Zúfalstvo z 3,5-ročného syna

7. feb 2023

Mamičky poradte prosim, zacinam byt zufala. Mam 3,5 rocneho syna, ktory miloval dudel, postupne sme mu ho prestali davat cez den, iba na spanok, no povedali sme si ze je najvyssi cas aby sa naucil spavat uz bez dudla nakolko v skolke nie je ziadny problem so spanim bez dudky. Ide o to ze odkedy nema dudel, strasne zle spava, budi sa aj 3 x s placom, chodi do spalni (dovtedy krasne prespal noc v svojej izbe) a co je najhorsie tak cez den ked je doma mava take zachvaty odvravania, nervov, slahania sa o zem, krici, vresti...ja nespoznavam vlastne dieta...hrozne je to vycerpavajuce. Snazim sa s nim riesit vsetko po dobrom ale su chvile kedy mi uz prasknu nervy a dostane po zadku. Moze byt taka strasna zmena len kvoli dudlu? Mali ste niektora podobny problem? Co vam prosim pomohlo? 🙏

haley7897
7. feb 2023

Kedy začal chodiť do škôlky? Tieto zmeny správania často sprevádzajú nástup do školy, škôlky. Okrem iného deti toto správanie často pochytia od spolužiakov 😑

stanulienkat
7. feb 2023

Ma abstak😁. Hlavne teraz uz nepovolit.

autor
7. feb 2023

@haley7897 začal chodit v septembri, ale ziaden problem nebol. Dudel sme mu vzali asi 3 tyzdne dozadu a odvtedy je to strasne. Pytala som sa aj v skolke ci nie je problemovy ale vraj je to zlaticko, ze jeden z tych poslusnejsich deti 🤷‍♀️

janettdamian
7. feb 2023

Môže to súvisieť s "dudlom". Môj syn bol tiež veľký závislák. Definitívne sa odučil od dudla v štyroch rokoch. Najskôr sme tiež išli podľa "zaručeným metód" ako odučiť od dudla, ale to dieťa doslova trpelo. Mal veľké kruhy pod očami, čo nevedel zaspať večer. A to on spával ako dudok dobre. Tak som mu proste na zaspávanie ten dudel vrátila, ako zaspal hneď vytiahla z pusy. To mal už vyše troch rokov. A potom proste dozrel a ten dudel sám odložil. Chodil do škôlky a tam nemal bez dudla problém.

elizabet173
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
kvetinka75
7. feb 2023

dudlovanie tie deti aj ukľudňuje, takže keď ho nemá, musí si to kompenzovať inde. Vydrž, časom to prejde

janettdamian
7. feb 2023

Ako píšeš o tej škôlke, že zlatíčko. Tak doma si to musí ventilovať, preto tie "nervy"

katariinam
7. feb 2023

Presne tak ako pise
@janettdamian . Ja som mala podobne deti , pomohol len cas a prijimajuci pristup ale zadat hranice a nepovolit. Mna to naucila jedna rodinna terapeutka a nejak to potom spontanne vymizlo a uz pekne spavaju znovu.

lechtivka
7. feb 2023

Poznám 4,5 r ktorý má ešte dudel.. Ten ho bude mať snáď do 18ky 🙈

nikoleta1234
7. feb 2023

Mali sme to podobne, aktuálne sú dvojičky bez dudla už 2 mesiac. Presne ako to popisujete, zhoršil sa spánok, poobedny už ani nie je, dovtedy bol. A sú nervoznejsie, je to tazke

aleshka_supermama
7. feb 2023

Ja som staršej takto zobrala dudel keď mala tiež okolo 3,5r ale my sme sa dohodli výmena za Elsa barbie 😅.
Ale tiež sa v noci budila plakala asi mesiac to trvalo, mala abstak 🙈.
Treba vydržať. Ja som si ju nevšimala cez deň keď mala výstup kvôli dudliku

peterajova
7. feb 2023

My sme dudinu dali Jeziskovi pod stromcek vymenou za darceky....len Jezisko ,,zabudol,, tak sa dieta potesilo strasne a dudkalo len vecer ked zaspavalo / potom viac pocas noci nechcelo/ dalej, az raz povedalo, ze nechce a odlozilo same. Malo skoro 4 roky.
Ja by som dudinu vratila, ked ma byt z toho nestastny. Nadide cas kedy ju nebude chciet

peterajova
7. feb 2023

@janettdamian uplne sa stotoznujem

lululucy
7. feb 2023

Dcera bude mat koncom marca 4 roky. Dudel ma stale na noc (v skolke nepotrebuje ani na spanok). Uz dlhsiu dobu jej hovorime,ze ked bude mat narodeniny,tak dudku vyhodime. Tak uvidime co to bude,ale predpokladam,ze to bude podobne.

misinka0611
7. feb 2023

Uff, tak to bude kvôli dudlu.. musíte vydržať a nevrátiť jednal najvyšší čas a jednak bol by to velk krok spať

veronikavaneska
7. feb 2023

Nebol nato pripravený byť bez dudlika. Mali ste vydržať vždy príde čas chvíľa kedy príde zmena a zahodí sám 🥰 nieje dobre deti nútiť do niečo lebo rodič to chce teraz hneď ! inak ako to bolo doteraz... Ja som za že každé dieťa má svoj čas dozrieť na veci a keď je pripravený zmení to sám so sekundy na sekundu doslova 👍 mám 4 deti a u všetkých to funguje.

katariinam
8. feb 2023

@veronikavaneska lenze potom uz ten dudel skodi. Takze to nieje len o tom ze to vadi rodicovi, dudel vadi zubkom a celej celusti v tom veku uz

veronikavaneska
8. feb 2023

@katariinam to áno zúbky sa mierne vytočia ale za jeden spánok to nič neurobí, a ak by tak sa časom dajú dokopy 👍 ver moja malá úplnú dieru a po cca roku už mala super zúbky 👍 skôr tá nevyspatost a neustály stres nervy .... Neviem aj rodič nerovný aj dieťa koľko týždne mesiace ? Myslím že to tiež nieje najvhodnejšie... Ale každý vychováva podľa seba.. ja nie som za aby sa dieťa trápilo, plakalo nech už je to pre čokoľvek...

katariinam
8. feb 2023

@veronikavaneska za jeden spanok nie ale kazdy den spat hodiny s dudlom nieje dobre v tomto veku.
Nikto nieje zastancom asi toho aby sa deti trapili. Ale trapit sa budu aj ked budu mat problemy s chrupom, podla mna je lepsie sa tomu vyhnut. Dudel sa podla odbornikov odporuca pouzivat do roka. Do pol roka je prirodzeny saci reflex pritomny potom postupne vymizne a dalej to je uz len zvyk.
Ak je to na ukludnenie, je mozne ho vymenit za nejaky iny predmet (vankusik, plysak) alebo ritualik co je dietatu aj rodicovi prijemne (rozpravka pred spankom, spievanie, masaz s " vonavym kremikom na dobry spanok")

elizabet173
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
aliaray1
14. feb 2023

Mna mama odstavila od dudla tak, ze mi ho namocila do stiplavej papriky, ci korenia (presne si nepamatam). Od vtedy bol dudel fuj, vyplula som to a ze bol pokoj.

Nasa uz od 7-8 mes ma dudel len na noc a u pedi ked sa ide ockovat. Planujem ju tiez najskor po dobrom a ked to nepojde, tak takto odstavit.

autor
15. feb 2023

@aliaray1 ano, my sme tiez rozstrihali dudel, zaspinili ho a odhodlane ho maly sam vyhodil do kosa, ale proste ked ma zachvat placu tak si ho stale pyta 🤷‍♀️ akoze priznavam ze som vedela ze ked mu ho vezmeme tak to bude tazke, ale ze to bude taketo terno tak to som necakala vobec 🤦‍♀️

denden77
15. feb 2023

my sme odudlovanie absolvovali vcera 🤣
aj som sa bala, ked som citala tuto debatu.. ale nic sa neudialo 🙏🙏🙏😁

autor
17. feb 2023

@denden77 drzim palce nech vam to aj vydrzi takto pokojne 🙏 ono nic sa neudialo hned ani u nas, este som bola prve dni stastna ako to skvele zvladol...tieto jeho hysaky to prislo jak blesk, z nicoho nic 🤷‍♀️

kamagma
17. feb 2023

Tak mu ho vrat,pokial ho ma na noc iba,nevidim v tom problem . Nasa starsia bola zavislak velky,na noc mala cumel do 4rokov. Naco si komplikovat zivot. My sme ju nato pripravovali postupne pred 4.narodeninami,ze uz je velka a uz nebude mat. Pochopila to. A nebol ziaden problem. Tak isto s odplienkovanim to bolo. No a co ,ze ine deti nemaju cumel skor. Mna zaujima iba moje dieta,nech si kazdy vravi co chce...

denden77
19. feb 2023

@autorka tak uz aj u nas je to rovnake, skoro som sa radovala 🤣

autor
21. feb 2023

@denden77 to faaaakt? 🤦‍♀️ jeeejda, drzim palce nech to cim skor prejde, u nas si dovolim povedat ze je lepsie ale o velmi velmi maaalicko, ale teda kazdy den spomina dudel 🙏

denden77
21. feb 2023

@autorka nasa ho praveze spomenie s kludom max. raz za den 😁 teraz bolo 3 dni peklo, strasne sceny.. trosku sa to lepsi, uvidime 😁