 fakt? až tak. A som deťom neverila, že preháňajú ...

janezz
21. mar 2024

@luu1122 pridávam sa, aj ja som cítila smrad ako keby niekto fajčil, trvalo to asi polroka po prekonaní covidu, bola som z toho na nervy keďže neznášam ten smrad a nikto v rodine nefajčí, nikto iný to necítil. Myslela som, že mi už šibe.

pukavica
21. mar 2024

No s týmto asi nič neurobíš, obávam sa. Či už v tehotenstve alebo po covide, ovplyvniť to veru bohužiaľ nevieš. 🙂

domka222
21. mar 2024

Ja som po covide dosť dlho cítila pach octu. Po cca 3mesiacoch to ale prešlo

mamatroch
21. mar 2024

@luu1122 ja ano. Citila som strasny cigaretovy pach, aj v byte. Ja, co neznasam fajciarov. V celej rodine nikto nefajci, nechodia k nam ziadni fajciari na navstevy... Kolkokrat som pred byt vtsla pozriet, ci hori panelak alebp co. Trvalo to tak pol roka, potom to preslo.

midka
21. mar 2024

ahoj, pridavam sa do klubu 🙂 ...aj ja niekedy citim dym, nafajcene,,,a pod,,, ide ma porazit, ale najcastejsie, citim, nieco take ako avivaz, oprate pradlo,, najskor som si to vobec neuvedomila, lebo vsak casto periem,, tak vzdy som si povvedala,, ako to citit, to opranie, az potom som si vsimla, ze to s tym vobec nesuvisi, tiez to mam po Covide, u mna je to velakrat, taka predzvest nejakeho prechladnutia,, o 1-2 dni mam vzdy nadchu, uz som is aj myslela, ze to preslo,,, a o par mesiacov to citim zas,, je to hrozne obtazujuce,,,, 🙂 ja som si dokonca dlho nevedela podla vone ani vybrat parfem,, vsetko mi rovnako smrdelo.....

luu1122
autor
21. mar 2024

@mamatroch hej napodobne, dufam, ze to prejde lebo ma z toho poraza a priatel uz na mna pozera ako na debila 😎

luu1122
autor
21. mar 2024

@janezz no tiez sa tak citim 🧐

angel993
21. mar 2024

@luu1122 mne to ostalo po druhom tehotenstve. Doma som si už na to zvykla, respektíve eliminujem všetky pachy, ale na návšteve dostáva čuch zabrať.

akika722
21. mar 2024

Anoooo ja to mam od prekonania korony😄
Čuch som stratila na skoro rok!
Ako veľmi mi to vyhovovalo najmä v lete😅
Nevýhodu som vnimala len v tom ze com necítila parfém,avivaz,vôňu chleba ak som ho upiekla
Na Vianoce chceli aj manzel aj st.syn práve parfém (no vyber ak necítiš 😃)
Potom sa Čuch vrátil postupne ,ale až tak,ze cítim aj to co nikto iný necíti
Väčšinou je to smrad
Spotený človek tak, ze koniec,amen, idem sa zblaznit😅
Občas cítim dym-to cítim len ja
Občas cítim príjemnú jemnú vôňu ako keby parfém hoc pri mne nikto iný nieje -ale to zriedka kedy
Prevažne mi všetko smrdí

tinkavvv
21. mar 2024

@luu1122 aj ja to mam po covide. Uz to trva 2 roky. Chvilmi to prejde a potom sa to znova objavi. Ja citim stale ten isty pach - dym ohna 🙂. Napriklad mam odsledovane, ze ked kurime v zime v krbe, tak sa mi to vzdy objavi. Ako keby ten realny pach potom vyvolal tie fantomove pachy. Na zahranicnych strankach sa o tom dost docitas.

luu1122
autor
21. mar 2024

@tinkavvv ano fantomovy pach som nasla. Len dokelu ja sa s tym neviem stotoznit, ja citim vone veci ktore totalne neznasam 🙈

tinkavvv
21. mar 2024

@luu1122 no asi s tym nic neurobis. Aspon zatial som nenasla ziadne uspesne pokusy o liecbu. Ja si pod nos natieram vzdy nieco aromaticke - eukalyptus, tymian...

luu1122
autor
21. mar 2024

@tinkavvv noooo idem dat tour the doktor mozno na niekoho narazim co bude viac pristupnejsim tymto veciam. Ked nieco zistim dam vediet 👍🏼

brezza
21. mar 2024

Aj ja to mam. Silny cuch som mala vzdy ako stopovaci pes. Po covide som mesiac nemala cuch a potom zase intenzivny. Od covidu nemozem jest paradajky, strasne mi smrdia. Velmi intenzivne reagujem na zvysenie smogu vo vzduchu, hoci iny ludia to necitia. A moj syn to ma tiez. Ten v skolke podla cuchu rozozna, ktore oblecenie patri ktoremu dietatu.

luu1122
autor
21. mar 2024

@brezza ja si to viem uplne predstavit, hovorim mne to uz strasne vadi a lekari na mna cumia ako keby mi sibalo 😂

ahhola
21. mar 2024

Neviem, ci je to pozehnanie, alebo prekliatie. Tiez citim aj to, co netreba, napr. u cistotnej osoby v byte pijem z pohara a citim akoby vonu plneho drezu🙆a to ten pohar vytiahla z mycky, zanovnej, tablety dava najdrahsie a vodu ma ok. A take pachute citim hocikde a radsej by som nie😃