Ako často sa má piť voda?

17. júl 2024

Mám aplikáciu kde mi ukazuje koľko mám vody vypiť. Mám nastavené tak, že každých 1 hodina a 50 minút mi príde upozornenie na pitie vody. Mám cieľ 2800ml a to stále len večer do 21:00 viem dosiahnuť a skorej sa nedá. Áno pijem vtedy keď ma smädí, ale potom toľko vypijem že až to by som už do 13:00 by som stiahol 1250ml.
Pil by som častejšie a viacej ale čítal som o tom, že keď sa prijme veľa vody naraz môže sa nastať otrava z vody. ÁNO tá otrava z vody sa môže dostať keď vypije človek za hodinu alebo pol hodinu liter vody. Ale keď vypijem za 6 hodín liter vody alebo za 5 hodín liter vody môže sa niečo nastať?

Vy časovo ako pijete? Každé 2 hodiny alebo ako?
Áno má sa piť tak a toľko keď je človek smädný ale nemôže sa to preháňať. Ja pijem každé 1,45 h.

jaskolka
17. júl 2024

Ja pijem hocikedy cez deň, nesledujem to, ani nemeriam. Normálne si naberiem do fľaše, postuone vypijem, naberiem a dookola.

autor
17. júl 2024

@jaskolka doobeda koľko vypiješ?

zafir01
17. júl 2024

Ráno vypijem hneď pol litra čistej vody . Do obeda mám v sebe vždy 1,5 litra .a do večera druhý liter . V práci som mala v kancli džbán s vodou . Doma mám položený 1,5 litrový džbán,a viem že do obeda ho mám vypiť . Piť sa má skôr , ako cítiš smäd

jaskolka
17. júl 2024

Asi dve pollitrove fľaše, teda 1liter. Kedy ako, dakedy aj 1,5litra

autor
17. júl 2024

@zafir01 a časovo ako piješ? Každé 2 hodiny alebo ako?

nikaeli
17. júl 2024

Pijem keď som smädná, nie keď mi cinkne apka.. absolútne netuším časový rozostup, nesledujem to 🤷🏻‍♀️ tiež mám na stole džbán s vodou 😉

dskjhfdlkdjhl
17. júl 2024

Dnes uz ludia potrebuju aplikaciu na kazdy prd😉

viestta
17. júl 2024

Pijem vtedy kedy si organizmus pyta, tolko kolko si organizmus pyta. Netrpim stareckou demenciou aby mi to musela appka pripominat a aj odhadnut viem, kolko poharov od rana som vypila. Ked sa potim ako vrata od chlieva, kludne dam aj liter za hodinu a zatial som neotrcila backory

lindous
17. júl 2024

Nikdy som sa nad tým nezamýšľala, nestopovala si to, nekontrolovala sa pri pití vody…niekedy sa napijem každú polhoďku nejký glg, niekedy 3 hodiny nič… niekedy by som sa možno mala viac sledovať, lebo pijem málo, ale teraz bežne si dám ráno pohár vody, v práci vypijem väčšinou 1,5 litra fľašu a potom si to doma už nejak nesledujem…. Čo ja viem, tak na akútnu “otravu” vodou by si musel v krátkom čase vypiť 5-6 litrov vody, nie liter za hodinu alebo podať extrémny športový výkon a pri tom piť iba čistú vodu, nedopĺňať elektrolyty, potom je nebezpečných aj menej… ale keď prídem niekam smädná, veľkú sódu dám za pár minút a druhu postupne kludne do tej hodinky a žijem 😉 tvoj problém bude inde ako v tom koľko a kedy vody vypiť a to myslím naozaj najlepšie ako to ide

zafir01
17. júl 2024

Toto vôbec nesledujem . Napríklad teraz v lete keď som robila v záhrade som do hodiny vypila.liter vody v tomto teple . Len prídem a popijam niekedy mi stačí si dať deci vody

patka06
17. júl 2024

Pijem niekedy aj každých 15 minút, nikdy som čas nemerala. Neviem vypiť veľa naraz, tak si dám častejšie malí množstvo 1 dl max 2. V tomto teple za deň vypijem aj 3 l vody, rovnomerne počas dňa.
Piž treba skôr ako pocítiš smäd.

fruitys
17. júl 2024

Chcelo by to nejaké odbornejšie vyjadrenie týkajúce sa vplyvu množstva vody a intenzity jej prijímania na stav obličiek a celkovo organizmu. Toto, čo tu rozprávame, je často len zrekapitulovanie našich (nie vždy najlepších) životných štýlov. Teoreticky by ale možno dávalo logiku, že najzdravšou variantou je prijímať malé množstvá vody a často, v extréme by to bolo niečo ako infúzia, kde človeka zásobuje tekutina v malých kvapkách celý deň, ako kvapôčková závlaha 🙂 Ale treba si to zistiť z odborných a hodnoverných zdrojov, že ako je to najlepšie. A taktiež napr. názory nefrológov, tí sa s tým asi zaoberajú tiež.

viestta
17. júl 2024

@fruitys vies co treba sledovat? Farbu mocu. Kym si zdravy jedinec tak farba mocu vypoveda o tom, ci mas vody dostatok alebo uz ides do dehydratacie. Netreba ti ziadne appky, staci kuknut na to co z teba vyteka a vy chlapi to mate ovela jednoduchsie ako my zeny, mozte to skontorlovat v priamom prenose

fruitys
17. júl 2024

@viestta to je pravda, lenže farba moču ešte nevypovedá o tom, či je tekutina prijímaná vo vhodnom množstve a intenzite (napr. človek, ktorý pije zdravým spôsobom môže mať rovnako dobrú farbu moču ako ten, ktorý to s množstvom vody preháňa a zaťažuje tým obličky).

viestta
17. júl 2024

@fruitys myslim si, ze by stacilo pouzivat tu gulu co cloveku narastla na trupe. Akosi si ludia myslia, ze hlava im narastla len na to aby mali na com nosit ciapku.

fruitys
17. júl 2024

@viestta tak nie každý má rovnaké informácie či zmýšľa rovnako

viestta
17. júl 2024

@fruitys nuz, ked niekto nevie v dobach internetu najst informacie a nedokaze fungovat bez navodu na pouzitie na kazdu capinu, to je uz tragedia. Ako vobec ludstvo prezilo bez internetu a applikacie na kazdu chujadu?

ivanakal
17. júl 2024

Co sa tyka pitia vody v dnesnej dobe ludom sibe..Appky na pitie vody? 4 litre denne? Kazdych 15 minut sa mam napit? Mala som kolegynu ktora vraj vypila aj 6 litrov denne, to je riadne chore. Moj urolog a nie len ten, tvrdi, ze oblicky nemaju "plavat". Pit sa ma s rozumom, nie ked ti cikne appka. Kazdy organizmus je iny, vzdy je ine pocasie, inu namahu vynakladame. Kedysi som si myslela ze musim chlontať min.2 litre denne. Az mi bolo zle z tej vody, a to som pila pravidelne, moc som mala az priesvitny.. cele zle. Takze treba pocuvat svoje telo v prvom rade.

babulkomale
17. júl 2024

@viestta
nuz, ked niekto nevie v dobach internetu najst informacie a nedokaze fungovat bez navodu na pouzitie na kazdu capinu, to je uz tragedia. Ako vobec ludstvo prezilo bez internetu a applikacie na kazdu chujadu?

V tejto súvislosti mi nedá nespýtať sa, čím
@viestta vypĺňala svoj život keď este neexistoval Modrý tátoš 😃

viestta
17. júl 2024

@babulkomale spytat sa mozes, uplne v pohode sa spytat mozes

majamat
17. júl 2024

@fruitys nemyslim si. ten co to s vodou prehana bude mat moc prilis rozriedeny az skoro biely. zdrava farba mocu je vzdy zlta a to sice rozne odtiene, svetlejsia aj tmavsia, ale zlta. nei biela, nie prilis syta az hneda, ci oranzova.

majamat
17. júl 2024

este doplnim, to, ze ma niekto obcas prilis svetly moc, ci prilis tmavy, cize pije menej, ci viac, nie je nc take hrozne. problem je skor v pripade, ak to pretrvava dlhodobo.

majamat
17. júl 2024

uvadza sa, ze sa ma pit priblizne 30-40ml na 1kg hmotnosti.
pri velkom teple a velkej fyzickej namahe pohode aj viac. no vhodne je doplnat aj mineraly. v takom pripade su vhdonejsie mineralky. myslim, ze aj rehydratacne roztoky su fajn.

luccija
17. júl 2024

Prečo nemôžeš do 13 hod vypiť 1,2 l vody?neriad sa tým, že môžeš piť každú hodinu a 50 minút😂
Ja pijem najviac doobeda to si dávam na to pozor mám pri sebe džbán okrem toho nízky tlak a, keď sa chcem cítiť lepšie musím piť a prebrať sa.
Potom poobede pijem ako ma napadne, ak idem na bicykel beriem litrovú fľašu a vypijem ju.
Niekedy vypijem 2 deci niekedy oveľa viac naraz záleží od tepla či niečo robím...striedam minerálky, citrónovú vodu, čistú vodu, zelený čaj...

majamat
17. júl 2024

co sa tyka mnozstva za nejake casove obdobie?

no neviem. ale myslim si, ze telo zdraveho cloveka pohode zvlada aj vacsie mnozstvo za kratky cas. je logicke, ze ak niekto vrcholovo sportuje, musi vypit kludne aj 1l/hod. a mozno aj viac .

ked sa podava choremu infuzia, dokaze stiect velmi rychlo, zalezi od toho ako sa spusti, ale v 1 flasi je 500ml.

"otrava vodou" nastava v pripade, ak sa vypije vlemi vela litrov za den. viac ako telo potrebuje. cize ak by som mala 50kg, tak moj limit je okolo 40ml, co robi 2l, ale aj keby vypijem 50ml, lebo sa viac namaham, potom to vobec nevadi.
samozrejme spotreba tekutin je rozna, podla teploty okolia a aktivity cize ked sa hybem, som vo fitku, mozem vypit ovela viac, ako ked sedim pred tv. ono to clekom tako jasne nefunguje, lebo pocas aktivity niekedy nestihame pit a telo si to vypyta neskor.

andrejka1974
17. júl 2024

To je malo ja vypijem doobeda aj dva až tri litre a do večera tiež a dcéra pije tiež viacej a je to úplne v pohode

majamat
17. júl 2024

no netreba to brat tak tragicky, skodlive je, ked sa to fakt extremne prehana.

ked som bola decko, s mojim bratrancom sme sa pretekali kto kolko a ako ryhclo vypije, vypili sme v pohode 1l vody naraz.

lukbe
17. júl 2024

@viestta áno, presne to som chcela napísať. Mám to od Dr. Vidíme to na farbe moču

autor
17. júl 2024

@majamat koľko je to veľa litrov za deň? Takže keď každú hodinu a pol keď vypijem 250 az 300 ml tak to nič není?