Ako prestať fajčiť?

michaela010101001
7. jún 2024

Ahojte slečny, chcela som sa opýtať...máte niektorá niejaké rady alebo typy na to ako prestať fajčiť? som v 11. tyždni a nedarí sa mi prestať...podsrilo sa mi síce obmedziť že nefajčim tak ako pred tehotenstvom ale prestať sa mi nedarí...:(

gubka2023
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
evinku
7. jún 2024

@michaela010101001 ver.. Ze je to len o hlave, ako si ju nastavíš... Nieje to potreba, ale zvyk... Ja som prestala z jedného dňa a nefajčím dodnes... A poznám viac ludi ktorý to takto urobili... Keď sa chce, ide vsetko
.. Nehľadaj výhovorky ako to nejde, ale riešenia ako to ide a dá sa to... Držím palce 🤞

tanyan
7. jún 2024

A okrem možných následkov sa zamysli nad dôvodom prečo vlastne fajčíš. Ak potrebuješ len niečo do ruky a do úst zo zvyku, tak si kúp lízatko... Znie to síce divne, ale vie to pomôcť ako dočasná náhrada.

gubka2023
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
brendaa
7. jún 2024

@michaela010101001 vyskúšaj si nekúpiť a povedať si to je posledná a už si nekúpim, je mi z nich zle, nerobia dobre môjmu bábatku na ktoré sa veľmi teším....a zvládnem to...
držím palce, mne ako nefajčiarke vadí cigaretový dym a puch....

petuch13
7. jún 2024

@michaela010101001 ahoj ja som prestala v 5 tyzdni ked som zistila ze som tehotna. Proste prestan, neexistuje nato ziadny navod, mas to len v hlave. 3 dni su najhorsie abstaky a potom to bude lepsie. To male si nezasluzi aby si fajcila a ohrozovala ho. Budes si to neskor vycitat ak mu nedajboh nieco bude, dospej uz nie si zodpovedna len za seba 🐣

lb1984
7. jún 2024

@michaela010101001 keď som bola tehotná v novembri som sa to dozvedela fajčila som 19 rokov, 20 denne. Začala som si znižovať dávky až som sa dostala na 7. Z tej som nevedela znížiť tak som sa nasrala vstala na ďalší deň a už si nezapalila ani jednu. Cele to trvalo mesiac. Teda v decembri som prestala. Dáš to keď sa zatnes.

ivangeline
7. jún 2024

Ak to nejde len tak… namiesto cigarety si daj žuvačku. Cukrík. Urob čaj. Zámen zvyk za iný.

thirstymonk
7. jún 2024

Ste frajerky ženy... klobuk dolu. Ja fajčim už viac ako polovicu života... najdlhšie som vydržal 5 dni... Neviem s tým prestať, ani keď sa poserem. Cigarety ako také už iks rokov nefajčim, ale inhalujem - vapujem. A tiež by som s tým chcel prestať...

Nie je to len v hlave, je to závislosť. Reálna.

petuch13
7. jún 2024

@thirstymonk 🙃 ako clovek ktory dokazal stiahnut aj 3 krabicky a fajcila som 10 rokov ti mozem povedat ze je to len v hlave.

iwka_77
7. jún 2024

Tiež si myslím, že úplne bude stačiť, keď si len prečítaš, čo všetko tým fajčením môžeš dieťatku spôsobiť. A hneď sa na to budeš pozerať inak. 😉 Musíš sa to nastaviť, proste si povedz nie a hotovo. Je to len v hlave a o chcení. Ak chceš, tak prestaneš.

candii
7. jún 2024

Chápem že niekomu sa nedarí prestať fajčiť kvôli sebe . . Ale kvôli dieťaťu by som urobila prvé a posledné. Ako som sa dozvedela že som tehotná, prestala som fajčiť aj pri prvom a aj pri druhom dieťati. Ani počas dojčenia som nefajcila. Tie rizika mi nestali za moju závislosť.