Ako sa chrániť pred slnkom?

8. jún 2024

Poraďte mi ako sa chrániť pred slnkom?
Ešte je len 28 stupňov,no ja to už nedávam.Kazdy deň ma hlava bolí.Natieram sa opaľovacím krémom,potom som celá mokrá,aj čo sa potim.Pracujem na priamom slnku,síce mám šiltovku a okuliare no to mi nepomáha.Pitny režim dodržiavam.Bojim sa aby som nedostala úpal alebo rakovinu kože.Som opálená úplne dohneda.

es2021
8. jún 2024

Možno lanove dlhe oblečenie? To by malo byt snad dost vzdusne. Plus velky klobuk co prekryje aj krk.

minenkak
8. jún 2024

Klobúk a ľanové oblečenie,kľudne sa oblej vodou

tanyan
8. jún 2024

Treba doplniť nielen tekutiny, ale aj vitamíny, minerály... Tie obohatené nápoje dosť pomáhajú, napríklad izotonické.

lenkakravcova
8. jún 2024

Ja nosím dlhé šaty (alebo voľné nohavice), bavlna/ľan. Som biela ako stena. 🙂 účinnejšie než krémy. 😄
A na hlavu klobúk, čo najviac čo tieni tvár.

autor
8. jún 2024

Ako som písala pracujem na priamom slnku a mám pracovné oblečenie,takže ľanové oblečenie/šaty a klobúk nemôžem si dať.

lenkakravcova
8. jún 2024

Ale máš pracovné oblečenie? Máš rovnošatu? Lebo ak áno, to si môžeš dať kľudne pod to svoje čo chces. To ti nemôžu brániť.

minenkak
8. jún 2024

Klobúk isto iste môžeš nosiť, ak nenosiš ochrannú prilbu.Ja som tiež celé dni von a mám pracovnú rovnošaty čiernu a nosím normálne klobúk,cez leto slameny v dráždi z vlny,normálne ochranné prostriedky

marcellka32
8. jún 2024

Zamestnávateľ musí poskytnúť prácu v tieni, resp.na priamom slnku len určitý počet hodín nad nejakú vysokú teplotu ..presnejšie info si zisti, aká práca to je ak to nie je tajné?
SPF50 krém Evy, má účinnosť 6 hodín+ dlhé biele rukávy a klobúk ti nikto nemôže zakázať (resp.neviem o akú prácu sa jedná)

medda_beda
8. jún 2024

No a tvoja pracovná pozícia je vlastne čo?
Pri bazéne alebo?