Zúfalé pocity na materskej

1katyka1
20. okt 2021

Ahoj, ukludnite ma niekto ze v tom nie som sama. Mam dietatko z ktoreho sa velmi tesim, aj na matersku som sa tesila ale je to viac narocne ako som cakala. Prve mesiace bol manzel skoro stale s nami doma a vsstko bolo krasne. Teraz zmenil pracu a chodi domov po 17tej, nie je to neskoro ale teraz je uz tma a cely den mi je strasne dlho bez neho. Mala horsie spava niekedy nestiham pri nej varit, potom mi pomaha vecer muz a ochvilu ideme spat a druhy den zas nanovo.
Boli sme zvyknuti mat kopec casu na seba, to je prec. Ale chyba mi ako travil prve mesiace s nami dni aj s malou sa viac zahral, ta sa tesila. teraz sa citim tak strasne sama. Neviem co s tym, cez den si aj poplacem, asi je to depka, nechcem ale negativne posobit na malu. CO mam robit. Navyse bude chodit na sluzobky do zahranicia. V meste nemam svoju rodinu, mamu a segru ktore mi yiez chybaju

lucka_ke
20. okt 2021

nájdi si kamošky s podobne starými deťmi a začni chodiť na plávanie alebo cvičenie s detičkami, budete mať náplň dňa aj nové kamarátstva

domka222
20. okt 2021

@lucka_ke však nestíha variť, nie to ešte chodiť na plávanie.
@1katyka1 Je jasné, že aj mne je niekedy smutno, ale kým navarím, upracem a pohrám sa s dieťaťom, idem s ním von, ani neviem ako mi deň ubehne

elizabet173
20. okt 2021

@1katyka1 mysli na to, že je to stav prechodný, nie trvalý. S varením sa nemusíš párať každý deň, navar aj na dva, niekedy rýchlovka . špagety a pod,. niekedy donáška a využi posledné pekné dni na prechádzky v prírode. Ako bude dieťatko rásť, ty budeš mať určité veci viac a viac zautomatizované, pôjde ti to rýchlejšie, dieťatko bude lepšie spávať. Máte pre seba večery, víkendy, o pár týždňov budú Vianoce, budete viac spolu.

danieli
20. okt 2021

plavanie s malou je super napad, socializuj sa, nebud sama, volaj s mamou a sestrou cez facetime, neuzatvor sa do bublinky, rob vsetko co mas rada s malickou, ty si prvorada a nacerpaj energiu pre seba, potom ju vies rozdat, postupne si najdes system aj na varenie, aj na spanie aj na zvysok, ale zacni sebou

diana2207
20. okt 2021

@1katyka1 vsetky tvoje pocity su normalne a vela zien to ma rovnako. Upusti z varenia a upratovania a tes sa z bazbatla, uzivaj si celodenne hrajuskanie, obed si objednaj a ked babo zaspi, tak sa pritul k nemu. Mas uzasnu moznost upratat si hlavu a popri tom venovat lasku svojmu dietatku. To to je vas cas, ktory sa uz nebude opakovat, babo vyrastie a pojde do skolky, potom ti bude smutno, ze sa to konci. Ak ti je smutno, najdi si kamosku s rovnako starym dietatkom a kocikujte spolu.

kiki68
20. okt 2021

Chapem Ta, mala som tiez take pocity. Je to bezne. Ale najdi si kocikove kamosky, ludi okolo seba, co mozu von v ten cas ako Ty. Nebudes sama a uvidis ako sa zrazu zacnu veci menit. Vecer budes potom o dost viac uvolnena a ten vztah to zas svihne do ineho normalu, ale normalu. Neboj, bude dobre

maximilie
20. okt 2021

@1katyka1 koľko má dcérka? Do roka to je také, že ešte ani nechodí, nerozpráva....
Ja som to mala do roka niekedy podobne. K tomu bol lockdawn, všetko zatvorené, žiadne návštevy. Manžel síce odchádzal o 9, chodi na obed domov ale večer niekedy prišiel aj o 7 večer. Boli dní, kedy som sa tešila už aj pani poštárke 😅
Mala zacala rozpravat a chodiť, uvoľnili sa opatrenia, opäť sa navštevujeme s každým ako kedysi, chodíme spolu do obchodov, na prechadzky, ....
Skratka, ako píše @elizabet173 . Musíš trosku vydrzat a ono to naozaj prejde. Nebude to tak navždy. Muž do práce musí chodiť, toto nevyriesis nijak. Musíš sa tak nastaviť a fungovať. Naša dcéra zaspáva o pol 9-9 a my chodíme spat o pol noci, niekedy o 1 ráno, takže máme na seba kopu času. Nechoď spat s malou o 8, a aspoň do 10-11 večer travte čas spolu s muzom. Da sa stihnúť kadečo. My každý večer spolu veceriame (aj s dcerou) , potom ja idem usoavat, muž poupratovať kuchyňu a potom mame na seba 3-4 hodiny.
Ďalej- chod čím viac na ihrisko, určite si nejakú kanosku nájdeš.
Sluzobky sú super 😅 neviem síce ako často, ale my chodíme s muzom, urobíme si výlet. Kým on ma stretnutia, my si chodíme po okolí, ... no pri najbližšej príležitosti ostávame doma a úprimne sa na to uz veľmi teším. Mame plán- žiadne pratanie, varenie, objednáme si jedlo, a budeme spat samé na veľkej posteli 💃💃👍👏🤣👌.
Skus vidieť pozitívne veci v tom, čo ti prináša život. Niektoré veci nezmeníš, ale môžeš sa naučiť v nich vidieť pozitívum. Žiješ mimo sk? Ak nie ,
odkiaľ si?

lucka_ke
20. okt 2021

@domka222 teraz nestíha, ale to sa časom zmení, keď sa zabehajú a zvyknú si na seba

domka222
20. okt 2021

@lucka_ke však nevravím, že nie. Všetko je len o zadelení času. Zo začiatku to chápem, ako chápem aj to, že jej je samej dlho

sasitimi17
20. okt 2021

Mne veľmi pomáhalo chodiť. Na lesnú cestu alebo malo frekventovanú cestu nad sídlisko kde bol kľud ticho a krásne. Malú som dala do kočíka a v čase jej spánku som išla. Ona si pospala na čerstvom vzduchu a ja som si “vyčistila” hlavu od všetkého. A ešte som aj chytila dobrú kondičku😄

beata_k
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
tara42
20. okt 2021

@1katyka1 ked bol moj priatel od rana do vecera 2 mesiace v praci tak ku mne chodila mamina dvakrat do tyzdna alebo ja k nim na par dni. Nemas tu moznost? Je to na nic byt s malym dietatom sama a nemat sa s kym ani porozpravat. Alebo si najst kamosku s dietatom.

c_est_la_vie
20. okt 2021

@domka222 plávanie nie je zlé keď nestíhaš. Tiež mám náročné dieťa čo nepospi dlhšie ako pol hodinu. Po plávaní však prespí aj 2, lebo sa unaví. Takze zabaví dieťa a potom má k dobru ešte 1.5 h 🙂).

bikarbona
20. okt 2021

Mne byvalo smutno, ale daako som si zvykla. Ja si aj sama s malou na kavicku zájdem, hoci je to s nou uz tazsie, lebo neobsedi, ale idem trebars do lesoparku alebo obchody obzerat. Treba si najst nejaky rytmus a dopriat drobne radosti. Inak to nevidim 🙂 drzim palce

silviazlat
25. okt 2021

Nechcem ťa deptať, ale je to normalne. Život sa ti uplne otočil. Mam niečo podobne akurat že som na všetko sama. Muž vedie našu firmu a ja som s malým doma stale sama a muž chodi domov večer. Nepomáha mi doma s ničím. Všetko je na mne. Malý má rok a tak nejak som si na to už zvykla. Rada by som ti napisala že to bude lepsie, ale nebude. Musíš pockat kým dieťa trocha vyrastie aby ste spolu mohli chodit po výletoch. Dovtedy to zial bude stale takto